Podnośniki hydrauliczne i wózki paletowe
Kategorie:

Podnośniki hydrauliczne i wózki paletowe do każdego magazynu

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł partnera.

Paletowe wózki ręczne i podnośniki umożliwiają łatwe i bezpieczne podnoszenie i przenoszenie towarów z jednego miejsca do drugiego. Wózki te są powszechnie używane w różnych gałęziach przemysłu, chociażby w magazynach, halach produkcyjnych czy w warsztatach. Duży wybór tego typu sprzętu sprawia, że klient ma możliwość wybrania odpowiedniego modelu oraz dostosowanie zakupu do potrzeb firmy. Różne branże wymagają różnego sprzętu, a odpowiedzią producentów jest bardzo duży wybór dostępnych produktów.

Czym się różnią podnośniki hydrauliczne od podnośników korbowych?

Podnośniki hydrauliczne i korbowe różnią się zarówno konstrukcją, jak i sposobem działania. Podnośniki wyposażone w hydraulikę wykorzystują siłę płynów hydraulicznych do podnoszenia i przesuwania ciężkich przedmiotów. Są to urządzenia używane na bardzo dużą skalę w różnych gałęziach przemysłu oraz w motoryzacji i budownictwie. Dzięki konstrukcji i sposobowi użytkowania podnośniki hydrauliczne są dostępne w różnych wariantach. Można tu wymienić podnośniki hydrauliczne teleskopowe z bocznym podnoszeniem, podnośniki jednostopniowe oraz rolkowo-dźwigniowe.

Podnośniki korbowe z kolei, zwane również kolejowymi, to mniejsze urządzenia, które napędza siła ludzkich mięśni. Służą do podnoszenia maszyn i pojazdów. Proces ten może się odbywać za pomocą stopy lub główki, a konstrukcja umożliwia pracę zarówno w pionie, jak i w poziomie. Podobnie jak w przypadku podnośników hydraulicznych korbowe są dostępne w kilkunastu wariantach i z różnymi parametrami. Zmianom może też ulegać siła udźwigu, dlatego warto o tym pamiętać.

Konstrukcje obu podnośników powstają z trwałych materiałów takich jak stal nierdzewna, co zapewnia im odporność na wpływ czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Jest to też gwarancja wytrzymałości sprzętu.

Podsumowując, podnośniki hydrauliczne i korbowe nie różnią się funkcjami, ale – zależnie od modelu – sposobem działania czy konstrukcją. Dlatego jedne znajdą zastosowanie tylko w konkretnych branżach, a inne będą uniwersalne. Nie oznacza to jednak, że nie ma branż, w których tego typu podnośniki można stosować zamiennie.

Różnice między wózkami paletowymi a podnośnikowymi

Wózki podnośnikowe i paletowe to dwa różne urządzenia, choć często używane do tych samych zadań i w tych samych branżach ze względu na podobne zastosowanie. Wózek paletowy służy głównie do przewożenia i podnoszenia towarów ułożonych na paletach, a jego udźwig może wynosić aż 2,5 tony. Wózki te zazwyczaj są sterowane ręcznie za pomocą dyszla, którym użytkownik unosi wysunięte do przodu widły, dostosowując ich wysokość do danej palety.

Wózek podnośnikowy to maszyna, która umożliwia podnoszenie ciężkich przedmiotów na znacznie większe wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być napędzane siłą ludzkich mięśni bądź hydraulicznie. Istnieją też potężniejsze maszyny tego typu w postaci pojazdów np. spalinowych bądź elektrycznych wózków widłowych. Do kierowania nimi trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Jeżeli chodzi o podnośniki hydrauliczne to napędzane są płynem hydraulicznym, a sam proces podnoszenia nieco obciąża mięśnie pracownika. Tego typu narzędzia są powszechnie używane w centrach logistycznych, w magazynach oraz w branży spożywczej podczas przerzutu towarów.

Wciągarki linowe idealne do transportu ciężkich ładunków

Wciągarki linowe to narzędzia służące do podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków, ale nie tylko, bo przydają się również do ich zabezpieczania. Wciągarki ręczne są jednym z kilku typów wciągarek linowych, które nie wymagają podłączenia do źródła zasilania, a napędzane są wyłącznie siłą ludzkich mięśni. Obok nich na rynku są też wersje wspomagane hydrauliką bądź energią elektryczną.

Wciągarki linowe znajdują zastosowanie na placach budowy, w warsztatach, w magazynach oraz w zakładach produkcyjnych, w szczególności metalurgicznych. Przydają się również przy obsłudze samochodów ciężarowych czy na łodziach.

Wciągarki linowe ręczne charakteryzują się prostą konstrukcją, kompaktową budową, wysoką jakością i wieloma zastosowaniami. Jeżeli szukasz więcej informacji, odwiedź serwis inter-technik.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.