drukowanie zdjęć w domu
Kategorie:

Drukowanie zdjęć w domu

Dostęp do profesjonalnej fotografii cyfrowej przechodzi najśmielsze oczekiwania, ponieważ na wyciągnięcie dłoni są dostępne wszystkie niezbędne narzędzia do obróbki zdjęć. Jednak chwila nieuwagi lub awaria systemu powoduje, że przepadają wszystkie cenne, pamiątkowe fotografie – dlatego nadal przybywa tak wielu zwolenników drukowania zdjęć.

Sposoby na utrwalanie zdjęć

Metod na wyrażanie własnej, fotograficznej twórczości jest wiele: od wywoływania zdjęć w laboratorium fotograficznym, po ich drukowanie i tworzenie całych albumów w internecie. Jeśli mamy do czynienia z zapalonym fotografem, te rozwiązania nadal są dosyć kosztowne. Najlepszą i najtańszą opcją jest drukowanie zdjęć w domu. Kupno tuszu oraz drukarki zrekompensuje koszty związane z marżą narzucaną przez firmy zajmujące się drukowaniem zdjęć.

Zalety wywoływania zdjęć w domu

Oprócz znacznego obniżenia kosztów, drukowanie zdjęć w domu ma kilka zalet: fotografie są gotowe już po kilku chwilach, a w dodatku możemy drukować pojedyncze sztuki nie czekając na to, aż uzbiera się odpowiednia, opłacalna ilość do złożenia zamówienia. Jakość zdjęć nie różni się niczym od tych wydrukowanych w zakładach fotograficznych i mamy wpływ na grubość papieru oraz rodzaj tuszu do drukowania.

Drukarki do zdjęć

Do drukowania zdjęć z reguły poleca się drukarkę atramenową, jednak drukarki laserowe także znajdą swoich wielbicieli. Przy wyborze drukarki do zdjęć należy zdecydować się na te ze średniej do droższej półki cenowej – dzięki nim wydrukujemy wysokiej jakości zdjęcia, porównywalne do tych z labolatorium fotograficznego i tańszych. Podczas wybory papieru fotograficznego należy pamiętać, aby był kompatybilny z modelem drukarki.

Papier fotograficzny

Gramatura papieru fotograficznego zazwyczaj wynosi 200g/m2 – takie zdjęcia idealnie sprawdzą się do albumów i do ramek. Jeśli nasze zdjęcia mają być dla kogoś, lepiej wybrać papier o gęstszej gramaturze. Standardowy rozmiar zdjęć to 10 x 15 cm, jednak wybierając papier możemy eksperymentować z różnymi rozmiarami.

Tusz

Koszt kartidża z tuszem w drukarce wielofunkcyjnej, którą znajdziemy w większości polskich domów wynosi około 80 złotych za czarno biały, a za kolorowy już 150 złotych. Drukowanie zdjęć w takim przypadku jest całkowicie niepłacalne.

Przy wyborze drukarki do zdjęć należy zwrócić uwagę na to, by posiadała system stałego zasilania w atament (tak zwany system ITS). To pozwala na wymianę pojemników z tuszem, zamiast wymiany całego kartidża. Taka optymalizacja zużycia tuszu jest ekonomiczna, co ma znaczenie dla domowego budżetu.

Artykuł powstał dzięki wsparciu www.brotherdlabiznesu.pl

Jeden komentarz do “Drukowanie zdjęć w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.