Dolar
Kategorie:

Filmy o pieniądzach

Pieniądze są prawie dla każdego celem który realizujemy codziennie. Zarabiamy pracując, chcemy wygrać ogromną sumę pieniędzy na loteriach oraz wiele innych. Także nie jest dziwną rzeczą to że temat pieniędzy był często poruszany w produkcjach filmowych.

Lata 90

Nie sposób nie wymienić jako pierwszego w tym zestawieniu filmu z 1995 roku, czyli kultowego „Kasyna”. Podobnie jak wiele filmów z tamtego okresu opierał się on na wątkach mafijnych ale w zasadzie cała sprawa rozbijała się tam o pieniądze. Kolejnym kultowym filmem z lat 90 byli oczywiście „Chłopcy w ferajny”. Wspaniałe kreacje wspomnianego już de Niro oraz Joe Pesci-ego zapadły na długo w świadomości kinomaniaków. Oczywiście jak przystało na lata 90 film opierał się na motywie mafijnym a co za tym idzie w filmie obecne były także wielkie pieniądze, które pojawiały się w kieszeniach bohaterów w wyniku popełnianych przestępstw.

Kolejną produkcją wymienioną w tym zestawieniu jest „Wall Street” z 1987 roku. Film Oliviera Stonea opowiada o młodym maklerze giełdowym, który jest w stanie zrobić wszystko aby osiągnąć to co jego idol Gordon Gekko. Ta ponadczasowa produkcja opowiada o trudnych wyborach i ciężkich decyzjach, które mogą prowadzić do wielkiej fortuny. Niekiedy główny bohater musi stawić czoło piekielnie trudnym sytuacjom i podejmować w ich przypadku chłodne decyzje.

Kino współczesne

Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć także nieco bardziej współczesnej produkcji. Chodzi tu oczywiście o „Wilka z Wall Street” z 2013 roku. Jest kolejne znakomite kinowe połączenie Martina Scorsese i Leonardo DiCaprio, które temu drugiemu zapewniło długo wyczekiwanego Oscara. Ta obsypana nagrodami produkcja opowiada historię brokera, który powoli staje się obrzydliwie bogatym człowiekiem. Główny bohater czuje się jak ryba w wodzie w świecie finansów, lecz duża ilość gotówki zmienia go nie do poznania.

Filmy o pieniądzach to nie tylko historia. Już niedługo w kinach pojawi się „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” oraz „Uczciwy człowiek”. Na który z nich się wybieracie?

Jeden komentarz do “Filmy o pieniądzach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.