Mężczyzna obok samochodu który wynajął
Kategorie:

Konsumencki wynajem auta na długi termin – na czym to polega?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja
Artykuł partnera.

Długoterminowy najem aut nie jest usługą skierowaną wyłącznie do przedsiębiorców. W ramach najmu konsumenckiego korzystać z niej mogą również i osoby prywatne. Co warto wiedzieć na ten temat i o czym pamiętać?

Długoterminowy najem konsumencki – co to takiego?

Łatwe procedury i uproszczone formalności to ważne cechy wyróżniające najem długoterminowy samochodów. Konsumencki najem od najmu adresowanego do klientów biznesowych różni się praktycznie tylko tym, że jest skierowany do innej grupy odbiorców. To sprawdzony sposób na użytkowanie samochodu bez konieczności kupowania go na własność czy zawierania umowy leasingowej. Kierowca zobowiązuje się do przestrzegania postanowień zawartych w umowie. W zamian za miesięczną opłatę zyskuje bardzo swobodny dostęp do samochodu na warunkach określonych w regulaminie danej wypożyczalni.

Długoterminowy najem konsumencki – dlaczego warto?

Na najem długoterminowy samochodu osobowego w formule konsumenckiej warto zdecydować się z kilku powodów. Po zakończeniu umowy można podpisać kolejną na inny model auta. W PANEK S.A. do wyboru są różne nowoczesne samochody popularnych producentów oddawane do dyspozycji klientów na określony czas. Wypożyczalnia zapewnia kompleksową obsługę na wszystkich etapach współpracy – zarówno pod kątem administracyjnym, jak i serwisowym. Po wygaśnięciu umowy klient nie musi decydować się na wykupienie samochodu – wystarczy, że zwróci je do wypożyczalni. Korzystanie z auta w ramach najmu konsumenckiego jest bardzo wygodne – kierowca nie ponosi wielu wydatków, jakie nieodmiennie wiążą się z posiadaniem pojazdu na własność. Nie płaci za serwis, wymianę opon, ubezpieczenie etc. Nie ponosi poza tym konsekwencji wynikających z utraty wartości samochodu.

Konsumencki wynajem długoterminowy pod pewnymi względami przypomina leasing konsumencki, niemniej trzeba pamiętać o tym, że są to dwie zupełnie różne usługi. W przypadku najmu wypożyczalnie są nastawione na bardziej zacieśnioną współpracę z klientem, proponując szerszy zakres usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.