Lecący samolot na błękitnym niebie
Kategorie:

Jak zorganizować służbową podróż za granicę z Warszawy?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Służbowe podróże za granicę to nieodmienna część funkcjonowania wielu firm mających siedzibę w Warszawie. Zorganizowanie takie wyjazdu wymaga uwzględnienia różnych aspektów, a podstawę skutecznych działań stanowi dobry plan.

Organizacja służbowej podróży za granicę – planowanie

 

Organizacja służbowej podróży zawsze zaczyna się od stworzenia planu, który jasno określa cele wyjazdu i zadania, jakie pracownik powinien zrealizować podczas pobytu za granicą. Wiadomo, że w takich przypadkach najcenniejszy jest czas, dlatego trzeba zadbać o sprawny transport oraz nocleg w odpowiednim miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego hotelu, który znajduje się blisko miejsc spotkań czy konferencji. Minimalizuje to ryzyko stania w korkach, a tym samym spóźnień. Oczywiście wcześniej należy sprawdzić, jakie warunki oferuje dany hotel – osobie wybierającej się w podróż służbową należy zapewnić komfortowy odpoczynek oraz atmosferę sprzyjającą efektywnej pracy.

 

Kolejną ważną sprawą są kwestie związane z transportem. Po pierwsze: bilet lotniczy trzeba zarezerwować ze stosownym wyprzedzeniem. Po drugie: równie istotny jest dojazd, np. na Warszawa Modlin lotnisko. Wynajem aut w ramach systemu współdzielonego pojazdów to opcja, jaką warto mieć na uwadze. Tego typu usługi świadczy w stolicy m.in. firma iPanek S.A. mająca w mieście kilka stref, gdzie można uruchomić auto i zakończyć korzystanie z usługi, np. Warszawa Modlin lotnisko. Wynajem samochodów w tej formie ma wiele zalet – pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas.

 

Przygotowanie pracownika do wyjazdu – o czym pamiętać?

 

Pracownik, który wyrusza w służbową podróż za granicę, musi mieć komplet niezbędnych dokumentów oraz sprzęty, które są nieodzowne z racji na charakter wyjazdu. Mowa tutaj o mobilnych urządzeniach: telefonie komórkowym oraz tablecie lub laptopie. Pracownika należy poinformować o sposobie finansowania kosztów podróży i przysługujących z tego tytułu stawkach. Powinien również otrzymać dokładne wytyczne dotyczące zakresu swoich obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.