Pakowanie paczki dla kuriera zamówionego online
Kategorie:

Jak zamówić kuriera online? Krok po kroku

W dobie Internetu wszystko możemy łatwo i szybko dzięki niemu załatwić. To duże ułatwienie, z którego korzysta coraz więcej osób. I to w każdym wieku! Nawet starsze osoby zaczynają korzystać z internetowych udogodnień. Często jednak potrzebują one pomocy, aby coś wykonać online. Dlatego dziś przygotowaliśmy poradnik, jak zamówić kuriera przez Internet! To bardzo przydatna wiedza, która z pewnością przyda się w niejednej sytuacji. Dodatkowo cały proces zamawiania wcale nie jest trudny! Przekonaj się sam.

Krok pierwszy – zapakuj swoją przesyłkę

Przed przystąpieniem do zamawiania kuriera przygotuj swoją przesyłkę. To pierwszy krok, gdyż bez niego nie będziesz mógł podać odpowiednich danych w kolejnych etapach. Przesyłkę postaraj się zapakować standardowo, aby nie generować dodatkowych kosztów. Co to oznacza? Paczka powinna być w kształcie kwadratu lub prostokąta, w kartonowym pudle. Gdy już przygotujesz pakunek, zważ go oraz zmierz jego wymiary. Teraz możesz przejść do kolejnego kroku, który dotyczy już bezpośrednio zamawiania kuriera.

Krok drugi – wypełnij formularz online

Zamówić kuriera możesz na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zrobienie tego bezpośrednio na stronie danej firmy. Druga opcja to wybranie porównywarki. Z jej pomocą będziesz mógł postawić na najtańszą dostępną dla Ciebie opcję. Dlatego warto wybrać właśnie ten sposób. Jednak w obu przypadkach wypełnianie formularza jest tak samo proste i podobne. Wystarczy podać dane, przede wszystkim wagę oraz wymiary paczki, a także miejsce dostawy. W kolejnych krokach uzupełniamy danie adresata oraz nadawcy. Wybieramy także formę odbioru od mas naszej paczki. Może po nią przyjechać kurier online pod wskazany adres lub możemy dostarczyć ją do punktu odbioru.

Krok trzeci – zapłać za przesyłkę

Ostatni krok na stronie internetowej to opłacenie przesyłki. Można to szybko i łatwo zrobić dzięki płatnością online. Po tym kroku zostaną do nas wysłane wszelkie potrzebne dokumenty i informacje. Płatności online można dokonać zarówno przez przekierowanie do naszego banku, jak i przez BLIK lub inne, dowolne formy. Każdy może więc dostosować je do swoich upodobań.

Krok czwarty – wydrukuj potrzebne dokumenty

Kolejnym krokiem jest wydrukowanie przesłanych na adres mailowy dokumentów. Znajdziemy tam list przewozowy, który musimy umieścić na naszej paczce. Najlepiej zrobić to z pomocą foli na dokumenty oraz taśmy. W ten sposób ochronimy list przewozowy przed rozdarciem lub innym uszkodzeniem. Umieść je w widocznym, niezagiętym miejscu na przesyłce. Gotowe!

Krok piąty – przekaż przesyłkę kurierowi!

Na sam koniec nie pozostaje nic innego, jak przekazać paczkę kurierowi. W zależności od wybranego sposobu, dostarcz przesyłkę do punktu odbioru lub czekaj na przyjazd kuriera. W większości firm kurierskich możesz wybrać przedział czasowy, w którym w danym dniu pojawi się kurier. To duże ułatwienie, które pozwala na lepsze zorganizowanie dnia. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.