Ładowanie auta elektrycznego
Kategorie:

Jak skorzystać z dopłat do aut elektrycznych?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw, rozbudowując flotę samochodową, wybiera auta elektryczne. Decydując się na takie rozwiązanie, firmy najczęściej korzystają z finansowania leasingiem. Obecnie można również skorzystać z dofinansowania do samochodu elektrycznego. Wystarczy złożyć wniosek w programie „Mój elektryk”.

Samochód elektryczny w leasingu

Leasing samochodu elektrycznego to bardzo szybki i prosty proces. Sfinansować leasingiem można zarówno auta osobowe, jak i ciężarowe, o wadze do 3,5 tony. Warunek jest jeden: samochód musi mieć napęd elektryczny lub hybrydowy. Wysokość raty i cena wykupu jest ustalana indywidualnie, a przedsiębiorca może liczyć na wsparcie wykwalifikowanego doradcy przez cały okres finalizacji transakcji.

Leasing samochodu elektrycznego – dlaczego warto?

Finansowanie samochodu elektrycznego leasingiem to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Dlaczego? Poniżej lista najważniejszych korzyści.

  • Atrakcyjna opłata wstępna

Firmy, które działają na rynku co najmniej 3 miesiące, mogą liczyć na opłatę wstępną nawet 0%.

  • Szeroki wybór rozwiązań

Przedsiębiorcy mogą skorzystać nie tylko z leasingu operacyjnego lub finansowego, ale też z wynajmu długoterminowego lub pożyczki.

  • Różne rodzaje pojazdów

Leasingiem można sfinansować pojazdy osobowe i ciężarowe o wadze do 3,5 tony. Auto musi mieć napęd hybrydowy lub elektryczny.

  • Długi okres finansowania

Umowę leasingu samochodu elektrycznego można podpisać na maksymalnie 84 miesiące.

  • Opieka doradcy

Zarówno na etapie finalizacji umowy, jak i podczas późniejszego finansowania auta, przedsiębiorca może liczyć na pomoc fachowego doradcy.

  • Proste zasady

Przedsiębiorca może zawrzeć umowę, korzystając z procedury uproszczonej, bez konieczności dostarczania dokumentów finansowych.

Więcej informacji na temat leasingu samochodów elektrycznych można znaleźć tutaj: https://www.pkoleasing.pl/leasing/leasing-samochodow-elektrycznych/.

„Mój elektryk” – skorzystaj z dopłaty do auta elektrycznego

Jak uzyskać dopłatę do auta elektrycznego? W tym celu należy złożyć wniosek do programu „Mój elektryk”, organizowanego przez NFOŚiGW, czyli Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity budżet do rozdysponowania w ramach programu „Mój elektryk” wynosi 100 000 000 zł, natomiast maksymalna wysokość dotacji, jaką mogą uzyskać poszczególne osoby fizyczne to 18 750 zł lub 27 000 zł dla posiadaczy karty dużej rodziny. Całkowita cena pojazdu nie może być przy tym wyższa niż 225 000 zł. Wnioski można składać do 30 września 2025 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.