Wywóz gruzu
Kategorie:

Jak można zamówić wywóz gruzu?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

W dzisiejszych czasach każdy inwestor prowadzący prace remontowe lub budowlane potrzebuje legalnego wywozu gruzu. Pozbywanie się odpadów budowlanych musi odbywać się zgodnie z prawem. W przeciwnym razie odpady remontowo — budowlane mogą trafić na przykład do lasu. Trzeba zlecać stosowną usługę firmom, które w sposób profesjonalny zajmują się wywozem gruzu i odpadów innego typu. W artykule wyjaśniamy, w jaki sposób można zamówić wywóz gruzu.

1. Kontener na gruz, czyli wywóz gruzu za pomocą specjalistycznej firmy

2. Odpady budowlane, czyli co można umieszczać w kontenerach?

Prawidłowy wywóz gruzu i odpadów po remoncie to obowiązek każdego inwestora. Pod żadnym pozorem nie można ładować gruzu do pojemników na standardowy wywóz śmieci. Wywóz gruzu i wywóz odpadów budowlanych każdego rodzaju polega na wcześniejszym zamówienia kontenera o wybranej pojemności. Wynajem kontenerów warto planować z rozsądnym wyprzedzeniem.  Wywóz gruzu powinien być wkalkulowany w koszty inwestycji. Może to być profesjonalny odbiór odpadów od firm lub odbiór odpadów z posesji prywatnych. Wynajem kontenera na gruz to również propozycja dla firm porządkowych. Kontener na gruz zawsze jest podstawiany w dogodnym terminie. Wywóz odpadów można zlecić telefonicznie lub przez internet. Przy małej ilości gruzu można zamówić worki typu big bag.

Kontener na gruz, czyli wywóz gruzu za pomocą specjalistycznej firmy

Odbiór odpadów nie może być zamawiany u osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie wywozu gruzu i innych odpadów remontowo — budowlanych. Istnieje ryzyko, że taki transport trafi na przykład na łąkę za miastem. Na takich usługach nie można zbytnio oszczędzać — trzeba zdecydować się na wynajem kontenera. Na rynku można znaleźć specjalistyczne firmy, które oferują najtańszy wywóz gruzu. W ofercie jest między innymi kontener na zmieszane odpady budowlane, kontener na gabaryty, kontener na zmieszane odpady opakowaniowe i kontener na papę.

Odpady budowlane, czyli co można umieszczać w kontenerach?

W kontenerach można umieszczać odpady, które mają związek z remontem lub budową. Można też umieszczać zielonkę (liście, odpady bio z ogrodu). Zamawiając kontener, trzeba określić, jakiego rodzaju odpady zostaną w nim umieszczone. Przykładowo na papę musi być osobny kontener, gdyż utylizacja papy jest znacznie droższa, przez co stawka za taki kontener będzie wyższa. Nie wolno wrzucać do kontenerów substancji chemicznych i elektrośmieci. Takie odpady należy przygotować do wywozu we własnym zakresie do odpowiedniego punktu przyjmującego zużyte sprzęty RTV/AGD. Można też zamówić usługę wywozu w firmie, która wywozi jedynie stary sprzęt elektroniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.