Magazyn.
Kategorie:

Ile kosztuje terminal mobilny do magazynu?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Kontrola przepływu towarów w magazynie stanowi fundament skutecznej logistyki, jak również innego typu działalności. Terminale mobilne stanowią element całościowego systemu informatycznego do zarządzania procesami magazynowymi.

Jakie koszty wiążą się z wyposażeniem przedsiębiorstwa w terminal mobilny? Na jakie korzyści można liczyć, decydując się na taką inwestycję? Przedstawiamy zakres cenowy poszczególnych rozwiązań, mając na celu przybliżenie finansowego aspektu modernizacji systemu magazynowego.

Co warto wiedzieć o terminalach mobilnych przed ich zakupem?

Zróżnicowanie ofertowe terminali mobilnych wynika z ogromnej rozpiętości specyfikacji systemów do identyfikacji produktów w magazynie i zarządzania przepływem towarów. Wiele gałęzi przemysłu generuje trudne warunki pracy nie tylko dla pracowników, ale także dla sprzętu. W takich miejscach terminale mobilne muszą wykazywać się nieprzeciętną wytrzymałością na wysokie/niskie temperatury, zapylenie, czy inne niekorzystne czynniki. Jednak do większości zastosowań idealnie posłużą terminale mobilne w formie kompaktowej, przypominające telefon komórkowy. Zastosowanie systemu operacyjnego Android w wielu z tych urządzeń jeszcze bardziej przybliża użytkowników do znanego środowiska programistycznego. Magazyny wysokiego składowania również mogą wykorzystywać terminale mobilne o niewielkich rozmiarach. Ograniczeniem pozostają tutaj ramy specyfikacji technicznej, która dokładnie określa wydajność urządzenia i jego klasę odporności.

Wskazane powyżej czynniki mają nie tylko wpływ na sposób użytkowania, lecz również na cenę. Koszt zakupu najbardziej zaawansowanych terminali nierzadko przekracza 10 tysięcy złotych. Dlatego terminale mobilne kompaktowe stanowią atrakcyjną opcję, dając podobny zakres funkcji za kilkakrotnie mniejszą cenę.

Zakres cenowy terminali mobilnych u poszczególnych producentów

Do liderów w produkcji terminali mobilnych dla magazynu należy firma Bluebird. Zakres cenowy poszczególnych modeli waha się w granicach 2800 – 4000 zł. Nieco większą ofertę otrzymamy od producenta M3, który przygotował kilkanaście opcji na terminal mobilny. Najbardziej zaawansowane produkty z serii UL20 osiągają pułap cenowy 8000 zł. Wersja podstawowa terminala mobilnego SL10 jest jednak dostępna już za kwotę nieznacznie przekraczającą 1500 zł. Bardzo rozbudowany katalog produktowy na terminale mobilne znajdziemy również u producenta Zebra. Oferowany przez niego przedział cenowy kształtuje się w granicach 2000 – 8000 zł, podobnie jak u producenta Honeywell. Widać zatem znaczną rozpiętość cenową pomiędzy poszczególnymi wersjami terminali mobilnych nawet tego samego producenta. Wybierając właściwy terminal mobilny, warto zajrzeć na stronę m2t.com.pl. W sklepie M2T zostały zawarte wszystkie wspomniane tutaj produkty, co czyni M2T centrum kompleksowego zaopatrzenia dla biznesu. Wybór właściwego terminala mobilnego dla magazynu można skonsultować ze specjalistą sklepu, który w fachowy sposób udzieli odpowiedzi na pytania i wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.