Wynajem kontenerów
Kategorie:

Czy warto wynająć kontener? Wady i korzyści

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Kontenery wciąż kojarzą Ci się z branżą logistyczną? To słowo już dawno zyskało nowe znaczenie! Obecnie można za pomocą takich konstrukcji tworzyć mobilne obiekty ściśle dostosowane do potrzeb użytkowników. Biuro w terenie, zaplecze sanitarne podczas koncertu pod gołym niebem czy na szlaku turystycznym – to dopiero początek możliwych zastosowań nowoczesnych kontenerów. Coraz większą popularnością cieszy się ich wynajem. Na czym polega i czy się opłaca?

Nowoczesne kontenery i ich największe zalety

Kontener doskonale sprawdza się, gdy trzeba zorganizować biuro, łazienkę czy punkt sprzedaży o charakterze tymczasowym. Postawienie takiego obiektu nie wymaga trwałego związania go z gruntem, a ponadto można wykorzystywać go wielokrotnie – zmiana lokalizacji jest szybka i prosta. Co więcej, kontener może zostać podłączony zarówno do sieci elektrycznej, jak i wodnej. Nowoczesne modele są często wyposażone w system klimatyzacji i wentylacji, więc można z nich korzystać przez cały rok. W obiektach z przeznaczeniem na biuro czy zaplecze sanitarne montuje się również okna.

Kontener nie musi być pojedynczym obiektem. Zwykle ma charakter modułowy, co oznacza, że można łączyć większą liczbę takich konstrukcji w większe kompleksy. Wynajem kontenerów również daje takie możliwości.

Kiedy przenośny kontener to dobre rozwiązanie?

Można wyróżnić kilka rodzajów kontenerów, które, w zależności od potrzeb i przeznaczenia, będą różnić się wyposażeniem i konstrukcją.

  • Kontenery sanitarne – służą nie tylko do załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych. Często dają również możliwość odświeżenia się w komfortowych warunkach. Takie obiekty powinny spełniać podstawowe wymogi związane z higieną, czystością i bezpieczeństwem użytkowania.
  • Kontenery biurowe – to doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć przestrzeń do pracy, ale nie stać ich jeszcze na biuro stacjonarne. Kontenerowe biuro to także wygodna przestrzeń dla kierownika budowy czy administratora. W środku obiektu można zaaranżować miejsce na biurka, zaplecze socjalne, a nawet salę konferencyjną.
  • Kontenery magazynowe – to bezpieczne miejsce do składowania sprzętu, kosztownych urządzeń czy materiałów budowlanych. W takich obiektach stosuje się specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe.

Jak wygląda wynajem kontenerów?

Korzystasz z kontenerów na co dzień i zaplecze tego typu jest Ci potrzebne niemal przez cały czas? Możesz zainwestować w zakup własnych obiektów. Równie chętnie wybieranym, a zarazem rozsądnym rozwiązaniem jest także długoterminowa umowa najmu od sprawdzonego dostawcy. To o tyle atrakcyjne rozwiązanie, że firmy takie jak np. mToilet świadczą swoje usługi kompleksowo. Co to oznacza?

Możesz zamówić transport wybranego kontenera pod konkretny adres i jego bezpieczne posadowienie. Jeśli będzie taka potrzeba, specjaliści podłączą obiekt do wszystkich wymaganych instalacji. Po zakończeniu umowy firma zdemontuje kontener i odbierze go w umówionym terminie.

Co więcej, jeśli wynajmujesz kontener sanitarny, możesz umówić się z dostawcą na regularne opróżnianie zbiornika na nieczystości. Im większa częstotliwość takiej usługi, tym wyższe stawki będą obowiązywać za wynajem.

Jeśli już wiesz, który z dostawców najbardziej Cię przekonuje, przejrzyj jego ofertę i sprawdź, czy znajdziesz to, czego szukasz. Później wystarczy już kontakt z firmą, ustalenie warunków najmu i podpisanie umowy. Ci, którzy mają wątpliwości lub nie są pewni, jakie rozwiązanie wybrać, na każdym etapie zamówienia mogą liczyć na fachową pomoc i porady.

Czy wynajem kontenerów się opłaca?

Jedynym minusem wynajmu kontenerów może być cena takiej usługi, która przy umowie na dłuższy okres może być stosunkowo wysoka. Czasami również, choć oferta rynkowa i tak wydaje się bogata, dostępne warianty kontenerów na wynajem mogą okazać się niewystarczające. W przypadku zamówienia własnego kontenera u producenta masz o wiele większy wpływ na jego układ funkcjonalny czy aranżację.

Pamiętaj, że na ostateczną cenę najmu wpływają: czas usługi, częstotliwość serwisowania i standard wyposażenia obiektu. Warto to wziąć pod uwagę, podejmując decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.