Mężczyzna używający komórki
Kategorie:

Bilety komunikacji miejskiej także na telefon komórkowy

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Kupowanie biletów komunikacji miejskiej za gotówkę to już przeszłość – coraz więcej miast w Polsce wprowadza możliwość kupna biletów z użyciem telefonu komórkowego. Jak to działa?

Z wykorzystaniem telefonów komórkowych płacimy coraz częściej – dokonujemy w ten sposób zapłaty za zakupy, wykupujemy abonamenty, doładowujemy konta. Nie musimy mieć pod ręką gotówki albo karty płatniczej, ponieważ wszystko załatwiamy telefonem.Obecnie możemy także wykorzystać telefon do kupna biletów komunikacji miejskiej, na przykład takich jak ZTM bilety w Warszawie. Aktualnie z systemów do zakupu biletów on-line korzysta wiele samorządów – oprócz Warszawy to także Kraków, Lublin, Trójmiasto, Częstochowa, Radom, Łódź, Poznań, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Jedną z najczęściej stosowanych aplikacji do zakupu biletów jest mPay, która wykorzystywana jest również w innych celach, na przykład do opłaty rachunków, wykonywania przelewów między użytkownikami. Aby zakupić bilet, musimy na początku zainstalować aplikację. Jest ona dostępna na wszystkie trzy popularne systemy operacyjne – Android, iOS oraz Windows. Po instalacji przechodzimy do założenia konta użytkownika – w tym celu musimy wybrać też odpowiadającą nam metodę płatności. W mPay możemy płacić z użyciem podpiętej karty albo z portmonetki wirtualnej, którą wcześniej doładowujemy wybraną przez siebie kwotą.

Gdy chcemy kupić bilet, uruchamiamy aplikację i po wejściu do pojazdu kupujemy w niej bilet – musimy mieć wtedy podłączenie do internetu. Transakcja jest potwierdzana specjalnym kodem, więc jest całkowicie bezpieczna. Bilet zapisuje się na naszym koncie. W razie kontroli możemy go wtedy okazać osobie kontrolującej. Zatem zakupienie biletu przez telefon nie jest skomplikowane – musimy tylko wybrać odpowiednią aplikację i założyć konto. Dzięki temu możemy kupować bilety bez potrzeby posiadania przy sobie gotówki i bez stania w kolejkach. Oszczędzamy swój czas i nerwy, ponieważ autobus lub tramwaj już nigdy nam nie uciekną przed zakupem biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.