Mężczyzna w samochodzie używa aplikacji do parkowania
Kategorie:

Aplikacja do parkowania – czym jest i jak jej używać?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Płatne strefy parkowania to obecnie stały element miejskiego krajobrazu w Polsce. Z jednej strony są one ogromnym udogodnieniem z racji na problemy ze znalezieniem miejsc postojowych, a z drugiej kierowcy często na nie narzekają. Co w takiej sytuacji warto zrobić?

Strefy płatnego parkowania – o czym trzeba pamiętać?

Opłaty w strefach płatnego parkowania uiszcza się w parkometrach. Na pewno jest to ułatwienie, ale należy pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim opłaty są naliczane za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, co z finansowego punktu widzenia nie jest przyjazne dla kieszeni kierowców. Nie zawsze też da się zapłacić kartą – wówczas potrzebne są drobne, a tych czasami brak jest pod ręką. Poza tym chcąc przedłużyć czas postoju, trzeba osobiście udać się na parking i wykupić kolejny bilet, a to niekiedy bywa mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe. Wtedy bardzo pomocna okazuje się aplikacja do płacenia za parking. Leszno to doskonały przykład miasta, gdzie kierowcy coraz chętniej sięgają po te rozwiązanie.

Aplikacja do parkowania – co to takiego?

Aplikacja do parkowania AnyPark to nowoczesny przyjaciel wszystkich kierowców. Nie bez powodu nazywana jest parkometrem w kieszeni. Wystarczy zainstalować ją na swoim smartfonie, aby zyskać dostęp do wielu funkcjonalności. Bardzo ważne jest jednak to, aby upewnić się, czy w danym mieście lub strefie można opłacać parkowanie przy pomocy wspomnianej aplikacji. System współpracuje bowiem z wybranymi strefami parkowania, niemniej baza ta systematycznie się powiększa.

 Aplikacja do parkowania – jakie ma zalety?

Największą zaletą aplikacji do parkowania jest opcja naliczania opłat tylko za rzeczywisty czas postoju, a nie za każdą rozpoczętą godzinę parkowania. Nie ma konieczności stania w kolejce do parkometru, ponieważ zapłacić za postój da się właśnie za pomocą aplikacji. Służy ona także do przedłużania czasu postoju, co oznacza dokładnie tyle, że można to zrobić na odległość przy pomocy smartfona. Aplikacja zapamiętuje też położenie samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.