Warsztat samochodowy
Kategorie:

Warsztaty samochodowe z obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej online – jak się z niego wywiązać?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, warsztaty motoryzacyjne, podobnie jak warsztaty wulkanizacyjne i stacje benzynowe, zostaną objęte obowiązkiem wymiany dotychczasowych urządzeń fiskalnych na kasy online. Jak przygotować się do tej wymiany?

Czym są kasy online?

Właściciele warsztatów samochodowych to jedni z pierwszych przedsiębiorców, którzy, będą musieli wykorzystywać nowe kasy fiskalne online. Dla mechaników oznacza to dodatkowy koszt.

Kasa online jest  nowym rodzajem urządzeń fiskalnych. Jednym z jej zadań jest przysłanie informacji o pracy kasy do Repozytorium Ministerstwa Finansów. Połączenie pomiędzy urządzeniem online a repozytorium będzie dokonywane automatycznie, ale właściciel kasy musi zapewnić jej dostęp do sieci. Dane zbierane przez repozytorium będą gromadzone w celach analitycznych i kontrolnych.

Co powinien zrobić zakład mechaniki samochodowej w związku z obowiązkową wymianą kas?

Zmiany w prawie dotyczące kas fiskalnych online oznaczają określone obowiązki dla zakładów mechaniki samochodowej. Każdy warsztat powinien kupić odpowiednią kasę i jeszcze w tym roku zainstalować ją w swoim warsztacie i zafiskalizować. Fiskalizacji musi dokonać uprawniony serwisant.

Wybierając właściwe dla siebie urządzenie, właściciel warsztatu może zdecydować się na kasoterminal, który spełnia wymagania ustawowe dla kas online, ale jest użytecznym urządzeniem, przydatnym w handlu czy przy w przypadku firm, które świadczą usługi.

Jak działa kasoterminal?

Kasoterminal online, taki jak iPOS smart to urządzenie fiskalne online, terminal płatniczy i system sprzedażowy w jednym. Pozwala na drukowanie nie tylko paragonów, ale  i faktur VAT, zapewnia stałą łączność bezprzewodową z internetem, dzięki wbudowanemu modułowi GSM. Właściciele kasoterminali nie muszą więc martwić się o to, czy posiadają dostęp do sieci, który wymagany jest przy kasach fiskalnych online.

Dodatkowo kasoterminal pozwala na zarządzanie biznesem zdalnie, ponieważ iPOS smart jednocześnie dają dostęp do platformy iPOS web, za pomocą której jeszcze lepiej można zarządzać swoim biznesem. Kasoterminal ma wbudowany terminal płatniczy, umożliwiający płatności bezgotówkowe, bez inwestowania w osobny terminal i uiszczania opłat za jego dzierżawę.

Płatność kartą w warsztacie samochodowym za sprawą kasoterminala z pewnością wpłynie korzystnie na postrzeganie warsztatu przez obecnych i potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.