Kobieta wystawia faktury dzięki programowi online
Kategorie:

Program online do wystawiania faktur – popularne funkcje

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Prowadząc działalność, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w specjalne oprogramowanie do wystawiania faktur. Może to być narzędzie do zainstalowania na dysku komputera lub sam dostęp do tworzenia tych dokumentów online. Dziś poleca się to drugie rozwiązanie, ponieważ jest wygodniejsze i zdecydowanie tańsze.

Jakie funkcje ma program do wystawiania faktur online?

Profesjonalny, dobrze opracowany program do wystawiania faktur posiada wiele funkcji. Jedną z nich jest przede wszystkim tworzenie dokumentów sprzedaży i kosztowych. Ale to nie wszystko, ponieważ można w nich tworzyć bazę kontrahentów i produktów. Taki program posiada funkcję OCR, czyli umożliwia automatyczny odczyt dokumentów dodanych w formie skanu. Ciekawą opcją niewątpliwie jest automatyczne wystawianie powtarzalnych faktur w określonym czasie i dla wybranych kontrahentów. Korzystając z tego samego narzędzia, można również bardzo szybko wysyłać faktury mailem ze śledzeniem ich statusu. A nawet zlecać wysyłkę pocztą tradycyjną. Nowoczesne systemy księgowe wysyłają przypomnienia i wezwania do zapłaty zarówno przed, jak i po terminie. To jednak jeszcze nie wszystko. Bardzo przydatną funkcją danego narzędzia jest skuteczna windykacja online. Standardem w tego typu narzędziach jest również szybkie i łatwe pobieranie pliku JPK_FA w formacie XML, zawierającego dane z dokumentów sprzedaży. To tak naprawdę tylko część funkcji, jakie można znaleźć w dobrych systemach przeznaczonych do zarządzania księgowością firmy.

Najlepszy program do fakturowania: https://szybkafaktura.pl/

Jakie funkcje warto, by miał program do fakturowania?

Wiadomo, że im więcej funkcji posiada program do fakturowania, tym lepiej. Ponieważ dziś niektóre z nich mogą się nie przydać, ale w przyszłości, jak najbardziej. Jeżeli i tak mamy płacić za dostęp do systemu, to najlepiej wybrać taki, który zapewnia szerokie możliwości w zakresie zarządzania księgowością firmy. Cykliczne wystawianie faktur, JPK_FA, przypomnienia i wezwania do zapłaty – to wszystko, co przydaje się każdemu przedsiębiorcy. Możliwość tworzenia bazy kontrahentów też jest bardzo dobrą opcją.

Jaki system do fakturowania wybrać?

Wybór systemów do fakturowania jest bardzo duży. By jednak czerpać korzyści z użytkowania tego konkretnego, musi w stu procentach spełniać indywidualne oczekiwania. Wybierając to narzędzie, trzeba zwrócić uwagę na zakres dostępnych w nim funkcji. Należy również zorientować się, na jakich zasadach można z niego korzystać. Niektóre tego typu narzędzia można użytkować przez 45 dni lub inny określony czas, za darmo. Później trzeba ponosić konkretny koszt, zależnie od producenta. Opłata naliczana jest co miesiąc, czasem raz w roku. Trzeba więc wybrać dla siebie najlepszą opcję. Dobrze jest również zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników. Dzięki temu będzie można poznać to narzędzie z perspektywy użytkownika, a nie producenta. To zdecydowanie ułatwi ostateczny wybór. Na pewno nie należy kierować się jego ceną, ponieważ zbyt niska może wiązać się z ograniczonym dostępem do funkcji, a ich niewielka ilość świadczy o słabej jakości danego systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.