Dwie osoby sprzątają biuro
Kategorie:

Zadbaj o czystość w biurze dla dobrego samopoczucia pracowników

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Biuro naszej firmy to miejsce, gdzie w trakcie dnia przebywa spora ilość pracowników, którzy starają się pracować jak najefektywniej. W każdym biurze znajduję się pokój socjalny, w którym to nasi pracownicy mają czas na chwilę z małą czarną. Przez swe zaangażowanie i efektywną pracę nie zwracają uwagi na tworzący się dookoła nieład czy bałagan. Z pomocą przychodzą firmy sprzątające i serwisy, które będą systematycznie sprzątać biuro i dbać o utrzymanie porządku.

Czym charakteryzuje się utrzymanie czystości w obiektach biurowych?

Główną kwestią w utrzymaniu czystości jest systematyczność. Ważne jest, aby firma czy serwis świadczyły swe usługi regularnie, najlepiej każdego dnia w godzinach ustalonych między stronami. Codzienne opróżnianie koszy na śmieci powoduje, że odpady się nie kumulują. Zapewnia to komfortowe i higieniczne warunki pracy naszym pracownikom.

Warto upewnić się, że nasze odpady są segregowane. Każda firma, podpisując  umowę na utylizację odpadów, zobowiązuje się do ich segregacji. Serwis sprzątający może zaopatrzyć nasze biuro w kosze do segregacji odpadów oraz zapewnić cykliczną dezynfekcję  pojemników.

Profesjonalny sprzęt to podstawa dobrej usługi. Częstymi sprzętami, jakie możemy zauważyć, są odkurzacze przemysłowe z funkcją prania czy funkcją mycia parą. Dzięki temu możemy zachować wysoki standard usługi i żaden bałagan czy plama nie jest większym wyzwaniem.

Biuro, ze względu na dużą ilość osób na jednej powierzchni, jest bardzo specyficznym miejscem. Mamy do czynienia z różnymi bakteriami, które pozostawiamy po sobie w każdym miejscu. Aby takie miejsce pracy było bezpieczne i przyjazne, potrzebne są pewne schematy, których to wszyscy będziemy przestrzegać i tyczy się to również firmy, która nasze biuro sprząta.

Pokój socjalny w firmie

To miejsce odpoczynku i przerwy obiadowej. Korzysta z niego praktycznie każdy pracownik. Miejsce takie powinno być systematycznie sprzątane i dezynfekowane odpowiednimi środkami czyszczącymi taki jak np. płyny i spraye antybakteryjne. Lodówki i kuchenki mikrofalowe, w których trzymamy lub podgrzewamy jedzenie, powinny być codziennie opróżniane z produktów niezdatnych do spożycia oraz czyszczone w należyty sposób tak, aby nie pozostawały żadne resztki jedzenia. Serwis sprzątający może pozostawić w lodówce przydatny pochłaniacz zapachów. W miejscu mycia naczyń zawsze powinna być nowa gąbka oraz płyn do naczyń. W przypadku zmywarki należy cyklicznie usuwać nadmiar osadu z kamienia.

Sprzątanie łazienki biurowej

To miejsce użytku każdego pracownika, narażone na rozprzestrzenianie się bakterii. Zapewnić higienę oraz czystość w tym miejscu możemy, używając antybakteryjnych płynów. Czyszczenie i dezynfekcja powierzchni powinno odbywać się za pomocą ręcznika jednorazowego papierowego i odpowiedniego płynu. W pisuarach czy toaletach warto zamontować odświeżające kostki toaletowe. Umywalki i armatura powinny być czyszczone codziennie. Zapewnienie odpowiedniej higieny w postaci mydła i  suszarki powietrznej, która redukuje zużycie ręczników papierowych. Kosze na śmieci wraz ze wszystkimi punktami dotyku powinny być systematycznie dezynfekowane. Miłym akcentem zapewniającym komfort i odświeżenie jest umieszczenie w łazience odświeżacza powietrza.

Biuro, miejsce pracy, z którego każdy wspólnie korzysta. Miejsce to  powinno być oczyszczane z kurzu i pajęczyn profesjonalnym sprzętem. Sprzęt używany do sprzątania czy czyszczenia powinien być przemysłowy. Odkurzacze czy inne sprzęty domowe nie nadają się do takich zadań. Niezwykle istotna jest również częsta dezynfekcja blatów biurek, telefonów, klamek, przycisków wind czy drzwi.

Dbanie o czystość i estetykę naszego biura to podstawa do czystej i miłej atmosfery w naszej pracy. Jeśli zastanawiasz się jak wygląda profesjonalny serwis zapraszam Cię do zapoznania się ze stroną firmy INWEMER – https://inwemer.pl/ Firma ta oferuje profesjonalną obsługę w zakresie utrzymania czystości. Czeka na nas całodobowa infolinia, na której dowiemy się wszystkiego, co nas interesuje. Warto wspomnieć, że firma zajmuje się również utrzymaniem zieleni, więc jeśli posiadasz patio lub ogródek w swojej firmie, INWERMER chętnie zajmie się jego utrzymaniem. Firma ta jest ugruntowana na polskim rynku  i  stan techniczny ponad 5000 placówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.