Karta kredytowa przy komputerze
Kategorie:

Sklep oferuje e-płatności? Sprawdź 3 powody, dla których warto z nich skorzystać!

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Coraz więcej polskich sklepów internetowych posiada możliwość dokonania zapłaty za zamówienie z użyciem nowoczesnych systemów e-płatności. Dlaczego warto je wybierać?

Artykuł partnerski

Zakupy w sklepach internetowych kojarzą nam się głównie z niskimi cenami, szerokim wyborem, a także z komfortem. Jako główne minusy konsumenci podają czas oczekiwania na paczkę, ryzyko, że produkt nie spełni ich oczekiwań, a także niebezpieczeństwo bycia oszukanym.

Są jednak sposoby, aby kupować w internecie bez ryzyka – jednym z nich są e-płatności, które pozwalają na przyspieszenie oraz dodatkowe zabezpieczenie transakcji.

Czym są e-płatności?

Pod pojęciem e-płatności znajdują się specjalne płatności realizowane z wykorzystaniem systemów pośredniczących między nadawcą a odbiorcą płatności. Nie oznacza to jednak wcale, że trwają one dłużej – wprost przeciwnie, ponieważ dzięki nim można skrócić czas zapłaty.

E-płatności bazują na szybkich przelewach internetowych oraz na płatnościach kartami bankowymi. Dlaczego warto z nich korzystać? Sprawdź z nami 3 najważniejsze powody!

Wygoda

Płatności internetowe są przede wszystkim bardzo wygodne – szczególnie w przypadku przelewów. Nie trzeba wypisywać formularza przelewu, ponieważ jest on od razu wypełniony. Właściciele kart muszą wpisać ich dane, ale mają najczęściej możliwość ich zapisania, dlatego przy kolejnych płatnościach nie trzeba ich powtórnie wprowadzać.

Zatem e-płatności sprawiają, że transakcje są jeszcze wygodniejsze niż zwykle.

Szybkość

Kolejna zaleta to szybkość płatności – odbiorca praktycznie od razu dostaje potwierdzenie zapłaty, nawet wtedy, gdy nadawca płatności płaci z innego banku. Wynika to z faktu, że pośrednik pobiera wpłatę na jedno konto, a z innego konta przekazuje środki odbiorcy. To eliminuje długi czas oczekiwania na księgowanie zapłaty.

Dzięki temu płatności internetowe pozwalają na szybszą realizację usług zamówionych on-line albo skrócenie czasu dostawy ze sklepów internetowych.

Bezpieczeństwo

Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie – nie dość, że kupujący chroniony jest przed błędami wynikającymi z wypisania formularza przelewu i podmianą danych przez złośliwe oprogramowanie, to jeszcze operatorzy płatności często mają własne systemy podwyższające bezpieczeństwo transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.