praca w domu przy laptopie
Kategorie:

Prestiżowe adresy w Warszawie – gdzie warto założyć biuro?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Biuro w londyńskim City, przy nowojorskiej Wall Street, a może w centrum Hongkongu? Spokojnie, na ekspansję terytorialną jeszcze przyjdzie czas. Kto już podjął decyzję o przenosinach pod słynny adres, powinien w pierwszej kolejności rozważyć warszawskie lokalizacje. Stolica Polski ma w zanadrzu wiele prestiżowych miejsc, za które też trzeba płacić krocie, aby móc tam pracować. Ale cóż, czego nie robi się dla wzrostu renomy marki.

Gdzie bije serce warszawskiej finansjery?

Potentaci rynku, władcy kapitału, krezusi, książęta i księżne biznesu – gdzie ich siedziby, dokąd zmierzają co rano, aby pomnażać swoje zyski, pod jaki adres zamawiają limuzyny i ekskluzywne taksówki? Wzorem innych miast zbudowanych na wytrzymałych fundamentach trwałej mieszanki monet i banknotów, warszawskim centrum życia finansowego jest… centrum stolicy. Taka lokalizacja na mapie gwarantuje wzrost prestiżu firmy i jest potwierdzeniem powagi instytucji.

Ulicą pełną pieniędzy jest śródmiejska Świętokrzyska, przy której znajduje się chociażby Ministerstwo Finansów oraz Narodowy Bank Polski, dokąd mogą zjeżdżać wycieczki chcące odwiedzić muzealną część, czyli Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Arteria jest gościnna również dla prywatnych instytucji. Mieści się przy niej biurowiec Central Point, a na skrzyżowaniu z Emilii Plater – Warsaw Financial Center. Na 29 piętrze tego wieżowca znajdują się biura spółki należącej do słynnych Rothschildów. Przedstawicielstw równie wpływowych międzynarodowych korporacji nie brakuje na pozostałych poziomach drapacza chmur. Dość powiedzieć, że to stamtąd zarządza swoimi interesami Google Poland, posiadający w WFC aż 6 pięter.

Równie prestiżowym adresem jest Senatorska, gdzie zarejestrowane ma swoje główne siedziby mBank oraz Citi Handlowy. Tam też znajduje się “ulubione” miejsce przedsiębiorców, czyli I oddział ZUS w Warszawie. Nieco na uboczu, lecz wciąż blisko centrum położony jest budynek Giełdy Papierów Wartościowych, skupiającej spółki większych i mniejszych rozmiarów. Stamtąd już blisko na Nowy Świat, gdzie od lat ceny najmu przestrzeni komercyjnych są bardzo wysokie.

W innych częściach miasta znajduje się wiele atrakcyjnych biurowców. Dzielnicą otwartą na instytucje finansowe jest Wola. Przy ulicy Grzybowskiej znajdują się trzy banki: Pekao SA, Bank BPS oraz polski oddział Raiffeisen Bank International. Warto także wspomnieć chociażby o leżącym niedaleko Śródmieścia kompleksie biurowym Proximo przy ul. Prostej. Tam swoją siedzibę mają pożyczkodawcy Money Beat: Net Credit oraz ratka.pl. Natomiast miejscem urzędowania Vivus Finance, będącego właścicielem marek Zaplo oraz Vivus, jest biurowiec Business Garden Warsaw na Żwirki i Wigury niedaleko lotniska Okęcie.

Wirtualne biuro – doskonała alternatywa dla biurowca

Komu nie w głowie płacenie horrendalnych stawek najmu za metr kwadratowy w atrakcyjnej lokalizacji, zawsze może postawić tylko na prestiżowy adres. Taką szansę daje wybór wirtualnego biura w Warszawie Śródmieście. Pracownicy firmy świadczącej ten rodzaj usługi pomagają w rejestracji spółki, prowadzeniu księgowości oraz mogą pośredniczyć w odbieraniu i przekazywaniu korespondencji. Kto myśli o nowoczesnej formie prowadzenia biznesu, z pewnością musi rozważyć to rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.