Kategorie:

Porównanie Allegro Pay z innymi metodami płatności: Co wybrać?

 

 

Artykuł sponsorowany.

Nie wiesz, na czym polega system płatności Allegro? Jak wypada w porównaniu z innymi metodami? Czy można mu ufać i, co najważniejsze, czy jest bezpieczny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co na temat Allegro Pay mówią eksperci z agencji Pirk Spark, która została wyróżniona w tym roku tytułem Allegro Ads Quality Champion!

Czym jest Allegro Pay?

Allegro Pay to system płatności stworzony przez marketplace Allegro, który korzysta z wysokiej klasy zabezpieczeń bankowych. Dzięki niemu użytkownicy mogą robić bezpieczne zakupy z odroczeniem płatności. W praktyce oznacza to tyle, że możesz kupić upragnioną rzecz nawet w sytuacji, gdy nie dysponujesz wymaganymi środkami. Korzystając z Allegro Pay, po prostu zapłacisz za swoje zamówienie później.

Co ważne, dołączenie do programu Allegro Pay jest darmowe. Aby zacząć korzystać z odroczonych płatności Allegro, musisz tylko złożyć wymaganą dyspozycję. Zrobisz to w kilka minut z poziomu swojego konta Allegro. System będzie wymagał od Ciebie podania kilku danych, m.in.: imię i nazwisko, PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego. Uwaga! Jeśli masz zastrzeżony PESEL, nie aktywujesz usługi Allegro Pay.

Ile środków masz do dyspozycji z Allegro Pay?

Przystępując do programu Allegro Pay, otrzymasz określoną pulę środków do wykorzystania. System oblicza ją na podstawie różnych czynników, m.in. Twojej historii zakupów na portalu. Obecnie saldo Allegro Pay może wynieść od 300 do 4200 zł. W przypadku, gdy otrzymasz niższą pulę – nie martw się, nie będzie Cię ona dotyczyć zawsze. Allegro co jakiś czas dokonuje ponownej weryfikacji zdolności kredytowych swoich użytkowników. Zatem jeśli zależy Ci na podwyższeniu salda, staraj się często kupować za pomocą Allegro Pay, a następnie spłacaj swoje zobowiązania w terminie.

Allegro Pay a inne metody płatności dostępne na Allegro

Allegro oferuje wiele różnych form płatności. Do najpopularniejszych z pewnością należą: przelew bankowy, BLIK oraz karta płatnicza. Pierwsza jest najbardziej tradycyjna – to klasyczny przelew pomiędzy bankami, który zwykle wiąże się z koniecznością oczekiwania na zaksięgowanie środków na koncie docelowym. BLIK to szybka i prosta w obsłudze metoda płatności, która obecnie dominuje rynek e-commerce. Aby z niej skorzystać, wystarczy mieć pod ręką telefon z aplikacją swojego banku. Na Allegro można także płacić kartą – wówczas należy jednak podać zapisane na niej dane, co jest czasochłonne. Wiele osób niepokoi się także koniecznością ujawniania wrażliwych informacji z karty.

Na tym tle Allegro Pay zdecydowanie się wyróżnia. Przede wszystkim jest bardzo szybką metodą transakcji – płatność odbywa się niemal natychmiastowo i to bez potrzeby otwierania aplikacji banku. W dodatku program pozwala na kupowanie bez dysponowania w danym momencie własnymi środkami, co upodabnia go do systemu ratalnego. Tym samym, jest niesamowicie elastyczny i łatwy w użytkowaniu. Jeśli wybierzesz spłatę w ciągu 30 dni, nie musisz się nawet martwić odsetkami.

Allegro Pay z perspektywy sprzedawcy Allegro

A jak Allegro Pay prezentuje się z perspektywy sprzedawców? Postanowiliśmy zapytać o to najlepszą pod względem jakości agencję Allegro Ads, czyli Pirk Spark. Jak dowiedzieliśmy się od zatrudnionych w niej ekspertów, każde zakupy z Allegro Pay wiążą się z dodatkową opłatą dla sprzedających. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niesprawiedliwe, w rzeczywistości warto przełknąć te narzucone przez marketplace koszta. System Allegro Pay zachęca do częstszych zakupów, co opłaca się nie tylko serwisowi, ale także pojedynczym sprzedawcom. W tym kontekście Allegro Pay to nie kolejna niedogodność, ale ogromna szansa na zwiększenie konwersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.