Świnka skarbonka i pieniądze obok niej
Kategorie:

Lombard online Mooney.pl – co warto sprzedać?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Co można zastawić w lombardzie? Odpowiedź jest prosta: każdą ruchomą, wartościową rzecz. A dlaczego warto w ten sposób spieniężyć przedmioty, których już nie potrzebujemy? Bo to łatwy i wygodny sposób na zasilenie domowego budżetu dodatkową gotówką na nieprzewidziane wydatki albo wymarzone przyjemności. Zwłaszcza gdy korzysta się z usług Mooney.pl, pierwszego w Polsce lombardu online!

Mooney.pl – nie taki zwykły lombard

Mooney to innowacyjny lombard online, działający w całości za pośrednictwem internetu. Proponuje on swoim klientom dwa rodzaje usług: skup oraz skup z odkupem. W ramach skupu możesz sprzedać wartościowe przedmioty – po zakończeniu transakcji po prostu o nich zapominasz. Korzystając z opcji skup z odkupem, zachowujesz prawo do ich odkupienia po upływie ustalonego czasu: 30, 60 lub 90 dni (z możliwością dodatkowego przedłużenia). To rozwiązanie dla osób, które natychmiast potrzebują wsparcia finansowego, ale są sentymentalnie związane z danymi rzeczami i nie chcą się ich definitywnie pozbywać.

Co można sprzedać lub „zastawić” w lombardzie online?

O jakich rzeczach mowa? W lombardzie online Mooney.pl spieniężyć można przedmioty z każdej kategorii. Najczęściej klienci zgłaszają się z elektroniką: smartfonami, laptopami czy tabletami, które zamienili na nowsze modele, komputerami gamingowymi i konsolami do gier, które znudziły się dzieciom, sprzętem audio, RTV i AGD, aparatami fotograficznymi i urządzeniami biurowymi takimi jak drukarki, skanery i faxy.

Drugą popularną kategorię stanowi biżuteria, zwłaszcza złota, która wolno traci na wartości – naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki (szczególnie pierścionki z brylantem), broszki – oraz zegarki i smartwache. Warto jednak wiedzieć, że na precjozach sprzedawanych przez popularnych, „sieciówkowych” jubilerów nie da się zarobić zbyt dużo – a na pewno nie tyle, ile się za nie zapłaciło. Z prostego powodu: kupując biżuterię znanej marki, płaci się przede wszystkim za metkę i logo producenta. Kruszec, z którego została wykonana dana rzecz, zazwyczaj sam w sobie wart jest niewiele. Lombardy i skupy wyceniają natomiast rzeczywistą wartość przedmiotu, a nie tę deklarowaną przez producenta, podbitą kosztem transportu, marketingu, marży sklepu i tak dalej.

Na tym jednak nie koniec. W Mooney.pl można sprzedać lub „zastawić” także rzeczy z innych, niekiedy nietypowych kategorii: antyki, zabytkowe monety, elektronarzędzia, sprzęt sportowy i do ćwiczeń, akcesoria hobbystyczne, a nawet quady i samochody.

Jak to działa?

Mooney.pl jest lombardem internetowym, dlatego cała procedura spieniężenia przedmiotów odbywa się za pośrednictwem sieci w kilku prostych krokach.

  1. Na początku wystarczy wypełnić krótki formularz, opisując dany przedmiot i dołączając kilka jego zdjęć. Im bardziej szczegółowy będzie opis, tym szybciej rzeczoznawca przygotuje wycenę. W ramach jednej transakcji możesz sprzedać albo „zastawić” kilka rzeczy z różnych kategorii, na przykład zegarek, złoty pierścionek i Iphone’a.
  2. Przedstawioną przez serwis ofertę możesz zaakceptować (wystarczy jedno kliknięcie!) albo spróbować wynegocjować korzystniejsze warunki. Jeśli wycena Cię satysfakcjonuje, musisz jedynie przygotować przedmioty do wysyłki. Odbierze je od Ciebie zamówiony i opłacony przez Mooney.pl kurier.
  3. Gdy przesyłka dotrze do magazynu Mooney.pl, zespół serwisu porówna zgodność rzeczy z opisem, a następnie zaadresuje do Ciebie przelew bankowy. Cała procedura, od wypełnienia formularza do pojawienia się pieniędzy na koncie, najczęściej zamyka się w dwóch dniach roboczych.
  4. Jeśli wybierasz opcję skupu z odkupem, po upływie ustalonego czasu (30, 60, 90 dni) pozostaje Ci jeszcze tylko odkupienie „zastawionych” przedmiotów, które czekają na odkup w bezpiecznym magazynie. Gdy to zrobisz, Mooney.pl odeśle je do Ciebie kurierem.

Minimum wysiłku, maksimum korzyści

Dlaczego warto skorzystać z usług Mooney.pl – innowacyjnego lombardu online (a właściwie lombardu i skupu w jednym)? Bo to superwygodne! Oczywiście sprzęt elektroniczny, którego już nie używasz, albo biżuterię, która przestała Ci się podobać, możesz sprzedać na popularnych portalach aukcyjnych, ale… po co, skoro można to zrobić sprawniej? Sprzedaż przedmiotów w serwisach tego typu bywa skomplikowana – trzeba dokładnie opisać każdą rzecz, a potem i tak odpowiadać na niekończące się pytania potencjalnie zainteresowanych kupnem. Zazwyczaj wiąże się to również z koniecznością zapłacenia prowizji – kiedy sprzedajesz towar za 1500 zł, musisz uiścić dodatkowe opłaty w wysokości ok. 55 zł. Po Twojej stronie pozostaje też kwestia wysyłki. To nie tylko kolejny dodatkowy koszt, ale i strata Twojego cennego czasu.

Jeśli nie chcesz definitywnie pozbywać się swoich kosztowności, skorzystaj z opcji skupu z odkupem. Możemy określić tę usługę jako alternatywę dla chwilówki czy pożyczki bez BIK – z tym, że o wiele bezpieczniejszą. „Zastawianie” przedmiotów w lombardzie nie wiąże się z ryzykiem wplątania się w nieprzyjemne historie ze spiralą zadłużenia, bo w przypadku nieodkupienia rzeczy nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów.

Potrzebujesz szybkiej gotówki na pilne wydatki? A może kusi Cię nowy model Samsunga czy Iphone’a, ale ten, którego używasz, jest w świetnym stanie? Zajrzyj na Mooney.pl i przekonaj się, jak proste i wygodne może być korzystanie z lombardu i skupu online!

Źródło zdjęć: shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.