Sprzedaż przez internet
Kategorie:

Jak sprzedawać przez Internet – kilka cennych porad

Po długim namyśle zdecydowałeś się na zmianę smartfona na nowszy model. Początkowo myślałeś, że twój stary telefon może przydać ci się w domu, ale w miarę upływu tygodni zdałeś sobie sprawę, że nigdy go nie używasz i pozostaje ciągle wyłączony.

To nadal dobry telefon i do tego utrzymany w nienagannym stanie. Pomyślałeś więc, że może on kogoś zainteresować, jeśli wystawisz go na sprzedaż w internecie.

Nigdy nie sprzedawałeś online, nie wiesz do końca, w którym kierunku masz podążać i chciałbyś poznać jakąś usługę, która pozwala sprzedawać swoje przedmioty. Zgadza się?

Jak sprzedawać przez internet nowe i używane przedmioty wszelkiego rodzaju?

Powinieneś zdawać sobie sprawę, że istnieje mnóstwo witryn poświęconych zakupom i sprzedaży online. Jako osoba zainteresowana możesz czuć się wręcz rozpieszczany szerokim wyborem. Niektóre usługi pozwalają publikować bezpłatne reklamy sprzedaży bez kosztów prowizji, w niektórych przypadkach bez obowiązku rejestracji, z negocjacjami prowadzonymi prywatnie między kupującym a sprzedającym.

Inne, zamiast tego, pozwalają tworzyć aukcje w profesjonalny sposób. Dają możliwością tworzenia własnego sklepu internetowego z ofertą dla klientów i zarządzaniem zamówieniami, budżetem oraz wieloma innymi.

Poświęć pięć minut wolnego czasu na lekturę kolejnych akapitów, a na pewno znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak sprzedawać przez internet skutecznie i w sposób, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które mam zamiar Ci dać. Spróbuj wprowadzić je w życie, a zapewniam Cię, że sprzedaż w internecie twoich produktów będzie naprawdę dziecinnie prosta.

Miłej lektury i przede wszystkim dobrej sprzedaży!

Kobiety kupiły rzeczy przez internet
https://www.pexels.com

Jak sprzedawać przez internet dzięki witrynom reklamowym?

Pierwszym rozwiązaniem sprzedaży przez internet w nieprofesjonalny sposób, który polecam, są witryny reklamowe. Za ich pomocą można publikować oferty za darmo i sprzedawać je bez prowizji od ostatecznej ceny.

Użytkownicy zainteresowani zakupem mają możliwość skontaktowania się ze sprzedawcą i rozpoczęcia prywatnych negocjacji, telefonicznie lub korzystając z narzędzi udostępnionych przez te same serwisy.

Allegro jest jednym z najpopularniejszych witryn zakupów online

Użytkownicy mogą reklamować i wystawiać tam swoje produkty. Mogą też stworzyć własny sklep internetowy i publikować zarówno bezpłatne, jak i płatne oferty, nawet z poziomu smartfonów i tabletów, pobierając aplikację na urządzenia z Androidem i iOS.

Jak sprzedawać przez internet z serwisem Allegro?

Aby rozpocząć sprzedaż w serwisie Allegro, musisz połączyć się ze stroną główną witryny. Zrobisz to klikając element logowania w lewym górnym rogu i wprowadzając swoje dane w polach “adres e-mail” lub “nazwa użytkownika” i “Hasło”. Następnie naciśnij przycisk “Zaloguj się”, aby połączyć się ze swoim kontem. Jeśli jeszcze go nie masz, wybierz pozycję “Subskrybuj”. Wprowadź swoje dane osobowe w polach Imię, Nazwisko, Adres e-mail, Hasło i naciśnij przycisk Zarejestruj.

Po zalogowaniu się na konto kliknij swoje imię i nazwisko w lewym górnym rogu. Wybierz element “Ustawienia konta” z wyświetlonego menu i opcję Płatności konta, na pasku bocznym po prawej stronie. Na nowo otwartej stronie naciśnij przycisk Połącz konto z Payu. Wprowadź wymagane dane w polach adres, kod pocztowy, miasto, ulica i numer telefonu komórkowego. Kontynuuj weryfikację swojego numeru przy pomocy kreatora. Następnie wprowadź dane swojego konta Payu i kliknij przycisk Zaloguj się, aby ukończyć operację i powiązać swoje konto Allegro z bezpiecznymi metodami płatności.

Teraz możesz przystąpić do utworzenia swojej pierwszej aukcji sprzedażowej. W tym celu kliknij przycisk Sprzedaj w lewym górnym rogu, wpisz tytuł oferty w polu Wprowadź i kliknij przycisk Start. Na nowym ekranie, który się pojawi, wprowadź tytuł, podtytuł, kategorię i stan sprzedawanego przedmiotu w odpowiednich polach. Następnie określ format reklamy, wybierając jedną z dostępnych opcji:

  • Aukcja internetowa

Jest tworzona w trybie trwającej od 1 do 10 dni oferty z początkową ceną wywoławczą. Przedmiot zostanie sprzedany, jeśli co najmniej jeden kupujący złoży ofertę, wskazaną przez sprzedającego. Osiągnięta wówczas musi zostać cena minimalna. Ponadto sprzedawca może zaoferować możliwość zakupu produktu bez czekania na wygaśnięcie aukcji za pośrednictwem funkcji Kup teraz.

  • Kup teraz

To format sprzedaży, za pomocą którego sprzedawca wystawia przedmiot, ustalając stałą cenę lub dając możliwość złożenia ofert za pośrednictwem funkcji Oferta kupna.

Po wybraniu preferowanego formatu sprzedaży określ cenę i ewentualnie czas trwania oferty. Następnie wskaż warunki wysyłki i akceptowaną metodę płatności. Na koniec zaznacz opłaty za wystawienie na aukcję w polu po prawej stronie. Kliknij przycisk Lista po pokazanych stawkach, aby opublikować aukcję.

Facebook Marketplace

Dzięki Facebook Marketplace, sekcji Facebooka poświęconej ofertom sprzedażowym, możesz sprzedawać dowolny rodzaj produktu za darmo. Użytkownicy zainteresowani produktami na sprzedaż, mogą skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać go o ofertę prywatnie.

Aby utworzyć swoją pierwszą ofertę w Market place, połącz się z główną stroną na Facebooku i zaloguj się na swoje konto. Wprowadź swoje dane w polach Adres e-mail lub Telefon i hasło. Jeśli nie masz jeszcze konta, wypełnij formularz rejestracyjny swoimi danymi osobowymi i kliknij przycisk Utwórz konto, aby zakończyć rejestrację.

Teraz kliknij element Market place na pasku bocznym po lewej stronie. Na nowo otwartej stronie naciśnij przycisk Sprzedaj coś, aby utworzyć ofertę sprzedaży. Następnie wpisz tytuł aukcji w polu, Co sprzedajesz?, wprowadź cenę w odpowiednim miejscu i określ, gdzie znajduje się sprzedawany przedmiot, wprowadzając lokalizację w polu: Dodaj miejsce.

Social media w telefonie
https://www.pexels.com

Aby zakończyć aukcję, kliknij Wybierz kategorię, aby wskazać kategorię produktu, który ma zostać sprzedany, wybierając spośród dostępnych opcji ( Odzież, Meble, Artykuły gospodarstwa domowego, Rowery, Elektronika i komputery, Ogród, Gry wideo itp.), Opisz przedmiot w polu Opisz swój przedmiot. Kolejno kliknij opcję Zdjęcia, aby przesłać jedno lub więcej zdjęć przedmiotu, który ma zostać sprzedany. Następnie naciśnij przycisk Publikuj i gotowe.

Jeśli wolisz utworzyć reklamę sprzedaży bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, możesz to zrobić za pomocą aplikacji Facebook na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows 10 Mobile. Po pobraniu jej ze sklepu urządzenia uruchom ją i zaloguj się na swoje konto. Następnie naciśnij ikonę sklepu w dolnym menu, aby uzyskać dostęp do Marketplace.

Teraz dotknij przycisku “Co sprzedajesz?” i wybierz jedną z opcji między Przedmioty na sprzedaż, Pojazdy na sprzedaż, Zakwaterowanie do wynajęcia / sprzedaży i Oferty pracy z menu, które pojawia się w zależności od produktu i usługi, które oferujesz. W następnym kroku określ szczegóły w polach Co sprzedajesz?, Cena, Miejsce i Opis i wskaż kategorię produktu poprzez rubrykę Wybierz kategorię. Określ, gdzie twój przedmiot się znajduje, dodaj to w odpowiednim polu i dotknij “dodaj element” aby przesłać jedno lub więcej zdjęć artykułu.

Na koniec naciśnij przyciski Dalej i Opublikuj, aby opublikować ofertę.

Utwórz e-commerce (strona www)

Jeśli zamierzasz założyć prawdziwy biznes online, polecam otworzyć e-commerce, którym możesz zarządzać w pełni swobodnie, bez ograniczeń podanych przez zastrzeżone platformy, takie jak Allegro, eBay lub Amazon.

Dostępne są różne rozwiązania do stworzenia sklepu internetowego. Jednym z najbardziej słusznych jest skorzystanie z CMS-a połączonego z wtyczką dedykowaną do e-commerce.

W związku z tym chciałbym opowiedzieć o WooCommerce: darmowej i otwartej wtyczce do WordPressa (najczęściej używany CMS na świecie do tworzenia blogów i stron internetowych). Pozwala ona stworzyć profesjonalny sklep internetowy za pomocą kilku prostych kliknięć.

Masz dwa rozwiązania do stworzenia e-commerce w oparciu o WordPress i WooCommerce. Kup przestrzeń online, domenę i ręcznie zainstaluj CMS i wtyczki lub zwróć się do rozwiązań all-in-one, znacznie prostszych, natychmiastowych i kompletnych ze wsparciem i dodatkowymi usługami.

Profesjonalny e-commerce dla laików

Mężczyzna używa e-commerce
https://pixabay.com/

Shopify to jedno z tego typu rozwiązań do stworzenia profesjonalnego e-commerce dla tych, którzy nie mają wiedzy z zakresu programowania czy projektowania stron internetowych. Pozwala wybierać spośród setek konfigurowalnych szablonów i dbać o każdy aspekt sklepu, od podstaw po kasę. Oferuje nieograniczony bezpieczny hosting, bezpłatną nieograniczoną przepustowość, bezpłatną nazwę domeny Shopify.com (z możliwością zakupu niestandardowego lub korzystania z istniejącego), bezpłatny certyfikat SSL, nieograniczoną liczbę produktów i możliwość oferowania kodów rabatowych swoim klientom.

Poprzez panel sterowania serwisu możesz łatwo zarządzać klientami, zamówieniami, stanem magazynu, sprzedażą (z zaawansowanymi statystykami), kampaniami wysyłkowymi i marketingowymi na Google, Facebooku, poprzez e-mail lub SMS, nawet z poziomu smartfonów i tabletów (dzięki aplikacji Shopify na Androida i iOS / iPadOS).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.