meble w sklepie odzieżowym
Kategorie:

Jak prezentować ubrania w sklepie? Najlepsze meble sklepowe!

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Dlaczego dobrze jest wybrać meble projektowane na zamówienie?

Przedsiębiorcy nie mający większego doświadczenia w prowadzeniu sklepu odzieżowego mogą zastanawiać się nad zakupem wyposażenia z popularnych salonów meblowych. Gotowe projekty to oszczędność kosztu i czasu – tak by się przynajmniej mogło wydawać. Należy jednak pamiętać o tym, że meble wybierane do sklepu mają spełniać zupełnie inną funkcję niż te kupowane do domu. Sklep odzieżowy powinien być wyposażony w meble, które nie tylko będą przechowywać towar, lecz również atrakcyjnie go wyeksponują.

Indywidualni producenci mebli sklepowych mają zdecydowaną przewagę nad popularnymi sieciami sklepów z wyposażeniem – korzystanie z ich usług pozwala na perfekcyjne dopasowanie mebli do danego lokalu. Niezależnie zaprojektowane wyposażenie to pełna dowolność pod względem rozmiaru, kształtu oraz estetyki. Wykwalifikowani specjaliści projektują meble nie tylko atrakcyjne dla oka, lecz również wysoce funkcjonalne, co jest szczególnie istotne w przypadku dobrze prosperujących punktów handlowych.

Jak dobrać meble do sklepu?

Wyposażenie sklepu powinno odwoływać się do cech charakterystycznych prowadzonego sklepu odzieżowego. Czego innego będziemy szukać dla lokalu sprzedającego odzież dziecięcą a czego innego do sklepu z damską bielizną. Ważne będą użyte kolory oraz materiały, z jakich wykonane są poszczególne meble. Pamiętajmy, że nie tylko wystawiony asortyment tworzy obraz danej marki – również obiekty umieszczone wewnątrz sklepu mogą nadawać klientom różne komunikaty. Przykładowo: w sklepie odzieżowym promującym ekologiczny tryb życia źle wypadną meble, których elementy są wyprodukowane z plastiku. Niezwykle ważne jest uświadomienie sobie, że choć wyposażenie stanowi tło dla towaru, tak jest to tło, na które klienci podświadomie zwracają uwagę i również na jego podstawie podejmują swoje decyzje zakupowe. Z tego względu dobrane wyposażenie powinno odzwierciedlać wartości oraz cechy charakterystyczne danej marki.

Najważniejsze meble w sklepie odzieżowym

Zdecydowanie najpopularniejszymi meblami w każdym sklepie – także odzieżowym – są regały. Zaprojektowane w funkcjonalny sposób oraz ustawione we właściwym miejscu, poprawiają komfort robienia zakupów, gwarantując dobry dostęp do poszczególnych produktów. Warto pamiętać o tym, że regały nie powinny stanowić głównego wyposażenia w sklepie odzieżowym z tego względu, że są to meble o ograniczonej mobilności.

Z tego względu ciężko z ich pomocą jest zmienić wystrój lokalu, kiedy nadejdzie nowy sezon, a wraz z nim nowa kolekcja. Do dynamicznych przemeblowań zdecydowanie lepiej nadają się mobilne stojaki oraz ekspozytory, które możemy dowolnie przemieszczać w obrębie przestrzeni sklepowej. To również sprzęt ułatwiający pracę obsłudze oraz zapewniający wygodę klientom, którzy mogą szybko odwiesić niepasujące rzeczy po wyjściu z przymierzalni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.