Tworzenie internetowego sklepu w Holandii
Kategorie:

Czy własny sklep internetowy w Holandii to dobry pomysł w dzisiejszych czasach ?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Handel online w Holandii i nie tylko rośnie dynamicznie z roku na rok i raczej nie ma przed tym odwrotu, wszystko przenosi się do internetu, podobno niedługo w branży odzieżowej stacjonarnie będziemy mieli jedynie przymierzalnie a kupować zamawiać będziemy wyłącznie przez internet, czas pokaże.

Jedną z ciekawszych propozycji może być budowa sklepu internetowego w Holandii pod Polonię.

Jak otworzyć polski sklep w Holandii ?

Laikom wydaje się to dość proste ponieważ jest mnóstwo platform abonamentowych które oferują szybkie uruchomienie sklepu internetowego za symboliczne pieniądze, niestety, nie ma nic za darmo, większość osób kusi się na pozornie niskie opłaty, płaci za rok z góry i zaczyna zabawę. Niestety sklepy internetowe na abonament to ślepa uliczka, Holandia ma swoją specyfikę, bywają niemałe problemy z lokalizacją pod język niderlandzki, nie wspominając o integracji najpopularniejszego w Holandii systemu płatności online o nazwie iDEAL, płatności iDEAL to także niekiedy bariera nie do przejścia dla dość doświadczonych na polskim rynku firm informatycznych.

O czym trzeba pamiętać budując polski sklep online nl – to końcówka charakterystyczna dla stron i sklepów internetowych z Holandii, ale nie jest to coś absolutnie koniecznego w przypadku pozycjonowania sklepu pod klientów mieszkających w Holandii będących Polakami. Warto zadbać o to aby domena internetowa na której będzie budowany sklep miała polsko brzmiącą nazwę wskazującą na produkty które będziemy sprzedawać, można oczywiście zastosować końcówkę .nl aby dać jednoznaczny przekaz potencjalnym klientom że jest to polonijny sklep internetowy na terenie Holandii.

Domenę internetową pod sklep zarejestrujesz w firmach tj Hostinger.nl oraz wielu innych warto jednak pamiętać o tym aby nie kupować razem z domeną usług tj skrzynka pocztowa “premium” jakieś zabezpieczenia domeny itp. ponieważ jest to wyrzucanie pieniędzy. Pocztę uruchomisz na hostingu który i tak musisz kupić, wszelkie zabezpieczenia jakich będzie wymagał twój sklep internetowy w Holandii uruchamiasz na hostingu i w obrębie panelu administracyjnego sklepu. Wybierając hosting warto brać pod uwagę taki który pozwala na:

  • bezpłatne uruchomienie certyfikatu SSL w sklepie,
  • pracuje na dyskach SSD,
  • oferuje funkcjonalność REDIS (daje to ogromne przyspieszenie działania sklepu internetowego),
  • pojemność minimum 20GB na start,
  • brak limitów transferu.

Aby uruchomić sklep w holandii nie musisz szukać tej usługi wśród holenderskich firm informatycznych, powinieneś jednak pamiętać o kilku ważnych elementach zlecając budowę sklepu internetowego w Holandii firmie polskiej

  • sprawdź portfolio – firmy bez doświadczenia na rynku holenderskim często porzucają projekt napotykając na problemy z integracją iDEAL lub lokalizacją – nie zwracając zaliczki
  • nie pozwól aby firma za ciebie rejestrowałą domenę pod sklep internetowy, domena zawsze musi być twoją własnością tak jak i hosting pod sklep internetowy
  • pamiętaj że im niższa cena tym wyższe ryzyko uwikłania cię w późniejszą stałą płatną opiekę techniczną, nie ma nic za darmo, jeśli ktoś oferuje podejrzanie niską cenę budowy sklepu internetowego, prawie zawsze kończy się to nie małymi kosztami cyklicznymi ze strony wykonawcy na które będziesz po prostu skazany bo nie poradzisz sobie z bieżącą obsługą sklepu i nie mam tu bynajmniej na myśli dodawania towaru czy obsługi zamówień
  • unikaj jak ognia rozwiązań abonamentowych ponieważ są to platformy zamknięte, narzucające ograniczenia niemałe koszty cykliczne a w chwili gdy zdecydujesz się zrezygnować z płacenia – tracisz wszystko

Trzeba pamiętać o powyższych budując własny sklep holandia ma swoją specyfikę ale polscy wykonawcy sklepów internetowych niestety również. To usługa – a nie markowy produkt, im bardziej spada cena tym bardziej rośnie ryzyko utraty pieniędzy. Przysłowie “chytry traci dwa razy” nie wzięło się znikąd.

Jest wiele firm które budują sklepy online nl jest pełne tego typu ofert, ale budowa budową – musisz mieć także pomysł na to co sprzedawać w Holandii – na pozyskanie wiedzy z zakresu tego co Polacy mieszkający w Holandii najchętniej kupują jest wiele sposobów , jednym z przemilczanych najczęściej przez większość autorów na blogach czy forach dyskusyjnych poświęconych tej tematyce jest analityka Google.nl.

Z łatwością uruchomisz polski sklep online holandia pozwala na wiele możliwości w tym zakresie począwszy od skorzystania z usług lokalnych holenderskich firm poprzez polonijne firmy informatyczne na firmach z Polski skończywszy. Jednak to czy twój sklep internetowy uruchomiony w Holandii pod Polonię odniesie skuces czy nie to zupełnie inna sprawa.

Z pomocą przychodzą darmowe narzędzia google z których możesz skorzystać aby pozyskać wiedzę która pozwoli ci dobrać odpowiedni asortyment do swojego sklepu internetowego, jednym z tych narzędzi jest tzw. “planer słów kluczowych” z aplikacji Google Ads. Tak wiem – Google Ads to płatna reklama Google ale dziś nie o tym. Nie każdy wie że aby korzystać z dobrodziejstw tej cudownej aplikacji nie trzeba nic płacić.

Wystarczy że założysz sobie kongo w google.nl a potem konto Google Ads, oczywiście trzeba dodać kartę płatniczą, utworzyć z kreatora prostą kampanię ,inaczej się nie da, to co robisz potem to kampanię pauzujesz więc nie koncentruj się zbyt mocno nad wymyślaniem niestworzonych rzeczy, to jest jedynie sposób na dotarcie do możliwości tego narzędzia. Mając już zarejestrowane konto możesz skorzystać z dobrodziejstw tzw planera słów kluczowych, wystarczy wybrać kraj oraz język, w twoim przypadku jako kraj wybierasz Holandię a jako język – język polski. Następnie wpisujesz w języku polskim nazwy produktów które znasz i których sam szukasz  mieszkając w Holandii, np. polskich produktów regionalnych.

Klikając przycisk “zobacz wyniki” twoim oczom ukaże się lista słów kluczowych jakie twoi potencjalni klienci (Polacy mieszkający w Holandii) wpisują w Google.nl szukając tego typu produktów, oraz to co najistotniejsze jak często każdego miesiąca takie hasła są przez nich wpisywane co da ci pogląd na głębokość niszy – tego czy warto w nią wejść ponieważ google.nl pokaże ci liczbę miesięcznych wyszukiwań po danych hasłach kluczowych.

Za tego typu analizy zapłaciłbyś agencji SEM/SEO setki euro – tymczasem tego typu wiedzę możesz pozyskać samodzielnie i to bezpłatnie.

Aby z powodzeniem prowadzić polski sklep internetowy w holandii powinieneś tak naprawdę rozpocząć od rozpoznania niszy przy pomocy tego oraz dodatkowych narzędzi których jest wiele i trudno je wszystkie opisać w jednym artykule.

Holendrzy tj Polacy kochają zakupy poprzez sklepy internetowe holandia to doskonały rynek na uruchomienie własnego sklepu internetowego, aby to nie był niewypał należy zrobić gruntowne rozpoznanie rynku, z dużą ostrożnością wybrać wykonawcę sklepu internetowego zwracając uwagę na powyższe, oraz reklamować w holenderskim Google oraz social mediach w taki sposób aby maksymalizować tzw. konwersję.

Holenderskie sklepy internetowe to nie tylko sklepy sprzedające Holendrom, to także sklepy polonijne, w Holandii mieszka bardzo duża ilość Polaków którzy z chęcią kupiliby np. polskie produkty regionalne które będą w stanie dotrzeć pod ich drzwi nie w tydzień tylko w 24 godziny i gdzie za wysyłkę nie będą musieli zapłacić 100 EURo lub więcej tylko kilkanaście EURO lub otrzymać ją za darmo. Jest to nisza pomijana przez wielu, tymczasem fakty są takie że decydując się na budowę sklepu internetowego w Holandii pod Polonię będziesz miał znacznie niższe koszty reklamy takiego sklepu oraz znacznie większe szanse na sensowne obroty ponieważ będziesz miał znacznie mniejszą konkurencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.