Przelewy24
Kategorie:

Co to jest Przelewy24?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Przelewy24 to usługa internetowa polskiej firmy DialCom24, która pozwala w bezproblemowy sposób przeprowadzić płatność online. Jest to nic innego jak pośrednik, który uczestniczy w przesyłach transakcji płatniczych do docelowego banku. Sprzedawcy mają zazwyczaj kilka firm do wyboru, jednak w przewodniku tym zostanie przedstawione działanie Przelewy24. Dzięki takim możliwościom oraz skróceniu czasu obsługi płatności klient może szybciej otrzymać swoją zamówioną usługę lub towar, a dzisiaj każda godzina i minuta jest na wagę złota. Dzięki tego typu płatnościom, firma, która realizuje zamówienie, może pochwalić się płynnością finansową właściwie od razu po otrzymaniu płatności od klienta.

Przelewy24 – jak płacić za dokonane zakupy?

Taka forma opłaty za dokonane zakupy jest niezwykle wygodna dla tych co cenią sobie czas. Dzięki możliwościom, jakie daje firma przelewy24, banki mogą szybko odnotować płatność ze strony klienta danej firmy. Dzięki zaufaniu społecznemu oraz certyfikatom, które posiadają działalności pośredniczące w opłatach, klienci przekonali się do robienia płatności w Internecie. Co więcej, kolejnym ułatwieniem w użytkowaniu takich usług, jest brak konieczności rejestracji, co jeszcze bardziej przyśpiesza zatwierdzenie płatności z jednej i drugiej strony.

Usługi płatnicze, które są dostępne w konkretnych serwisach zakupowych i sklepach jakie zostały podpisane przez administratorów danego biznesu. Większość firm, które zajmują się sprzedażą usług i produktów posiadają Przelewy24. Opinie w wydźwięku pozytywnym oraz chęć digitalizacji procesów zachodzących, sprawiła że płatności online są niezwykle proste.

Wystarczy w trakcie zamówienia przejść do panelu płatności. Od jakiegoś czasu prawo wymaga kliknięcia w przycisk, w którym jest zawarta fraza „kupuję i płacę”. Jest to jednoznaczne z cyfrowym podpisaniem umowy kupna-sprzedaży z firmą, w której robimy zakupy. Po kliknięciu tego przycisku jest możliwe przekierowanie do płatności Przelewy24. Banki widoczne na panelu wyboru to banki, z którymi pośrednik ma podpisaną umowę.

Przelewy, które można przeprowadzić za pomocą tego pośrednika to:

  • Przelew tradycyjny z konta bankowego (coraz mniej popularny).
  • Przelew blik (wymaga zintegrowanej aplikacji bankowej w telefonie).
  • Przelew natychmiastowy z konta bankowego (wymagane logowanie do konta).

Oczywiście może się tak zdarzyć, że pośrednik przeprowadza modernizację systemu płatności i naszego banku nie będzie widać na liście. Profilaktycznie warto wyczyścić historię przeglądania oraz pliki cookies, które po usunięciu napiszą się w systemie jako nowe. Pozwoli to odświeżyć wersję strony na której pracujemy z płatnościami. Proces ten powinien być przeprowadzany raz na jakiś czas, gdyż aktualizowanie kodu strony oraz jej funkcjonalności odbywa się raz na jakiś czas. A tu zdecydowanie warto być na bieżąco. Instrukcje, które pokażą jak wyczyścić historię przeglądania i inne pliki, które zapisują się w naszym systemie są do odnalezienia w pomocy technicznej każdej przeglądarki, która jest przez nas użytkowana.

Osoba korzystająca z przelewy24
Źródło: Freepik.com

Jak przeprocesować płatność w Przelewy24?

Jeśli jednak udało się odnaleźć banku lub opcji, którą chcemy zapłacić to możemy przystąpić dalej do procesu płatności. W zależności od płatności, jaka zostanie wybrana, możemy przystąpić do dalszych procedur płatniczych. Przed rozpoczęciem płatności należy również podać dane, które wymaga od nas system czyli imię, nazwisko i e-mail. W przypadku usługi blik, tuż po wypisaniu danych osobowych, wystarczy pobrać kod z aplikacji swojego banku, wpisać go w okno, które pokazało się po przekierowaniu do docelowego okna. Następnie na telefonie (jeśli mamy zintegrowaną aplikację bankową) możemy przejść do potwierdzenia płatności w banku. Potwierdzenie, jeśli płatność jest robiona w dniu roboczym, powinno być wygenerowane w krótkim czasie. Pozostałe metody płatności działają w podobny sposób. W przypadku przelewu bankowego należy zrobić osobny przelew z banku zgodnie z procedurą, którą przedstawia sklep i nasz bank. Przelewy natychmiastowe z banku są również bardzo proste w realizacji. Po kliknięciu na ikonę, która przedstawia logo konkretnego banku, zostajemy przekierowani do panelu logowania, gdzie trzeba podać login i hasło do swojego konta. Operacja ta jest całkowicie bezpieczna, gdyż pośrednik nie pobiera żadnych innych danych bankowych lub osobistych z konta.

Po zaakceptowaniu sumy, która jest do opłacenia należy kliknąć zatwierdzenie przelewu bankowego na poczet dokonanych zakupów. Zazwyczaj nie jest wymagane wpisanie kwoty, gdyż pośrednik automatycznie generuje kartę z przelewem do wykonania, W zależności od tego jakie są udostępnione formy uwierzytelniania, może poprosić nas o zatwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej lub po zaakceptowaniu płatności na karcie banku, od razu zostaniemy wylogowani z naszego konta bankowego i wrócimy do sklepu, do karty z potwierdzeniem, że zamówienie zostało prawidłowo przeprocesowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.