Jasna i duża sypialnia w apartamencie inwestycyjnym
Kategorie:

Apartamenty inwestycyjne – nowe oblicze inwestowania w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Do wzrostu zainteresowania tą formą lokaty kapitału przyczyniła się sytuacja gospodarczo-ekonomiczna – rosnąca inflacja oraz niskie oprocentowanie lokat skłaniają inwestorów do poszukiwania nowych możliwości. Jedną z nich są apartamenty inwestycyjne. Co warto o nich wiedzieć i czy rzeczywiście warto ulokować w nich swój kapitał?

Czym są apartamenty inwestycyjne?

Apartamenty inwestycyjne kompletnie wykończone mieszkania, które są sprzedawane inwestorom w celu ich dalszego wynajmu. Są zwykle bardzo korzystnie zlokalizowane w miejscowościach tłumnie odwiedzanych przez turystów w sezonie wakacyjnym i poza nim. Apartamenty inwestycyjne są najczęściej częścią większej inwestycji, określanej mianem aparthotelu lub condohotelu. Są to obiekty, które oferują mieszkania wakacyjne w ramach wynajmu krótkoterminowego dla turystów. Właścicielami poszczególnych apartamentów są osoby, które zdecydowały się na ich nabycie jako apartamentów inwestycyjnych.

Aparthotele to kompleksy apartamentów, które funkcjonują jak hotele – posiadają własną obsługę, system rezerwacji, recepcję, a często oferują także dodatkowe atrakcje i udogodnienia dla gości. Operator obiektu dba także o jego promocję i reklamę, które mają zapewnić stały napływ gości oraz pozytywnie wpływać na zyski z inwestycji dla właścicieli poszczególnych apartamentów inwestycyjnych. Taki system zarządzania najmem sprawia, że inwestor nie musi poświęcać swojego czasu na kwestie związane z wynajmowaniem mieszkania. Jest to spora korzyść w porównaniu do klasycznego najmu, które jest po wieloma względami czasochłonne i problematyczne.

Czy warto ulokować swój kapitał w condohotelach?

Condohotele to bardzo ciekawa opcja inwestycyjna, którą doceniło już wielu Polaków. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują opłacalnej i bezpiecznej formy lokaty swoich oszczędności. Kluczem do sukcesu na tym polu jest jednak wybór odpowiedniego obiektu, który będzie cieszył się popularnością turystów i co za tym idzie, przyniesie inwestorowi oczekiwane zyski w perspektywie długoterminowej.

Ważna jest tu nie tylko lokalizacja, ale także cała oferta condohotelu i dodatkowe udogodnienia oferowane gościom, które mogą być różne w zależności od obiektu. Co więcej, apartamenty inwestycyjne mogą być wykorzystywane nie tylko przez turystów – właściciel również może spędzać czas w swojej inwestycji, co pozwala mu sporo zaoszczędzić na wakacyjnych wydatkach.

Pomimo niewątpliwych zalet, które wiążą się z inwestowaniem w condohotele, nie należy jednak zapominać o tym, że nie jest to przedsięwzięcie dla każdego. Sporym ograniczeniem jest bowiem dość wysoki próg wejścia, który wiąże się oczywiście z kosztem zakupu takiego mieszkania – apartamenty inwestycyjne w atrakcyjnych lokalizacjach to spory wydatek, który nie każdy inwestor będzie w stanie pokryć ze środków własnych. Możliwe jest jednak sfinansowanie takiego zakupu na kredyt, w czym również pomagają firmy sprzedające apartamenty inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.