Rzeźby przedstawiające podsłuchiwanie stoja przy ścianie
Kategorie:

Technika rodem z sensacyjnych filmów

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Zakładanie podsłuchu w firmie kojarzymy najczęściej z sensacyjnym filmem lub wielką, międzynarodową aferą. Prawda jest o wiele bardziej prozaiczna. Nie trzeba być agentem wywiadu ani superszpiegiem aby założyć podsłuch w firmie. Również podsłuchiwana instytucja nie musi być właścicielem wyjątkowo tajnych danych.

Wystarczy, że konkurencje zechce poznać na przykład ceny, jakie firma płaci swoim dostawcom lub zapoznać się z warunkami umów i kontraktów. Podsłuch w firmie może założyć dosłownie każdy, bez żadnego specjalnego szkolenia czy fachowego przygotowania. Wystarczy kilkuminutowa wizyta kogoś nie budzącego zupełnie podejrzeń – serwisanta do drukarki, sprzątaczki czy kogoś, kto rzekomo zagubił się w biurowcu. Nagle dane zaczynają wyciekać z firmy. Oznacza to prawie na pewno, że podsłuch zaczął działać.

Jak założyć i wykryć podsłuch w firmie?

Na rynku jest ogromna oferta zarówno urządzeń do podsłuchiwania jak i aparatury do wykrywania podsłuchu w firmie. Specjalistami w tej dziedzinie jest firma alfatronik.com.pl. W sklepie internetowym można zaopatrzyć się w urządzenia podsłuchowe. Te najprostsze nie różnią się specjalnie od zwykłych dyktafonów używanych przez dziennikarzy lub studentów. Ich koszt to zaledwie kilkaset złotych. Bardziej zaawansowane dają praktycznie nieograniczone możliwości, mogą rejestrować dźwięk przez setki godzin i nawet przez ścianę. Przed wyborem tego typu sprzętu warto skonsultować wybór z fachowcami z alfatronik.com.pl. Również wykrywanie podsłuchu można rozpocząć od prostych detektorów pola elektromagnetycznego aż po sprzęt wartości średniej klasy samochodu, który odnajdzie nawet podsłuch częściowo wyłączony. W szczególnie trudnych przypadkach można zwrócić się do alfatronik.com.pl o przysłanie ekipy specjalistów, którzy wykryją urządzenia podsłuchowe w firmie.

Jak może być ukryty podsłuch w firmie?

Urządzenia podsłuchowe mogą być zakamuflowane dosłownie wszędzie. Typowym miejscem są urządzenia elektryczne -gniazdka, wtyczki, przedłużacze, rozgałęziacze, które dodatkowo zapewniają źródło zasilania. Popularne są również gadżety reklamowe – długopisy, pendrivy, kalendarze. Podczas spotkania podsłuchujący mogą rejestrować dźwięk mikrofonami ukrytymi w zegarku, teczce, telefonie czy laptopie. Odnalezienie tego typu sprzętu w drodze fizycznego przeszukania biura jest po prostu niemożliwe. Dlatego, jeśli podejrzewamy podsłuch w firmie należy zastosować urządzenia wykrywające lub zwrócić się o fachową pomoc do specjalistów z alfatronik.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.