Sprawdzanie rankingów giełk kryptowalutu
Kategorie:

Rynek kryptowalut na przełomie 2021/2022

Dlaczego w ostatnich miesiącacj powstały tak ogromne straty na rynku wirtualnych pieniędzy? Dlaczego wartość bitcoina spada tak gwałtownie? Czy jeszcze inwestować w kryptowaluty? Jak mądrze kupować i sprzedawać?

Kryptowaluty są szczególnym rodzajem walut – występują one albowiem jedynie w opcji cyfrowej. Można przyjąć, że kryptowaluty są cyfrowym pieniądzem. Posiadają wielu zwolennieków oraz wielu przeciwników. Ci pierwsi dzięki wirtualnym walutom osiągnęli znaczące zyski dzięki udanym inwestycjom. Bardzo pożyteczny przy inwestowaniu jest ranking giełd kryptowalut, który przedstawia gdzie warto bezpiecznie lokować kapitał.

Szacuje się, że rynek kryptowalut obecnie jest warty ok. 2 bilionów dolarów. Samych kryptowalut jest bardzo dużo, liczba ta zwiększa się każdego roku. Najważniejszymi kryptowalutami są bitcoin i ethereum. Rynek kryptowalut rządzi się swoimi zasadami, a sytuacja na nim jest odmienna każdego dnia. Ostatnio sytaucja staje się niezwykle trudna. Odnotowywane są coraz większe spadki kursów, co z pewnością nie wróży nic dobrego. Najpowszechniejsza kryptowaluta, czyli bitcoin straciła połowę wartości od szczytów odnotowanych w listopadzie. Teraz handel kryptowalutami przeżywa trudny kryzys, jakiego nie było od dawna.

Obniżona wartość rynku kryptowalut

Największą kryptowalutą jest bitcoin, a a drugie miejsce zajmuje ethereum. W ostatnim czasie obserwowany jest duży spadek wartości bitcoina, a co za tym idzie również innych kryptowalut. W przybliżeniu jest to spadek o połowę w porównaniu do szczytu odnotowanego w listopadzie. Obecnie bitcoin wart jest ok 35 tysięcy dolarów, w czasie gdy w listopadzie jego wartość wahała się w granicach 69 tysięcy dolarów. Jest to z całą pewnością efekt styczniowych spadków na rynku wirtualnych walut. Dużo większy spadek wartości odniósł dogecoin, który przez minione 8 miesięcy zmalał o 80%. Kilka dni temu zarejestrowano najtrudniejszą dobę w historii rynku kryptowalut. Specjaliści przewidują, że spadek poniżej 30 tysięcy dolarów może skończyć się „flash crashem”. Obecna sytuacja na rynku wirtualnych walut przynosi ogromne straty firmom takim jak np.: Grayscale Bitcoin Trust czy MicroStrategy. Dlaczego powstały tak ogromne straty na rynku wirtualnych pieniędzy? Dlaczego wartość bitcoina spada tak gwałtownie?

Rynek kryptowalut – z czego wynika obecny kryzys?

Każdy, kto kiedyś miał do czynienia z kryptowalutami zdaje sobie sobie sprawę, jak bardzo na ten rynek mogą wpłynąć różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Fakt ten ma znaczący wpływ na zainteresowanie cyfrową walutą. Generalnie przed inwestowaniem na tym rynku, warto sprawdzić internetowe rankingi, które ukazują gdzie kupować wirtualne waluty. Doskonała wiedza na temat tego specyficznego rynku umożliwi kupowanie i sprzedaż wirtualnej waluty bez znacznych strat. Mimo wszystko, w ostatnim czasie sytuacja bardzo się zmieniła i pojawił się spory kryzys. Spadki, jakie obecnie pojawiają się, mogą być spowodowane kilkoma czynnikami. Na pewno warto tutaj wspomnieć o znacznych wzrostach cen energii elektrycznej, a także kolejne ograniczenia prawne dotykające wirtualnych walut. Są to czynniki, które wpływają na zmniejszone zainteresowanie cyfrową walutą. Niewątpliwie ogromny wpływ na rynek kryptowalut mają także „zagrania dużych ryb”. Przykładem jest Salwador, który wprowadził kryptowaluty, jako główny środek płatniczy.

Kryptowaluty – co z inwestycjami?

Ostatnie sytuacje na rynku kryptowalut przyczyniły się do spadku zainteresowania cyfrową walutą. Warto liczyć się z tym, że zwiększy się awersja do ryzyka co nie będzie korzystne dla poprawy sytuacji na rynku. Zanim podejmiemy decyzję o handlu wirtualną walutą, warto zastanowić się czy jesteśmy w stanie podjąć tak duże ryzyko. Opłaca się w tym przypadku trzymać się starej zasady, która mówi, żeby inwestować kwotę, której strata nie przyniesie zbyt dużych szkód. Oczywiście przed podjęciem jakichś kroków, warto szczegółowo przeanalizować.

Nadchodzące tygodnie niewątpliwie przyniosą odpowiedź na zagadnienie czy wartość bitcoina zejdzie poniżej 30 tysięcy dolarów, i czy będziemy mieli do czynienia z „flash crashem”, co w dłuższej perspektywie może skutkować spadkiem nawet do 10 tysięcy dolarów. Mimo wszystko należy pamiętać, że rynki kryptowalut są bardzo zmienne i często nieobliczalne, przez co czasami trudno jest przewidzieć cenę nawet w czasie paru godzin. Dobrym przykładem jest dogecoin, który powstał w 2013 roku jako parodia bitcoina. Mało kto przewidywał, że zyska on aż tylu zwolenników co obecnie.

Niewątpliwie przed podjęciem wszelkich decyzji trzeba zapoznać się z mechanizmem rynku kryptowalut. Trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych jak np. to, że największe spadki w tym sektorze pojawiają się w weekendy i dni wolne. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z tego, że wówczas ma miejsce o wiele mniej transakcji, co ma spory wpływ na ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.