Banki i instytucje pożyczkowe
Kategorie:

Różnice – instytucje pożyczkowe i banki

Zewsząd docierają do nas reklamy tanich pożyczek krótkoterminowych. Ostatnio coraz lepszym marketingiem mogą się pochwalić banki, jednak nie mają one szans z instytucjami pozabankowymi, które oferują swoim klientom innowacyjny w porównaniu do bankowych produkt pożyczkowy- tak zwaną szybką pożyczkę. Pozabankowe instytucje kredytowe do maksimum udoskonaliły usługę polegającą na ich udzielaniu. Stało się tak między innymi dlatego, że swoją całą działalność oparły wyłącznie na tym jednym produkcie. Banki więc nie muszą tak jak one zabiegać o klienta, ponieważ kuszą go innymi produktami i usługami. Jeżeli akurat bank ma gorszą sprzedaż krótkoterminowych pożyczek, to nadrabia kredytami długoterminowymi.

Łatwość spłacania

Aby skusić potencjalnych pożyczkobiorców, instytucje pozabankowe uczyniły szybkie pożyczki łatwymi i wygodnymi zarówno do spłaty jak i do zaciągnięcia, a także co warto podkreślić ogólnodostępnymi. Czym się jednak konkretnie różnią od pożyczek bankowych? I dlaczego te różnice tak mocno wpływają na ich atrakcyjność i większą popularność w porównaniu z pożyczkami bankowymi? Otóż przede wszystkim szybkie pożyczki dostępne są nieomal dla każdego. Inaczej niż w przypadku pożyczek bankowych klient nie musi przekładać zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy, nie musi się wykazywać zdolnością kredytową, nie musi mieć pozytywnej historii kredytowej. W ten sposób instytucje pożyczkowe otwierają swoje drzwi dla tych, którzy nie mają stałego źródła dochodu albo nie pracują zarobkowo, na przykład emerytów. Instytucje pożyczkowe są tak mało restrykcyjne przede wszystkim dlatego, że udzielają pożyczek na niewielkie kwoty, które spłacać można w terminie zwykle maksymalnie sięgającym jednego roku.

Krótka procedura

Szybką pożyczkę można zaciągnąć na dowód osobisty, bez żadnych innych formalności. To dzięki temu bardzo wiele osób skusiło się na prostą i mało uciążliwą procedurę, jaką oferują pozabankowe instytucje kredytowe. Która jednak pożyczka, bankowa czy pozabankowa jest bardziej bezpieczna? Nie ma w tym względzie reguł, bowiem rzetelność instytucji, czy to banku, czy firmy pożyczkowej nie da się tak łatwo sprawdzić. Często nieuczciwość okazuje się dopiero po dłuższym czasie. Warto więc wcześniej zaciągnąć tak zwanego języka u znajomych, poszukać opinii w Internecie i dopiero decydować się na konkretną instytucję pożyczkową. Oprócz wymienionych wyżej różnic między pożyczką bankową a szybką pożyczką pozabankową, warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki zmniejszeniu liczby formalności instytucjom pozabankowymi udało się skrócić czas oczekiwania na otrzymanie wnioskowanej kwoty do nawet kilkunastu minut. Tyle bowiem zająć może weryfikacja wniosku pożyczkowego i podjęcie decyzji pożyczkowej.

Zwykle można liczyć na otrzymanie pieniędzy, czy to w postaci gotówki, czy przelewu w przeciągu jednego dnia. Tak błyskawicznego przebiegu procedury pożyczkowej nie zaproponowały dotychczas banki. W ich przypadku weryfikacja dokumentów i podejmowanie decyzji pożyczkowej trwa minimum kilka dni. Raczej nie ma co liczyć na załatwienie wszystkich formalności w jeden dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.