Ranking kredytów gotówkowych
Kategorie:

Ranking kredytów gotówkowych 2021 – sprawdź, jaki bank ma najlepsze warunki

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Wystarczy jeden rzut oka na ranking kredytów gotówkowych, by szybko wytypować bank oferujący najkorzystniejsze warunki zaciągnięcia zobowiązania.

Jeżeli zależy Ci na niskich kosztach pożyczenia pieniędzy, sprawdź nasze zestawienie dostępne na Totalmoney.pl, w którym prezentujemy najlepsze kredyty gotówkowe, o jakie warto ubiegać się w 2021 roku. Dowiedz się także, jak dopasować parametry kredytu do swoich możliwości finansowych i co oprócz kosztów ważne jest przy wyborze oferty.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to produkty bankowe, które służą do pożyczania pieniędzy na dowolny cel. Zazwyczaj proponowane są w kwocie od 1000 do 200 000 zł, dlatego można nimi pokryć rozmaite wydatki – zarówno te niewielkie związane z zakupem np. sprzętu AGD, jak i te większe np. związane z remontem domu. Zobowiązanie można potem spłacać w miesięcznych ratach nawet przez 8-10 lat.

W interesie każdego kredytobiorcy jest znalezienie przede wszystkim takiego kredytu, który będzie wiązał się z najniższymi kosztami obsługi. Słowem, by z tytułu pożyczenia środków płacić jak najniższe odsetki. Koszty zaciągnięcia zobowiązania są zatem najważniejszym kryterium wyboru oferty i właśnie dlatego na nich opiera się każdy ranking kredytów gotówkowych dostępny w Internecie. Zazwyczaj pokazuje on listę ofert uszeregowanych od najtańszej do najdroższej według wysokości RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która określa procentowo łączne koszty kredytu. W RRSO zawiera się więc zarówno oprocentowanie nominalne, jak i prowizja, czy też inne opłaty związane z zawarciem umowy.

Sprawdzenie takiego zestawienia najlepszych ofert jest najprostszym sposobem na znalezienie korzystnego kredytu gotówkowego. Warto jednak pamiętać, że istotne mogą okazać także inne parametry ofert np. maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, dopuszczalny okres spłaty zobowiązania, czy przeznaczenie produktu (niektóre promocyjne oferty przeznaczone są np. wyłącznie dla nowych klientów). Jak dopasować ofertę do swoich potrzeb, wyjaśnimy w dalszej części artykułu.

Ranking kredytów gotówkowych, z których warto skorzystać w 2021 roku

Poniżej przedstawiamy listę banków oferujących aktualnie najlepsze kredyty gotówkowe. Dla ułatwienia porównania warunków ofert pod względem kosztów zestawienie obejmuje symulacje zaciągnięcia zobowiązań w poszczególnych instytucjach w kwocie 10 000 zł na okres 12 miesięcy.

Lp. Bank Oprocento-

wanie

Prowiz-ja RRSO Kwota do spłaty Miesięczna rata Uwagi
1. Citi Handlowy Pożyczka gotówkowa online 7,19% 3% 13,55% 10705,48 zł 892,12 zł Oferta tylko dla nowych klientów
2. Santander Consumer Bank

Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

7,20% 3,29% 14,17% 10736,17 zł 894,68 zł Można go zaciągnąć online, w oddziale lub przez telefon
3. Bank Pekao

Pożyczka Ekspresowa

6% 6% 18,45% 10947,67 zł 912,31 zł Możliwość odłożenia rozpoczęcia spłaty o 3 miesiące
4. Alior Bank

Pożyczka Internetowa

4% 8% 20,26% 11035,42 zł 919,62 zł Można ubiegać się nawet o 200 tys. zł
5. BNP Paribas

Kredyt Gotówkowy

7,2% 10,5% 29,81% 11485,59 zł 957,13 zł Oferta dostępna w oddziale

 

Ranking kredytów gotówkowych – jak dopasować ofertę do swoich potrzeb?

Z punktu widzenia indywidualnych potrzeb nie zawsze najtańszy kredyt gotówkowy może okazać się najlepszym wyborem. Internetowe narzędzia do porównywania ofert takie jak ranking czy kalkulator kredytów gotówkowych na rok 2021 należy traktować jako wskazówkę, która pomaga przede wszystkim wytypować najkorzystniejsze oferty pod kątem kosztów zaciągnięcia zobowiązania, a przy okazji zrobić symulację wysokości miesięcznych rat według podstawowych parametrów kredytu, czyli kwoty i okresu spłaty.

Ważne jest jednak również sprawdzenie szczegółowych warunków poszczególnych ofert. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • minimalną i maksymalną kwotę, o jaką można się ubiegać (często przy kredytach online dostępne są niższe kwoty),
  • na ile rat można rozłożyć spłatę zobowiązania,
  • czy niższe oprocentowanie lub prowizja nie zależą od skorzystania z dodatkowych produktów banku (np. założenia konta) lub wykupienia ubezpieczenia,
  • jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku – czy standardowe zaświadczenie o zarobkach, czy może wystarczy wyciąg z konta,
  • jakie źródła dochodów akceptuje dany bank,
  • czy w czasie trwania umowy można skorzystać z wakacji kredytowych.

Najlepszy kredyt gotówkowy to ten dopasowany idealnie do potrzeb i możliwości finansowych kredytobiorcy. Pamiętaj więc, by przed złożeniem wniosku w konkretnej instytucji porównać dokładnie oferty nie tylko pod względem oprocentowania, ale i pozostałych warunków. Warto także skorzystać z narzędzi online typu kalkulator rat w celu oszacowania najważniejszych parametrów zobowiązania np. tego, na jak długo zaciągnąć kredyt, by miesięczna rata była łatwa do spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.