Najpopularniejsze strony internetowe
Kategorie:

Najpopularniejsze strony internetowe

Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez dostępu do sieci internetowej i elektroniki. Codziennie każdy z nas odwiedza od kilku do kilkudziesięciu stron internetowych, które są niezbędne w codziennej pracy, rozrywce i dostępie do informacji. Które witryny odwiedza najwięcej ludzi na świecie? Ile wejść generują każdego miesiąca najpopularniejsze strony internetowe?

Czołówka najpopularniejszych stron internetowych

Zdecydowanie najczęściej odwiedzaną witryną na świecie jest Google.com. Żadna inna witryna nie generuje aż tylu wejść, co jest w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę listę funkcji, które oferuje strona. Google, który początkowo był jedynie wyszukiwarką założoną przez dwójkę studentów, dziś umożliwia m.in. na:

  • Gromadzenie plików za pomocą wirtualnego dysku,
  • odnajdywanie artykułów naukowych,
  • dostęp do map całego świata,
  • możliwość darmowych tłumaczeń tekstów.

Google na przestrzeni lat zmienił się z rewolucyjnej wyszukiwarki, w wielofunkcyjne narzędzie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie milionom ludzi na świecie.

Zaraz po wyszukiwarce Google, za najpopularniejsze strony internetowe uważa się Youtube.com oraz Facebook.com, które ukształtowały internet pod względem treści wideo i usług społecznościowych.

Youtube jako jedna z najpopularniejszych stron internetowych
Źródło: Freepik.com

Nie tylko Google

W pierwszej trzydziestce listy, obejmującej najpopularniejsze strony internetowe, znajdziemy kilka wyszukiwarek, które mimo dominacji serwisu Google wciąż cieszą się niemałą popularnością. Mowa tutaj między innymi o takich stronach jak Baidu.com, Yahoo.com, Yandex.com, Bing.com oraz Naver.com. Niektóre z tych stron internetowych pełnią funkcję najważniejszych wyszukiwarek w krajach taki jak Chiny, Rosja i Korea Południowa, natomiast inne swoją popularność zawdzięczają korporacjom, do których należą.

Serwisy społecznościowe

Wśród najczęściej odwiedzanych stron internetowych dużą reprezentację posiadają serwisy społecznościowe. Pomijając wcześniej wymienionego Facebooka, sporą popularnością wśród internautów cieszą się Twitter, Instagram, Reddit, Pinterest czy LinkedIn.

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie w XXI wieku bez obecności na serwisach społecznościowych. Tego rodzaju witryny posiadają najczęściej dobrze rozwinięte komunikatory, które umożliwiają łatwy i szybki kontakt za pomocą sieci internetowej.

Treści informacyjne

Dla większości użytkowników internet jest źródłem czerpania obiektywnych informacji na temat bieżących zdarzeń na świecie. Wśród tego rodzaju serwisów dominuje Reddit i Twitter, które łączą funkcję informacyjną ze społecznościową, a także Cnn.com, Nytimes.com oraz FoxNews.com.

Portale z treściami dla dorosłych

Ciężko zignorować fakt, że wśród najchętniej odwiedzanych stron internetowych, co najmniej kilka swoją popularność zawdzięcza treściom dla dorosłych. Na liście najchętniej odwiedzanych stron internetowych opublikowanych w 2019 roku na stronie Satista.com znalazło się kilka serwisów z filmami dla dorosłych. Ukazuje to pewien pogląd na temat tego, jak duża część danych w internecie to treści nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia.

Polskie najpopularniejsze strony internetowe

W Polsce, tak jak w każdym innym kraju, oprócz ogólnoświatowych gigantów, takich jak Google czy Facebook, dużą aktywność generują lokalne witryny. Z tej kategorii, największą popularnością w naszym kraju cieszą się Wp.pl, czyli strona łącząca w sobie treści informacyjne, społecznościowe a także usługi poczty internetowej oraz Allegro.pl. Ten ostatni serwis jest krajowym potentatem w kategorii zakupów internetowych, przez co bardzo często jest porównywany do zagranicznych odpowiedników, takich jak Ebay lub Amazon.

Przewagę mają najwięksi

Obserwując trendy kształtowania się popularności stron internetowych, można zauważyć, że większość witryn internetowych, które cieszą się zainteresowaniem wśród użytkowników internetu, po jakimś czasie zostaje wykupione przez największych przedstawicieli. To właśnie najbogatsze korporacje świata zarządzają stronami, które odwiedzamy codziennie. Czołówka najchętniej odwiedzanych adresów internetowych, mimo różnych nazw, należy do największych graczy na rynku, takich jak Google, Facebook czy Microsoft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.