Problem braku gotówki
Kategorie:

Na czym polega fenomen szybkiej pożyczki?

Co robisz, gdy potrzebujesz szybkiej gotówki? Gdzie szukasz pomocy, gdy przytrafia Ci się coś, co wymusza na Tobie pilny, nieprzewidziany wydatek, na który Cię nie stać? Czy myślałeś w takich sytuacjach o szybkiej pożyczce? Może być ona idealna właśnie dla Ciebie. Tym, co ją wyróżnia jest łatwość i wygoda zaciągania oraz ogólnodostępność. Gdy potrzebna Ci jest niewielka kwota- kilkuset albo kilku tysięcy złotych na dowolny cel, a nie masz przy tym ciekawej historii kredytowania i ogólnie kiepską sytuację finansową, to szybka pożyczka będzie w sam raz dla Ciebie. Udzieli Ci jej pozabankowa instytucja kredytowa, inaczej parabank.

Parabank

Jak sama nazwa wskazuje nie jest ona bankiem, a więc nie obowiązują jej tak ścisłe reguły, wynikające z przepisów prawa bankowego. Dzięki temu mogła ona stworzyć całkiem nowy produkt pożyczkowy, który zaskakuje wszystkich dostępnością i zyskuje dużą popularność. Fenomen szybkiej pożyczki polega na tym, że dosłownie każdy może się o nią ubiegać, również ten, kto nie ma stałego źródła utrzymania albo nie pracuje. W ten sposób pozabankowe firmy pożyczkowe otworzyły się na takich odbiorców jak emeryci, studenci, czy pracujący na umowę zlecenie. Stawiają oczywiście pewne wymogi, a mianowicie, aby móc złożyć wniosek o udzielenie szybkiej pożyczki trzeba posiadać polskie obywatelstwo i być pełnoletnim. W związku z tym pożyczkobiorca nie musi przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, czy innych dokumentów. Co za tym idzie instytucja pożyczkowa ich nie bada, a więc może wydać decyzję pożyczkową w parę minut. Gdy więc złoży się wniosek o pożyczkę, można liczyć na to, że pieniądze otrzyma się jeszcze tego samego dnia.

Problem? Pożyczka

Jeśli więc masz jakiś naprawdę pilny wydatek, to szybka pożyczka będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki szybkiemu zastrzykowi gotówki będziesz mógł zacząć od razu z niej korzystać i uporać się z kłopotem. Zarazem szybkie pożyczki to pożyczki krótkoterminowe. Pamiętaj więc, że przyjdzie Ci ją spłacić najpóźniej w ciągu roku. Ten okres powinien wystarczyć do tego, aby zgromadzić bądź co bądź niewielką sumę pieniędzy. Już przy zaciąganiu warto zapytać albo skorzystać z symulacji, która pokaże, ile będziesz musiał ostatecznie spłacić, przy uwzględnieniu oprocentowania i dodatkowych opłat. Zapytaj też o konsekwencje spóźnienia się ze spłatą. Większość firm pożyczkowych idzie swoim klientom na rękę i proponuje możliwość wydłużenia okresu spłaty za dodatkową opłatą. Większa ilość czasu powinna ułatwić zebranie potrzebnej do spłaty sumy.

A gdy uda Ci się spłacić swoje zobowiązanie przed terminem, który zadeklarowałeś, firma pożyczkowa spojrzy na Ciebie bardziej przychylnie, gdy ponownie poprosisz o pożyczkę. Nie wykluczone, że udzieli Ci jej w wyższej niż zwykle ma w ofercie kwocie i na dłuższy niż zwykle proponuje okres. O wszystko zapytasz swojego konsultanta, którego spotkasz w placówce instytucji pożyczkowej albo przeczytasz na stronie internetowej firmy pożyczkowej. A jeśli w Twojej okolicy nie ma stacjonarnej placówki instytucji kredytowej, to możesz skorzystać z pożyczki online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.