Mężczyzna korzysta z usług bankowych online
Kategorie:

Na czym polega dostęp do bankowych usług online za pomocą mojeID?

Szybki postęp technologiczny sprawił, że coraz więcej spraw możemy zrealizować przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. mojeID to narzędzie dające dostęp do usług online, które wymagają potwierdzenia tożsamości. Sposób zdalnego potwierdzania tożsamości opracował KIR, a rozwiązanie jest wykorzystywane zarówno w usługach komercyjnych, jak i publicznych.

Prosta formalność

mojeID to całkowicie bezpieczny sposób na zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą bankowości internetowej. Użytkownik tego rozwiązania zawsze widzi, co i komu przekazuje. Udostępnienie danych wrażliwych każdorazowo wymaga jego akceptacji
i autoryzacji. mojeID pozwala na wygodne korzystanie z komercyjnych oraz publicznych usług dostępnych online.

mojeID to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć odbywa się zdalna weryfikacja tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu własnego domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym dla użytkownika czasie. mojeID sprowadza proces potwierdzenia tożsamości online do prostej formalności. Dzięki niemu załatwienie spraw nie wymaga już wizyty w urzędzie czy wymiany korespondencji w formie papierowej.. Za sprawą mojeID dostęp do usług online stał się bardzo łatwy i komfortowy.

Tożsamość online w bankowości elektronicznej

Wszelkie czynności związane ze środkami identyfikacji elektronicznej realizowane są na stronie dostawców tożsamości (wydawców środków identyfikacji elektronicznej – banków). Aktualnie ponad 18 milionów użytkowników ma dostęp do mojeID.

Aby skorzystać z możliwości, jakie daje mojeID, trzeba posiadać rachunek bankowy  i możliwość logowania się do niego przez internet. Krótko mówiąc, użytkownik musi mieć dostęp do swojej bankowości internetowej na komputerze lub dowolnym urządzeniu mobilnym.

Dzięki integracji z Węzłem Krajowym i Profilem Zaufanym, użytkownik mojeID ma możliwość korzystania z wszelkiego rodzaju usług dostępnych online zarówno przez dostawców komercyjnych, jak i organy publiczne. Dotyczy to oferty świadczonej przez przedsiębiorstwa z różnych branż, w tym m.in. dostawców mediów, usług medycznych i ubezpieczeniowych, a także urzędów (np. zdalne złożenie wniosku o dowód osobisty, rejestracja pojazdu, uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego itp.).

Jak skorzystać z usługi mojeID?

Aby  skorzystać z mojeID, należy na stronie internetowej dostawcy usługi lub urzędu, u których tożsamość online może zostać potwierdzona, wybrać opcję logowania lub potwierdzania tożsamości z mojeID.  Następnie pojawią się ikony dostawców tożsamości. Należy wybrać bank, w którym chcemy potwierdzić tożsamość w internecie lub przekazać dane. Zostaniemy przekierowani na stronę banku i tam konieczne jest zalogowanie się do własnego konta. Co ważne, będziemy każdorazowo proszeni o wyrażenie zgody na przekazanie swoich danych. Po zatwierdzeniu takiej operacji zostaniemy automatycznie przeniesieni do serwisu firmy lub urzędu, z którego usług chcemy skorzystać.

Weryfikacja tożsamości jest całkowicie bezpieczna, a dany podmiot otrzymuje wyłącznie niezbędne informacje na temat klienta (może to być jedynie imię i nazwisko czy wiek). mojeID to narzędzie pozwalające zaoszczędzić czas, gwarantujące bezpieczeństwo w sieci oraz zapewniające wyjątkowy komfort użytkownikowi internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.