Kobieta pracuje w irmie przekazującej szybko przelewy międzynarodowe
Kategorie:

Międzynarodowe szybkie przekazy pieniężne – gdzie zlecić, by było szybko i tanio?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł partnera.

Niektóre bankowe transakcje mogą trwać kilka dni i dużo kosztować. Kiedy zamierzasz przekazać komuś jakąś kwotę, na przykład między bankami w Polsce i obcym kraju, pobierana jest opłata za wykonanie usługi, a czas jej realizacji może potrwać dłużej. Istnieją jednak szybkie przekazy pieniężne. Co to jest i gdzie je zlecić? Dowiedz się więcej.

Czym są szybkie przekazy pieniężne?

W czasach, gdy coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę do pracy, na wakacje, wyjazdy służbowe itd. międzynarodowe przelewy bankowe stały się codziennością. Pozwalają na elektroniczne przekazywanie pieniędzy z jednego konta na drugie, czyli od osoby, która zleca przelew do osoby (podmiotu), który go otrzymuje. Tradycyjne przelewy zagraniczne przez długi czas były uważane za najlepszy sposób dostarczania środków do osób w obcych krajach.

Jednak ich realizacja mogła zająć kilka dni roboczych lub nawet dłużej. Dlatego też, biorąc pod uwagę rosnące potrzeby szybkich usług w każdym sektorze gospodarki, technologia bankowa również się rozwinęła. Teraz, dzięki nowym systemom płatności możesz zrealizować szybkie przekazy pieniężne zagraniczne nawet w kilkanaście minut.

Jakie są koszty międzynarodowych przekazów pieniężnych?

Przelewy bankowe zwykle wiążą się z dość wysokimi opłatami. Wybranie danej opcji wykonywania przelewów bankowych oznacza również sprawdzenie wszystkich rodzajów opłat za przekaz pieniężny. A tych może być sporo…

Niektóre banki pobierają kilka lub wszystkie z następujących należności:

  • opłata za przelew przychodzący,
  • opłata za przelew wychodzący,
  • inne opłaty transakcyjne,
  • prowizje,
  • dopłata za kurs wymiany walut.

W konsekwencji może uzbierać się spora kwota samych kosztów zlecenia i realizacji przelewu. Istnieją jednak inne opcje np. skorzystanie z licencjonowanych instytucji płatniczych regulowanych przez FCA takich jak EasySend, które oferują tanie i szybkie przekazy pieniężne międzynarodowe. Tutaj zrealizujesz przelew bez ukrytych opłat i zawsze po bardzo korzystnym kursie walut.

Szybkie przekazy pieniężne – gdzie zlecić?

Szybkie przekazy pieniężne możesz zrealizować w banku lub w zewnętrznych platformach płatniczych. Koszt każdego przelewu musisz zweryfikować indywidualnie, bo w przypadku banków często zależy on od wartości przekazu. Natomiast, jeśli chodzi o czas, do wyboru masz trzy opcje:

  1. Przelewy SEPA – zwykle realizowane są od 1 do 2 dni roboczych. Banki oferują w ich zakresie także realizację błyskawicznych przekazów, ale zazwyczaj wiążą się one z dość wysokimi kosztami.
  2. Przelewy SWIFT – najczęściej realizowane są w ciągu 48 godzin, aczkolwiek cała transakcja może potrwać dłużej, nawet do 5 dni roboczych. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie.
  3. Przelewy z EasySend – dzięki systemom zewnętrznym, które wykorzystują najnowsze technologie, szybki przekaz pieniężny zrealizujesz nawet w 10 minut i bez ukrytych kosztów.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby pieniądze dotarły do odbiorcy szybko, a Ty nie chcesz ponieść wysokich kosztów, wybierz opcję, która daje najwięcej korzyści i Tobie, i adresatowi przekazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.