Osoby biorą kredyt hipoteczny na kupno domu
Kategorie:

Kredyt hipoteczny w Trójmieście

Ceny nieruchomości w przeciągu ostatnich kilku lat znacznie poszybowały w górę, a szczególnie to widać w dużych miastach i aglomeracjach takich jak Trójmiasto. Niestety obecnie zakup mieszkania czy domu bez kredytu hipotecznego jest dla większości osób niemożliwe. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jak wygląda sytuacja w Trójmieście jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne.

Kredyt hipoteczny – zdolność kredytowa

W przypadku jeżeli szukamy kredytu hipotecznego w Trójmieście cały proces kredytowy musimy zacząć od sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. W wyniku wahań stóp procentowych zaobserwować można znaczący spadek zdolności kredytowej. Wynika to z faktu, że koszt kredytu hipotecznego jest wyższy niż niecały rok temu. W praktyce Klienci, którzy mieli zdolność kredytową na poziomie 1.000.000 PLN w sierpniu w 2021 roku, obecnie na początku roku 2022 mogą liczyć na kredyt w granicach 700.000 PLN.

W związku z tym, tak ważnym element jest, aby na pierwszym etapie procesu kredytowego poznać kwotę kredytu hipotecznego, o którą możemy się ubiegać.

Warto również pamiętać, że w przypadku kredytu hipotecznego na zdolność kredytową wpływa również karta kredytowa. Jeżeli chcemy uzyskać większą kwotę kredytu należy rozważyć zamknięcie karty kredytowej przed rozpoczęciem procesu kredytowego. Dodatkowo pozostałe raty kredytu, które co miesiąc płacimy także obniżają naszą zdolność kredytową

Kredyt hipoteczny – proces kredytowy

Wszystkie banki przy kredycie hipotecznym posiadają podobne procesy udzielania kredytu hipotecznego i nie ma znaczenia czy kupujemy nieruchomość w Gdańsku, Spocie czy Gdyni. Oznacza to, że jeżeli uzyskamy zdolność kredytową na zakup mieszkania należy przejść do etapu drugiego, czyli sprawdzić oferty banków. Porównując kredyty hipoteczne należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, którą wypływają na całkowity koszt kredytu hipotecznego, czyli:

  • marża kredytu,
  • oprocentowanie kredytu,
  • okres kredytowania,
  • wymagany wkład własny,
  • ubezpieczenie nieruchomości,
  • opłatę za wcześniejszą spłatę.

Kredyt hipoteczny – samodzielnienie czy z doradcą kredytowym

Ubiegając się o kredyt hipoteczny możemy samodzielnie przeanalizować wszystkie oferty kredytów na rynku lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Ubieganie się samemu o kredyt hipoteczny jest na pewno bardziej pracochłonne ponieważ musimy poznać wszystkie elementy kredytu, a następnie je porównać między bankami. Z kolei skorzystanie z usług doradcy kredytowego wiąże się z brakiem konieczność pracy, którą należy wykonać na samym początku, a możemy wybrać oferty już tylko z oferty przygotowanych przez eksperta kredytowego. Dzięki temu unikamy wstępnej analizy.

Każdy musi wybrać swój sposób na uzyskanie kredytu hipotecznego, należy pamiętać, że każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.