Mężczyzna przed laptopem zakłąda konto dla studenta
Kategorie:

Konto dla studenta – jakie funkcjonalności i bonusy oferuje przy wyborze?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Dorosłe osoby w wieku poniżej 26 roku życia, które uczęszczają na studia, mogą korzystać z licznych udogodnień. To m.in. tańsze bilety w publicznym transporcie zbiorowym, ulgi podatkowe czy preferencyjne warunki korzystania z usług w banku. Szczególnie ważne są te ostatnie, do których zalicza się bankowe konta studenckie. Wynika to z faktu, że student zwykle ma mocno ograniczone finanse, którymi musi bardzo rozsądnie dysponować. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto otworzyć rachunek osobisty dla młodych. Poznaj jego podstawowe funkcjonalności oraz bonusy, jakie mogą się z nim wiązać!

Jesteś studentem i potrzebujesz konta w banku?

Dziś wiele młodych osób decyduje się kontynuować swoją edukację na studiach. Nierzadko wiąże się to z koniecznością wyjazdu do innego miasta i wynajęcia pokoju w akademiku czy całego mieszkania. W takiej sytuacji z pewnością warto zdecydować się na darmowe konto osobiste w banku. Trzeba bowiem opłacać nie tylko czesne, ale i czynsz, przez co w życiu studenta zwykle pojawia się pierwsza praca.

Co warto podkreślić, młody człowiek może za darmo otworzyć rachunek bankowy i bezpiecznie trzymać na nim swoje pieniądze. Choć będzie to tzw. konto dla studenta, tak przy jego zakładaniu bank nie wymaga okazywania legitymacji studenckiej. Jest to bowiem produkt przeznaczony dla wszystkich osób mających od 18 do 25 lat. Dziś, aby otworzyć taki rachunek, wystarczy jedynie dostęp do internetu – wniosek można wygodnie złożyć w formie online!

Dlaczego warto mieć konto studenckie?

Jest wiele powodów, dla których student powinien otworzyć darmowe konto bankowe przez internet. Niewątpliwie najważniejsza jest ogromna wygoda. Wpłaty i wypłaty pieniędzy poprzez bankomat, szybkie przelewy online i do tego karty płatnicze bez opłat.

Jednak dla młodych ludzi zwykle dużo istotniejsze są możliwości, jakie zapewnia aplikacja mobilna banku. Logując się w niej można między innymi:

 • mieć finanse pod pełną kontrolą, sprawdzając np. wydatki, wpływy i aktualny stan rachunku,
 • odkładać pieniądze na przyszłość, ustalając różne cele gromadzenia oszczędności,
 • realizować płatności mobilne telefonem, zarówno zbliżeniowo, jak i przez BLIK,
 • szybko kupować bilety komunikacji miejskiej i parkingowe, czy zamawiać taksówki.

Warto zauważyć, że studenckie konto dla młodych daje także wiele możliwości pozyskania dodatkowej gotówki. Bank nierzadko oferuje kredyty gotówkowe na preferencyjnych warunkach. Do tego dochodzi karta kredytowa, zapewniająca szybki dostęp do pieniędzy w nagłych sytuacjach.

Konto dla studenta – z jakimi opłatami trzeba się liczyć?

Obecnie możesz bardzo łatwo otworzyć internetowe konto bankowe bez opłat. Rachunki dla studentów zwykle są całkowicie darmowe w zakresie:

 • ich prowadzenia,
 • wypłat z bankomatów z wykorzystaniem systemu BLIK, nierzadko także poza granicami Polski,
 • przelewów zwykłych oraz natychmiastowych.

Bezpłatna może być także debetowa karta płatnicza, zarówno Visa, jak i Mastercard. Często jest nawet możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej, np. poprzez wykonanie, chociaż jednej płatności w miesiącu.

Oczywiście wszystko to zależy od oferty przygotowanej przez bank. Z tego, powodu, zanim otworzysz konkretny studencki rachunek bankowy, najlepiej porównaj ze sobą różne internetowe konta osobiste. Przyjrzyj się opłatom oraz ewentualnym warunkom, których spełnienie pozwala na ich uniknięcie.

Jak założyć konto dla studenta? Instrukcja krok po kroku

Zainteresowała Cię oferta rachunku osobistego dla studentów i chciałbyś otworzyć bezpłatne konto bankowe? Obecnie jest to bardzo proste! Możesz standardowo osobiście udać się do oddziału banku lub bez wychodzenia z domu wypełnić wniosek online. W przypadku wyboru drugiej opcji musisz jedynie:

 • wejść na stronę i wypełnić krótki wniosek, podając w nim podstawowe dane osobowe,
 • potwierdzić swoją tożsamość – robiąc zdjęcie twarzy telefonem lub poprzez wideorozmowę z konsultantem,
 • zalogować się na rachunek – informację o jego otwarciu otrzymasz w wiadomości SMS.

W przypadku wizyty w oddziale wszystkie dokumenty wypełniasz na miejscu i osobiście podpisujesz umowę. Po zrobieniu tego możesz już logować się na konto bankowe online i korzystać z wszystkich jego funkcji.

Konta studenckie – atrakcyjne bonusy i rabaty?

Darmowe podstawowe usługi w ramach studenckiego konta w banku to dopiero początek korzyści wynikających z jego posiadania. W ramach rachunków oferowanych osobom młodym często dostępne są różnego rodzaju bonusy oraz rabaty. Do najciekawszych można zaliczyć:

 • programy lojalnościowe,
 • cashback przy opłacaniu rachunków przez internet,
 • liczne rabaty u partnerów danego banku.

Oczywiście pamiętaj, że ich dostępność zależy od konkretnej oferty związanej z kontem dla studenta. Z tego powodu zawsze warto dobrze przyjrzeć się różnym rachunkom bankowym i wybrać ten, który zapewnia najwięcej korzyści.

Programy lojalnościowe przy kontach dla studentów

Gdy otworzysz w banku rachunek dla osób młodych i wyrobisz do niego kartę płatniczą, zyskasz dostęp do ciekawych programów lojalnościowych. Np. w przypadku Mastercard nazywa się on „Bezcenne chwile”. Pozwala na zbieranie punktów za płatności kartą podczas robienia zakupów. Po zgromadzeniu odpowiedniej ich ilości można je wymieniać na ciekawe nagrody.

Z kolei Visa prowadzi program „Visa Benefit”. Korzystając z niego, uzyskujesz dostęp do rabatów u partnerów. Zniżki dotyczą zarówno punktów handlowych, jak i usługowych – lista firma jest nieustannie aktualizowana.

Zwroty za rachunki

Studenci bardzo często łączą naukę z pracą, szczególnie wtedy, gdy w związku ze studiami wyjeżdżają do innego miasta i wynajmują mieszkanie. Budżet młodego człowieka zwykle jest mocno ograniczony, dlatego każde wsparcie w kosztach utrzymania będzie niezwykle cenne. Zapewni je bankowy rachunek osobisty, a więc to kolejny ważny powód, dla którego warto go założyć.

Mając studenckie konto bank może zaproponować Ci usługę cashback, w zależności od konkretnej oferty. W ramach niej otrzymasz częściowy zwrot za rachunki zapłacone online, np. 1% od każdego z nich. Dotyczy to podstawowych opłat miesięcznych, a więc mediów, internetu, telefonu oraz telewizji. Rocznie można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – to dodatkowa gotówka, którą wydasz na dowolne potrzeby!

Rabaty u partnerów

Płacąc kartą do studenckiego konta bankowego, możesz zbierać punkty lub korzystać z różnych zniżek. Jednak nierzadko dodatkowe rabaty oferuje również bank w ramach własnego programu partnerskiego dla klientów. To kolejny sposób na to, aby zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów, które i tak trzeba zrobić. Kupony rabatowe dotyczą sklepów i firm usługowych z całej Polski, a więc na pewno znajdziesz coś ciekawego w swojej okolicy.

Podsumowanie

Jak widzisz, posiadanie studenckiego konta bankowego wiąże się z licznymi korzyściami. W większości przypadków będzie ono darmowe, a w ramach oferty dostaniesz opcję korzystania z ciekawych rabatów i bonusów. Oprócz tego łatwiej będzie Ci też zarządzać finansami, a do tego zyskasz dostęp do atrakcyjnych programów oszczędnościowych. Najważniejsze jest to, aby rachunek dla studenta otworzyć w sprawdzonym banku o ugruntowanej pozycji na rynku, np. Santander Bank Polska. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.