Kobieta liczy rate kredytu dzięki kaltulatorowi pożyczek
Kategorie:

Kalkulatory pożyczek — jak wygodnie wyliczyć ratę pożyczki gotówkowej?

Artykuł partnera.

Chcesz zrealizować plany, marzenia i cele, nawet pomimo braku oszczędności? Sięgnij po tanią pożyczkę gotówkową! W artykule wyjaśnimy, jak wygodnie wyliczyć ratę finansowania i do-stosować jej wysokość do własnych możliwości finansowych.

Wakacyjny wyjazd w tropiki, remont mieszkania, kupno wymarzonego motocykla — sięgając po niedrogą pożyczkę gotówkową, nie musisz rezygnować z planów, marzeń i celów. Nawet jeśli stan Twojego konta nie pozwala na sfinansowanie ich gotówką.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w bankach, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych i pozabankowych instytucjach finansowych (pozabankowa pożyczka gotówkowa). W zależności od parametrów konkretnej oferty w ramach pożyczki gotówkowej pożyczysz od kilku do kilkuset tysięcy złotych, rozkładając spłatę na okres kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy, a pozyskane pieniądze przeznaczysz na dowolny cel.

Kto może dostać pożyczkę gotówkową?

Wymagania stawiane pożyczkobiorcom nie są wygórowane, a cały proces wnioskowania o dodatkowe środki jest szybki i wygodny. Pożyczkę gotówkową może otrzymać osoba pełnoletnia, posiadająca dowód osobisty, numer PESEL i pełną zdolność do czynności prawnych. Niezbędnym warunkiem otrzymania finansowania jest również posiadanie wymaganej przez kredytodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty finansowania we wskazanych w harmonogramie terminach.

Ile zapłacisz za pożyczone pieniądze?

Chcesz wiedzieć, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone środki? Skorzystaj z kalkulatora online! Kalkulator pożyczki gotówkowej (RRSO 25,12%) to proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli wyliczyć ratę pożyczki gotówkowej. Wykonując kalkulację, upewnisz się, że Twoje możliwości finansowe pozwolą na pożyczenie określonej kwoty, a rata pożyczki gotówkowej nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu. Od czego zacząć?

  • Aby obliczyć ratę pożyczki gotówkowej, sprecyzuj, ile pieniędzy potrzebujesz na realizację swoich celów i planó Zastanów się także, przez jaki okres chciałbyś spłacać zobowiązanie.
    Skorzystaj z kalkulatora pożyczki gotówkowej, np. tego dostępnego na stronie Kasy Stefczyka (https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-gotowkowa).
  • Przesuwając suwaki, zaznacz preferowaną kwotę pożyczki (do 1000 do 200 000 zł) oraz liczbę rat (od 4 do 120). Po określeniu parametrów Twoim oczom ukaże się kwota raty oraz wartość RRSO wraz z szacunkowymi kosztami finansowania.
  • Jeśli stwierdzisz, że wskazana kwota raty jest dla Ciebie zbyt wysoka, wydłuż okres kredytowania. Choć dłuższy oznacza z reguły nieco wyższe koszty, pozwala ograniczyć ryzyko opóźnień w spłacie oraz stres towarzyszący nadmiernie napiętemu budżetowi.

Nie tylko koszty

Sięgając po pożyczkę gotówkową, przeanalizuj nie tylko koszty, ale także dodatkowe parametry pożyczki. Jakie?

  • Dostępne kwoty. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli do realizacji swoich celów potrzebujesz pokaźnej kwoty — kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli tak właśnie jest, w pierwszej kolejności wyselekcjonuj pożyczkodawców, którzy pożyczą Ci taką kwotę, jakiej potrzebujesz.
  • Okres spłaty. Chcesz maksymalnie obniżyć wysokość raty pożyczki? Sięgnij po tę, którą będziesz spłacać nawet przez kilka lat.
  • Możliwość złożenia wniosku online. Składając wniosek o pożyczkę przez internet, uprościsz i skrócisz cały proces. Dzięki temu pożyczenie pieniędzy stanie się łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.