Duże jasne biuro dmu maklerskiego
Kategorie:

Jakie usługi świadczą domy maklerskie?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Każdy, kto chce zacząć inwestować na giełdzie, musi skorzystać z usług wybranego przez siebie domu maklerskiego. Jest to niezbędne do uruchomienia rachunku maklerskiego, bez którego przeprowadzanie transakcji na giełdzie nie jest możliwe.

Czym jest dom maklerski?

Dom maklerski jest instytucją finansową prowadzącą działalność maklerską. Na wykonywanie tego typu czynności posiada zezwolenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dom maklerski może zostać założony jako spółka: z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnej, komandytowo-akcyjnej, komandytowej, partnerskiej lub  jawnej. W Polsce domy maklerskie działają na podstawie Ustawy dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.

 Czym zajmują się domy maklerskie?

Podstawowym zadaniem realizowanym przez domy maklerskie jest zakładanie i prowadzenie rachunków inwestycyjnych, za których pośrednictwem klienci kupują oraz sprzedają na giełdzie instrumenty finansowe. Transakcje te są wykonywane przez omawiane instytucje w ich imieniu, ale na rzecz klientów. Ponadto usługi Domu Maklerskiego obejmują m.in. doradztwo inwestycyjne, sporządzaniu analiz inwestycyjnych i finansowych, wymianie walutowej, doradztwie w zakresie struktury kapitałowej, zarządzaniu portfelami finansowymi, oferowaniu instrumentów finansowych etc.

Jak wybrać odpowiedni dom maklerski?

Jak radzą eksperci z firmy inwestycyjnej Prosper Capital, przy wyborze domu maklerskiego istnieje kilka kluczowych przesłanek. Są to przede wszystkim wysokości opłat za prowadzenie rachunku inwestycyjnego, a także za udostępniane narzędzia i programy, informacje i dostęp do najnowocześniejszych pakietów danych w czasie rzeczywistym. W omawianym kontekście niezwykle istotny jest też sposób kontaktu maklera z klientem oraz czas realizowania zleceń. Koniecznie także trzeba mieć na względnie jakość i niezawodność platformy, za której pośrednictwem dom maklerski realizuje transakcje zlecone przez klientów. Najistotniejsze jest to, aby oferta domu maklerskiego odpowiadała konkretnym potrzebom pod kątem ceny i zawartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.