Mężczyzna podsłuchuje osoby w biurze
Kategorie:

Jak wykryć podsłuchiwanie w biurze?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Często zdarza się, że tajemnice firmowe przestają być tajemnicami. Korzysta z tego konkurencja, a my zastanawiamy się jak do tego doszło. Oczywiście pierwszym podejrzanym będzie nieuczciwy pracownik, ale przecież nie wszyscy mają dostęp do kompletnych informacji.

Może okazać się, że winne jest zainstalowane przez konkurencję urządzenie podsłuchowe. Podsłuchiwanie w biurze wbrew pozorom nie jest ani specjalnie trudne ani kosztowne. Nie potrzeba praktycznie żadnych umiejętności by zainstalować w biurze podsłuch. Wystarczy pozostawienie nie budzącego żadnych podejrzeń przedmiotu i podsłuch zaczyna działać. Może to być sprzęt nagrywający, działający na zasadzie dyktafonu, może też to być mikrofon, który drogą radiową lub za pośrednictwem karty SIM przesyła dźwięk do odbiornika. Tego typu urządzenia mogą chociaż nie muszą być zintegrowane również z minikamerą i rejestrują również obraz.

Co zrobić podejrzewając podsłuchiwanie w biurze?

Nawet najdokładniejsze przeszukanie nic nie da. Aparatura podsłuchowa zwykle jest doskonale zakamuflowana. Można zaopatrzyć się w urządzenie wykrywające podsłuchy. Na stronie sklep-seko.pl znajduje się szeroka oferta tego rodzaju sprzętu. Najprostsze urządzenie to wykrywacz pola elektromagnetycznego, którego cena mieści się w granicach kilkuset złotych. Jednak nie zawsze zadziała skutecznie. Bardziej zaawansowany sprzęt podsłuchowy wymaga równie zaawansowanych technicznie wykrywaczy. Zanim zdecydujemy się na zamówienie warto przedstawić sytuację specjalistom ze sklep-seko.pl. W zależności od warunków i parametrów pomieszczeń pomogą dobrać właściwy sprzęt. Najbardziej zaawansowane wykrywacze podsłuchiwania w biurze są bardzo kosztowne. Przed wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych należy rozważyć wynajęcie ekipy ze sklep-seko.pl, która zajmie się odnalezieniem podsłuchu. Z uwagi na wielogodzinną pracę kilku fachowców ta usługa również wiąże się z wysokimi kosztami.

Gdzie może być ukryty podsłuch w firmie?

Nowoczesne urządzenia podsłuchowe są niewielkich rozmiarów i dadzą się ukryć w różnych przedmiotach codziennego użytku. Pendrivy, długopisy, zegary, kalendarze to typowe nośniki niepożądanego sprzętu. Również wszelkiego rodzaju gniazdka elektryczne, wtyczki, ładowarki czy rozgałęziacze. Od sprzętu nagrywającego jeszcze mniejsze mogą być mikrofony, które odpowiadają za podsłuchiwanie w biurze na żywo. Mogą znajdować się w zegarku, biżuterii typu broszka czy zawieszka, w klamerce od paska czy wystającym z kieszeni wiecznym piórze. Ich fizyczne wykrycie jest po prostu niemożliwe, udaje się tylko przy pomocy specjalistycznych wykrywaczy podsłuchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.