Kobieta wybiera pierrwsze konto firmowe dla siebie
Kategorie:

Jak wybrać pierwsze konto firmowe?

Niezależnie od tego, czy mowa o dużych przedsiębiorstwach, czy jednoosobowych firmach, wybór odpowiedniego konta jest ważną decyzją. Dlaczego? Rachunek firmowy powinien umożliwiać przeprowadzanie szybkich transakcji oraz przelewów i zaspokojenie wszystkich potrzeb przedsiębiorstwa. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta i jak ocenić, czy dany bank spełnia nasze oczekiwania?

Dlaczego warto założyć konto firmowe?

Poniżej zaprezentujemy garść porad oraz ranking kont firmowych, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim w Polsce nie ma przepisów, które wymuszają założenie odrębnego konta dla firmy, jednakże taki krok zdecydowanie ułatwi obsługę płatności. Unikniemy niepotrzebnego zamieszania, związanego z wpływami prywatnymi, które przez Urząd Skarbowy mogłyby zostać potraktowane jako przychody firmy. Co więcej, konta prywatne często nie mają możliwości, aby zaspokoić potrzeby przedsiębiorstwa. Wiąże się to m.in. z niższym limitem jednorazowego przelewu lub mniejszym pakietem bezpłatnych przelewów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku?

Przede wszystkim na koszty prowadzenia. O ile założenie konta jest najczęściej bezpłatne, to korzystanie z rachunku wiąże się z regularnymi opłatami. Ich wysokość zależy od oferty banku, jednakże części wydatków możemy uniknąć, jeżeli każdego miesiąca spełnimy określone w umowie warunki. Drugim kryterium, które pozwoli wyłonić najlepszą ofertę, są potrzeby naszej firmy. Ilość bezpłatnych przelewów, dostęp do bankowości internetowej, oferta kredytowa czy wielowalutowość to kilka elementów każdej oferty. Warto pamiętać, że najkorzystniejsza umowa to taka, która spełnia nasze oczekiwania.

Najciekawsze oferty kont bankowych (październik 2021)

Konto Przekorzystne Biznes – Bank Pekao

Zaletami tej oferty są łatwe do uniknięcia koszty za prowadzenie rachunku oraz karty, a także dostęp do sprawnej bankowości mobilnej z dostępem do płatności za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay i Blik wraz z opcją wielowalutową. Opłata za prowadzenie konta wynosi 9 złotych, ale można jej uniknąć, jeżeli m.in. w ciągu miesiąca wykonamy przelew do ZUS/US, na rachunek wpłynie minimum 2000 złotych lub dokonamy wymiany walut. Koszt karty to 7 złotych, ale wykonanie transakcji na minimum 300 złotych w miesiącu anuluje opłatę. Wypłaty w bankomatach banku są darmowe – podobnie jak 2 pierwsze operacje w obcych terminalach – natomiast przelewy za pośrednictwem aplikacji PeoPay są darmowe tak jak przelewy wewnętrzne i 15 pierwszych transakcji do innych banków.

iKonto Biznes – Alior Bank

Oferta banku Alior wyróżnia się brakiem kosztów prowadzenia konta, bogatą ofertą kredytową oraz dostępem do płatności Google Pay i Apple Pay. Opłata za prowadzenie karty wynosi 8 złotych, ale można jej uniknąć, jeżeli wykonamy minimum 4 transakcje z użyciem karty. Wypłaty w bankomatach Alior jest bezpłatna, jednakże korzystanie z innych terminali wynosi przynajmniej 5 złotych lub 3% wysokości transakcji. Przelewy internetowe są całkowicie darmowe, niezależnie od banku odbiorcy.

Konto Mój Biznes – Milenium Bank

Otwarcie rachunku w banku Milenium kusi możliwością łatwego uniknięcia opłat za prowadzenie konta i karty, a także przejrzystymi warunkami przelewów internetowych. Koszt rachunku to 0 złotych pod warunkiem, że zapewnimy wpływ comiesięczny wpływ 1000 złotych lub wykonamy przelew na konto ZUS/US – w przeciwnym razie zapłacimy 20 złotych. Koszt karty to 7 złotych na miesiąc, ale możemy ominąć opłatę, jeżeli suma transakcji wyniesie przynajmniej 500 złotych w danym okresie. W kwestii przelewów internetowych pierwsze 20 transakcji jest zwolnione z opłat, natomiast każdy kolejny przelew to koszt w wysokości 1 złotego. Jeżeli przyjdzie nam skorzystać z bankomatów Milenium, możemy liczyć na bezpłatną obsługę, natomiast terminale Santander i Planet Cash są obarczone opłatą wynoszącą 1 złoty za transakcję. Korzystanie z innych bankomatów wiąże się z wydatkiem w wysokości 3,5% od przeprowadzanej akcji, przy czym minimalna opłata wynosi 5 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.