Mężczyzna podpisuje dokumenty związane z lesingiem dla swojej firmy
Kategorie:

Jak uzyskać leasing dla nowych firm

Artykuł sponsorowany.

Rozpoczynając działalność gospodarczą zazwyczaj potrzebujemy narzędzi pracy. Zależnie od profilu działalności oraz branży, zapotrzebowanie to może być większe lub mniejsze i obejmować różne rzeczy. Firmy budowlane będą potrzebować odpowiednich maszyn, produkcyjne – urządzeń, transportowe wymagają pojazdów, IT używa wydajnych komputerów. Nie trzeba tego wszystkiego, rzecz jasna, kupować – można wyleasingować. Jednak czy nowa firma, która dopiero startuje, ma na to szansę? Jak w praktyce uzyskać leasing dla nowych firm?

Co to jest leasing? Jakie są jego zalety?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest leasing, czym różni się od kredytu i dlaczego, jeżeli w ogóle, jest lepszym rozwiązaniem od zakupu na własność.

Leasing to w istocie umowa cywilnoprawna, na mocy której leasingobiorca (my, firma) ma prawo do korzystania z rzeczy finansowanej przez leasingodawcę. Umowa taka jest sporządzana na określony czas, a jej warunkiem jest regularne spłacanie rat. Na koniec umowy obiekt leasingu możemy wykupić lub zwrócić firmie, która nam go udzieliła i np. wymienić na nowszy model.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest rata miesięczna, nieporównywalnie niższa niż koszt zakupu całego urządzenia, nawet na raty. Raty leasingu w dodatku są dla firmy kosztem, co czyni je narzędziem optymalizacji podatkowej. Pozwala to użytkować przedmiot bez konieczności wykupu, co może być ostatecznie korzystne finansowo np. gdy nie zamierzamy używać go na stałe lub planujemy wymieniać co kilka lat na nowszy model. Korzystanie z tej formy finansowania nie obniża zdolności kredytowej, a ponadto towar w leasingu nie podlega zajęciom komorniczym, gdyż w rzeczywistości pozostaje własnością firmy go udzielającej. 

Co można wziąć w leasing?

W mowie potocznej leasing najczęściej utożsamiamy z samochodami. Nie jest to jednak jedyny przypadek. Wyleasingować możemy w zasadzie wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą to być oczywiście wspomniane samochody, ale także:

  • lokale,
  • linie produkcyjne,
  • komputery,
  • sprzęt biurowy,
  • maszyny,
  • oprogramowanie,
  • sprzęt RTV,
  • meble,
  • i inne.

Kto może uzyskać leasing? Czy możliwy jest leasing na start?

Choć leasing jest w założeniu przemyślany dla przedsiębiorców, coraz częściej mamy do czynienia z tzw. leasingiem konsumenckim. Oznacza to, że obecnie o leasing dla nowych firm może się starać w zasadzie każdy. Jest to rozwiązanie jak najbardziej przeznaczone również dla nowych firm. Wiele firm, w tym banków, oferuje nawet specjalne oferty leasingu na start, dostępne od pierwszego dnia prowadzenia firmy. W takim przypadku wartość udzielanej kwoty może być jednak kilkukrotnie niższa, potrzebna będzie też na ogół pozytywna historia kredytowa i „czyste konto” w rejestrach dłużników. Istnieje jednak sposób na otrzymanie korzystnego leasingu bez sprawdzania baz BIK, BIG, KRD i innych, także dla nowych firm.

Jak uzyskać leasing dla nowych firm?

W takim celu najlepiej skorzystać z firm zajmujących się pośrednictwem w udzielaniu leasingów. Przykładem takiej działalności jest Clicklease. Za jej pośrednictwem można uzyskać samochody osobowe, dostawcze, maszyny budowlane, sprzęt IT, urządzenia medyczne, rolnicze, panele fotowoltaiczne i wiele innych. Wszystko to jest możliwe bez sprawdzania kontrahenta w bazach Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej i Krajowego Rejestru Długów. 

Firma oferuje finansowanie od pierwszego dnia prowadzenia działalności, minimalną kwotę wpłaty własnej (od 1% wartości przedmiotu), do 84 miesięcy trwania umowy oraz decyzję już w ciągu kilku godzin. Clicklease nie wymaga od przedsiębiorcy zaświadczeń finansowych, dostosowuje płatności do możliwości klienta i oferuje specjalne opcje dla przedstawicieli wolnych zawodów.

Korzystając z usług takiego pośrednika możemy być pewni otrzymania satysfakcjonującej nas oferty i uzyskania leasingu na start, na korzystnych warunkach. Clicklease.pl ma w swojej ofercie ponad 40 różnych firm leasingowych, co pozwala na dobranie najbardziej optymalnego rozwiązania za każdym razem. To z kolei pozwoli nam, przedsiębiorcom, spokojnie prowadzić wymarzoną działalność. 

Podsumowanie

Uzyskanie leasingu dla nowych firm jest jak najbardziej możliwe. Jednak aby wyleasingować sprzęt na start, na korzystnych warunkach i bez zbędnych formalności, najlepiej skorzystać z usług pośredników, takich jak Clicklease.pl. Pozwoli to rozwinąć biznes bez posiadania odpowiednio wysokich oszczędności, minimalizując osobiste ryzyko finansowe. Długi okres finansowania gwarantuje niskie miesięczne zobowiązania, dostosowane do możliwości przedsiębiorcy, a pakiety ubezpieczeń rozbite na raty dopilnują, żeby wszystko poszło po jego myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.