Sposoby udzielania pożyczek
Kategorie:

Jak ubiegać się o szybką pożyczkę?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że bank odmówił Ci udzielenia pożyczki? Niewątpliwie bolesne było usłyszeć, że na masz odpowiedniej zdolności kredytowej i że nie masz na nią szans póki nie poprawią się Twoje zarobki albo póki nie spłacisz zaległych rat wcześniej zaciągniętych pożyczek. Z taką sytuacją nie spotkasz się na pewno, gdy zdecydujesz się skorzystać z szybkiej pozabankowej pożyczki. Pamiętaj, by nie zwracać się o nią do banku, nie mają jej one w swoich ofertach. Szybkie pożyczki oferują za to pozabankowe instytucje pożyczkowe. Dzięki temu, że nie podlegają one prawu bankowemu mogą bardziej elastycznie podejść do klienta i przedstawić mu korzystną ofertę, nawet jeśli nie przedstawia on w oczach banku zdolności do tego, aby być wiarygodnym klientem.

Minimum formalności

Pozabankowa instytucja kredytowa uczyniła ze swojego produktu pożyczkowego bardzo łatwy sposób na zdobycie środków pieniężnych w sposób szybki i pozbawiony formalności. Zapytasz z pewnością jak to działa? Otóż bardzo prosto, a mianowicie szybką pożyczkę można zaciągnąć na dwa sposoby. Pierwszy polega na udaniu się do placówki stacjonarnej pozabankowej instytucji kredytowej i złożyć tam wniosek o pożyczkę. Druga metoda, to metoda internetowa, aby więc móc z niej skorzystać trzeba mieć dostęp do Internetu. Jest to o tyle wygodne i proste rozwiązanie, że szybką pożyczkę, jak żadną inną można zaciągnąć z każdego dowolnego miejsca. Każdy, ktoś dysponuje dostępem do sieci, nawet w telefonie komórkowym może za jego pośrednictwem wysłać wniosek do instytucji kredytowej. Przechodząc do konkretów trzeba podkreślić, że ogólnodostępność szybkich pożyczek jest możliwa dzięki brakowi weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorców. Instytucje kredytowe nie badają bowiem informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie zawarte są dane wszystkich klientów banków, a także skok-ów.

BIK

Banki na ich podstawie podejmują decyzje pożyczkowe, odrzucając wnioski tych klientów, którzy są już mocno zadłużeni albo kiedykolwiek zwlekali ze spłatą swoich zobowiązań. W ten sposób bardzo poważnie ograniczają dostępność do swoich produktów pożyczkowych. Nie robią tego pozabankowe instytucje kredytowe, które bardzo często pożyczają kwoty sięgające kilkuset złotych, czasem kilku tysięcy złotych. To prawda, że nie mają przy tym pewności, czy ich klienci okażą się rzetelni i spłacą swój dług, ale starają się być na tyle elastyczne, by im to ułatwić. Przykładem takiej elastyczności jest możliwość samodzielnego zdecydowania o terminie spłaty pożyczki przez klienta. Sam zwykle wiesz, kiedy będziesz w lepszej sytuacji finansowej, kiedy może czekać Cię przypływ gotówki albo mniej wydatków, byś mógł uzbierać na spłatę szybkiej pożyczki.

A jeśli nie zdążysz, wiele firm pożyczkowych pójdzie Ci na rękę i za dodatkową opłatą pozwoli na wydłużenie terminu spłaty. Jest jeszcze jeden powód, dla którego szybkie pożyczki dostępne są dla każdego. Mianowicie instytucje pożyczkowe nie badają zaświadczeń o dochodach. Nie trzeba więc pracować na umowę o pracę, by móc się o nie ubiegać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.