Zakupy w internecie
Kategorie:

Dla kogo szybkie pożyczki?

Szybkie pożyczki to nowy produkt pożyczkowy, która pojawił się na naszych rynkach finansowych nie tak dawno temu i skutecznie konkuruje z podobnymi produktami bankowymi. Jest to jeden ze sposobów na szybkie pozyskanie niewielkiej kwoty w krótkim czasie i bez formalności. To dlatego szybkie pożyczki przyciągają osoby z chwilowymi kłopotami finansowymi albo potrzebami, które nie mogą czekać. Ich zwolennicy chwalą w nich przede wszystkim szybkość z jaką się je uzyskuje, łatwość ich uzyskania, ogólnodostępność i wygodę.

Ogólnodostępność

Z czego jednak konkretnie wynika ich duża popularność? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że są one dostępne prawie dla każdego. To „prawie” sprowadza się do ograniczenia możliwości zaciągnięcia szybkiej pożyczki przez osoby, które nie są pełnoletnie i nie mają polskiego obywatelstwa. Tak naprawdę więc potencjalnych pożyczkobiorców jest w tym przypadku o wiele więcej w porównaniu z kredytami, czy pożyczkami bankowymi, bowiem, chcąc zaciągnąć te ostanie trzeba wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Banki skrupulatnie ją weryfikują, porównując zarobki wnioskującego o pożyczkę albo kredyt z poziomem jego zadłużenia, czyli z tym ile mu jeszcze zostało do spłacenia z poprzednio zaciągniętych pożyczek i kredytów. Zdolności kredytowej nie badają pozabankowe instytucje kredytowe. To właśnie one udzielają szybkich pożyczek. W tym się wyspecjalizowały i jest to właściwie jedyny aspekt ich działalności. To dlatego uczyniły swój produkt pożyczkowy atrakcyjnym dla szerokiego kręgu odbiorców.

Szybka procedura

Atrakcyjność ta wynika między innymi z bardzo łatwej procedury udzielania szybkich pożyczek, pozbawionej niemal całkowicie formalności. Jedynym dokumentem, jaki trzeba posiadać przy zaciąganiu szybkich pożyczek jest dowód osobisty. Nie ma wymagań, co do na przykład zaświadczenia o dochodach. To właśnie dzięki temu szybkie pożyczki są udzielane dosłownie szybko, bo klient dostaje pieniądze jeszcze tego samego dnia, w którym o nią prosił. Decyzja pożyczkowa jest bowiem udzielana w kilka chwil. Firma pożyczkowa rozpatruje bowiem tylko wniosek o udzielenie pożyczki, a nie musi już weryfikować innych dokumentów, które dołącza się do wniosku kredytowego albo wniosku o pożyczkę bankową. Poza tym firma pożyczkowa nie weryfikuje też informacji o pożyczkobiorcy zawartych w Biurze Informacji Kredytowej, czyli w skrócie bik-u. Taka polityka przyciąga do niej osoby, które cenią sobie szybkie załatwienie sprawy, bez konieczności wkładania w to wiele wysiłku.

Instytucje pożyczkowe, aby jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom dostęp do swojej usługi zaproponowały pożyczki online, które są swego rodzaju rewolucją na rynku pożyczek krótkoterminowych, z którą jeszcze do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Klienci korzystający z usług internetowych z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że przez internet mogą nie tylko kupować, ale także zaciągać pożyczki. Wygląda to tak, że wypełnia się znajdujący się w internecie formularz, który wysłany do firmy pożyczkowej jest przez nią weryfikowany. Na jego podstawie wydawana jest decyzja pożyczkowa, a następnie przesyłana przelewem na konto klienta kwota pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.