Oferta bankowa
Kategorie:

Jak szukać najlepszych ofert bankowych dla siebie?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Na polskim rynku funkcjonuje sporo banków, które nieustannie wprowadzają nowe elementy do swoich ofert i udoskonalają propozycje dla klientów. Kiedy chce się wziąć kredyt czy założyć konto, nie wiadomo, do której placówki się udać. Warto zatem poznać sposób na szybkie wyszukiwanie najkorzystniejszych dla siebie opcji!

Rankingi ofert bankowych – czym są?

Najlepszy sposób na znalezienie opłacalnych ofert bankowych to korzystanie z serwisów, które skupiają się na porównywaniu propozycji poszczególnych placówek. Wtedy w jednym miejscu ma się np. ranking kont premium, w którym przy każdej z opcji wyróżnia się najważniejsze parametry rachunku.

Podobnie funkcjonują rankingi kont firmowych, pożyczek czy kart kredytowych. Za pomocą zestawień online można szybko porównać ze sobą kredyty konsolidacyjne, gotówkowe czy hipoteczne ze wszystkich kluczowych banków w Polsce.

Serwisy takie jak Bankier SMART prezentują wszystkie dane w listach, które przeważnie sortują oferty banków w kolejności od najlepszej. Zwykle po lewej stronie widnieje logo placówki, a tuż obok w szeregu wszystkie najważniejsze aspekty jak koszty prowadzenia ROR-u w danej instytucji finansowej.

Poza tym portale gromadzą nie tylko rankingi, ale i spore bazy wiedzy. Za pomocą sekcji Q&A czy specjalnych artykułów rozwiewają wątpliwości użytkowników i rozjaśniają kwestie bankowe. To świetne narzędzia do poszerzania zasobu wiadomości ekonomicznych i budowania świadomości finansowej.

Rankingi bankowe online dają szybki dostęp do informacji i bazują na aktualnych danych. Są regularnie aktualizowane i uzupełniane. Często dla łatwiejszego wyszukiwania oferują użytkownikom specjalne kalkulatory. W nich można wpisać np. kwotę, jaką chce się pożyczyć od banku, dzięki czemu zestawienie dopasowuje się do potrzeb konkretnego klienta.

Dlaczego warto szukać ofert banków online?

Poszukiwanie najlepszych ofert bankowych online ma znacznie więcej zalet niż odwiedzanie po kolei oddziałów stacjonarnych. Przede wszystkim na stronach z rankingami wszystkie opcje znajdują się w jednym miejscu. Nie trzeba wchodzić kolejno na poszczególne witryny banków, gdyż najczęściej propozycje są od razu ułożone w kolejności od najkorzystniejszej.

Zestawienia mają opcję personalizacji za pomocą kalkulatorów, którymi dopasowuje się wyniki wyszukiwania do własnych potrzeb. Wystarczy wprowadzić kilka podstawowych danych, takich jak kwota kredytu czy okres spłaty, aby cieszyć się wynikami w zaledwie kilka sekund.

Internetowe rankingi zawierają opcje z banków, których może nie być w okolicy danego klienta. Przez to zyskuje on dostęp do szerszej oferty i lepszą orientację w sytuacji rynkowej. Jeśli zechce, uda się do placówki, o której wcześniej nie pomyślałby podczas rozważań na temat kredytu czy konta.

Dodatkowo zainteresowany zyskuje na serwisach z zestawieniami bazę wiedzy, która pozwala mu poznać więcej szczegółów dotyczących usługi, która go interesuje. To także sposób na ogromną oszczędność czasu, bo nie trzeba jeździć do żadnych placówek stacjonarnych ani czekać w kolejkach. Wszystko da się sprawdzić w kilka minut z dowolnego miejsca na świecie. Nie wydaje się również pieniędzy na bilet czy paliwo na dojazd.

Ponadto nie trzeba dopasowywać się do godzin otwarcia banków. Serwisy z rankingami działają przez całą dobę i wystarczy mieć dostęp do internetu, by skorzystać z ich wszystkich funkcji. W zestawieniach można znaleźć naprawdę sporo ciekawych ofert, a także wiele promocji, które pozwalają zaoszczędzić, a nawet zyskać na dołączeniu do grona klientów danego banku.

Jak znaleźć najlepszy kredyt za pomocą rankingu?

Poszukiwanie kredytu za pomocą rankingów online to sama przyjemność. Za pomocą telefonu czy smartfona w zaledwie kilka chwil porównuje się najważniejsze parametry różnorodnych banków. Przykładowo w zestawieniu dotyczącym kredytów konsolidacyjnych wyróżnia się takie wskaźniki jak:

  • RRSO,

  • całkowita kwota do spłaty,

  • wysokość miesięcznej raty.

W niektórych opcjach znajdują się także takie parametry jak oprocentowanie czy maksymalny okres kredytowania. Czasami serwisy dodatkowo dają szansę oszacowania swojej zdolności kredytowej za pomocą specjalnego kalkulatora. Wprowadza się tam m.in. wysokość miesięcznych dochodów, a system na tej podstawie ocenia, na jaką sumę można liczyć od banku.

RRSO to jeden z najważniejszych czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze każdego kredytu. Oznacza to rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, czyli wszystkie dodatkowe koszty, jakie klient musi ponieść na rzecz banku – oprocentowanie, prowizje itd. Pozwala to oszacować całkowitą sumę zapożyczenia, którą spłaca się później w comiesięcznych ratach.

Gdy trafi się na interesujące oferty i zdecyduje się na jedną z nich, warto poczytać opinie innych osób na temat danego banku. Na uwagę zasługują, m.in. obsługa klienta, intuicyjność bankowości online czy wysokość kosztów dodatkowych. Pomoże to w wybraniu konkretnej propozycji, kiedy dostępne opcje będą one do siebie zbliżone.

Czy da się załatwiać sprawy bankowe online?

W dzisiejszych czasach mnóstwo spraw bankowych da się załatwić online. Placówki oferują szeroką gamę usług dostępnych przez internet, aby umożliwić klientom wygodne zarządzanie finansami. Dostęp do stanu konta, historii wydatków czy opcja wykonywania przelewów to już standard. Co jeszcze da się zrobić w pełni zdalnie?

Przez internet można w kilka chwil założyć konto w banku lub lokatę. Uruchomienie rachunku jest wykonalne nawet za pomocą selfie, którym potwierdza się swoją tożsamość. Warto znaleźć instytucję, która proponuje tego typu rozwiązanie i jak najszybciej rozpocząć użytkowanie ROR-u.

Online składa się także wnioski o kredyty czy karty kredytowe. Czasami skomplikowane operacje, np. w przypadku hipoteki, wymagają wizyt w placówkach, ale nie zawsze trzeba udawać się na miejsce. Dokumenty da się przesyłać zdalnie, przez co coraz więcej osób decyduje się na taką formę, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.