Pomoc prawna dla frankowiczów
Kategorie:

Jak kancelaria prawna może pomóc frankowiczom?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Kredytobiorcy mający umowę kredytową we frankach szwajcarskich mogą skorzystać z pomocy prawnej. To może być odfrankowienie kredytu, unieważnienie umowy kredytu bądź pozasądowa ugoda z bankiem. Nie każda z tych opcji jest tak samo korzystna. Warto sprawdzić, jak wybrać kancelarię oferującą pomoc frankowiczom.

W jaki sposób kancelaria prawna może pomóc osobie, mającej kredyt we frankach?

Banki najczęściej oferują osobom mającym umowy kredytowe we frankach przewalutowanie na podstawie ugody pozasądowej. Prawnicy podkreślają, że nie warto godzić się na taką propozycję, szczególnie bez konsultacji ze specjalistą. Nie jest ona bowiem korzystna. Kancelarie specjalizujące się w sprawach frankowych oferują pomoc frankowiczom na znacznie lepszych warunkach.

Pierwszym z nich jest sądowa ugoda z bankiem. Jej skutkiem może być unieważniona umowa kredytu. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które już spłaciły zobowiązanie lub pozostała im do spłacenia niewielka kwota kredytu frankowego. Bank stwierdza wówczas nieważność umowy kredytu we frankach szwajcarskich i następuje wzajemne rozliczenie między kredytobiorcą a bankiem.

Kolejną opcją wykorzystywaną w prowadzeniu spraw przeciwko bankom jest dążenie do odfrankowienia kredytu. Jest ona polecana osobom, których kredyt frankowy przewiduje jeszcze sporo rat do spłacenia. Odfrankowienie kredytów walutowych jest możliwe, co potwierdza orzeczenie TSUE. Jeśli sąd okręgowy wyda decyzję o takich zmianach w umowie zawartej w dniu uruchomienia kredytu, rata może znacząco się zmniejszyć. Kluczowe są w tym przypadku klauzule abuzywne.

Osoby mające kredyty frankowe mogą zgłosić się do kancelarii specjalizujących się w takich sprawach. Jak wybrać odpowiednich specjalistów, aby postępowanie sądowe zakończyło się pomyślnie?

Kancelarie oferujące pomoc frankowiczom — na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Zobacz, jak wybrać odpowiednią kancelarię oferującą pomoc frankowiczom. Na co zwracać uwagę?

  • Jak długo kancelaria prawna zajmuje się sprawami frankowymi — najlepsi specjaliści mają duże doświadczenie w sprawach prowadzonych przeciwko bankom.
  • Czy adwokat lub radca prawny publikuje uzyskane wyroki i podaje ich sygnatury — to potwierdza skuteczność ich działań.
  • Czy kancelaria podaje czas, jaki zajmuje jej uzyskanie wyroków — to także świadczy o skuteczności oraz stanowi wskazówkę dla klientów, że ich roszczenie może zostać szybko rozpatrzone.
  • Czy prawnicy jasno podają cennik usług — tak, aby klienci mający kredyt hipoteczny mogli przygotować się na określone koszty.
  • Czy jej partnerem nie jest spółka akcyjna — to może rodzić ryzyko dla osób mających kredyt frankowy.

Dobra kancelaria powinna działać na obszarze całej Polski, niezależnie od tego, czy chodzi o Sąd Okręgowy w Warszawie, konkretny wydział cywilny, sąd rejonowy czy sąd apelacyjny.

Postaraj się uzyskać nieważność umowy kredytu frankowego z pomocą PZ Adwokaci

Niezależnie od tego, czy masz kredyt w Raiffeisen Bank International AG, czy w dowolnym innym banku, warto walczyć o swoje interesy. Pomoc prawna w postępowaniu frankowym to dziedzina, którą Kancelaria PZ Adwokaci zajmuje się już od wielu lat. Podejmuje się ona m.in. analizy zapisów w umowie kredytowej pod kątem występujących w niej klauzul abuzywnych. Ma bogate doświadczenie w wygrywaniu spraw frankowych z bankami, działa klarownie i bardzo sprawnie.

Uzyskasz pomoc w sprawie kredytu frankowego, niezależnie od tego, czy zależy Ci na jego odfrankowieniu, czy na unieważnieniu umowy kredytu.

Profesjonalna pomoc frankowiczom — podsumowanie

Potrzebujesz pomocy dla kredytobiorców mających kredyt frankowy? Zgłoś się do godnej zaufania kancelarii, która ma doświadczenie w takich sprawach. Masz szansę pozbyć się nadmiernego obciążenia — zgodnie z przepisami, szybko i skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.