Osoba tworzy samodzielnie strone internetową
Kategorie:

Ile trwa tworzenie strony internetowej?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa może znacząco przyczynić się do sukcesu firmy. Podczas tworzenia strony www należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt wizualny, ale i funkcjonalność witryny oraz jej interaktywność. Zatem ile trwa projektowanie strony internetowej i co jest ważne przy jej tworzeniu?

Ile trzeba czekać na gotową stronę internetową?

Klienci zwykle chcą otrzymać gotową stronę internetową w jak najszybszym czasie. Jednak od momentu przekazania szczegółowych wytycznych wybranej agencji interaktywnej do uzyskania finalnego rezultatu może minąć nawet kilka miesięcy. To jak szybko wykonawca upora się z projektem strony, będzie zależało od kilku czynników takich jak:

  • otrzymania kompletu wytycznych w wyznaczonym terminie,
  • charakteru strony,
  • ilości podstron,
  • dodatkowych funkcjonalności.

Współpraca klienta z projektantem jest bardzo ważna, by szybko i efektywnie stworzyć daną witrynę oraz na bieżąco korygować błędy. Czas potrzebny na wykonanie strony internetowej będzie także uzależniony od charakteru strony i liczby zamówionych podstron. Proste strony z niewielką ilością podstron typu blog, czy wizytówka można wykonać w przeciągu kilku dni, podczas gdy stworzenie sklepu online lub portalu internetowego zajmuje przeciętnie około 30 dni, a na rozbudowany portal trzeba czekać od 2 do 4 miesięcy.

Jak przyśpieszyć tworzenie strony internetowej?

Przede wszystkim warto korzystać z usług renomowanych i doświadczonych agencji interaktywnych, gdzie pracują specjaliści z różnych dziedzin. Ponadto tworzenie stron internetowych we Wrocławiu można przyśpieszyć poprzez wcześniejsze przygotowanie materiałów i wytycznych potrzebnych do zbudowania strony. Zatem zamawiając projekt, warto dostarczyć firmie takie dane jak:

  • logo firmy,
  • treści na stronę i dane teleadresowe,
  • listę produktów wraz z opisem,
  • zdjęcia,
  • dostęp do domeny, serwera i baz danych,
  • informacje o serwerze pocztowym, płatnościach internetowych, czy profilach w mediach społecznościowych.

Jeśli klient chce zamówić blog, który dopiero zostanie wypełniony treścią, wówczas może liczyć na ekspresowy czas realizacji. Jednak, gdy zamówienie dotyczy na przykład przeniesienia oferty sklepu stacjonarnego do sieci, to będzie się wiązało z koniecznością przygotowania dużej ilości materiałów i stworzenia nowej unikalnej grafiki. W takim wypadku czas realizacji strony znacząco się wydłuży.

Ile trwa samodzielne projektowanie strony internetowej?

Obecnie w sieci można znaleźć wiele narzędzi do samodzielnego tworzenia stron internetowych. Jest to szczególnie przydatna opcja przy budowaniu strony typu blog, wizytówka, czy niewielki sklep. Ponadto projektując witrynę we własnym zakresie, nie trzeba znać się na programowaniu, czy obsłudze zaawansowanych programów graficznych, a stworzenie takiej strony może zająć od kilku dni do kilku tygodni. Czas realizacji będzie uzależniony od indywidualnych możliwości i umiejętności danej osoby oraz stopnia skomplikowania tworzonej strony. 

Mimo wszystko samodzielne projektowanie witryny www jest ryzykowne, ponieważ finalny produkt może nie wyglądać profesjonalnie. Dlatego, jeśli blog, strona, czy portal mają służyć do celów komercyjnych, warto rozważyć współpracę z firmą tworzącą strony internetowe.

Zatem przygotowanie dobrej strony internetowej może potrwać nawet do kilku miesięcy, jednak zdecydowanie warto tyle czekać na witrynę, która będzie posiadać wiele praktycznych funkcjonalności. Tym bardziej że współcześnie internauci wyjątkowo cenią sobie sprawnie działające strony z czytelnym layoutem, idealnie dobraną grafiką i intuicyjną nawigacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.