Pomoc dla frankowiczów
Kategorie:

Gdzie szukać pomocy dla fankowiczów?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Frankowicze od lat walczą z trudnym przeciwnikiem, jakim jest bank udzielający im kredytu. Specjaliści z zakresu prawa bankowego namawiają do zawierania niekorzystnych ugód, co ma uniemożliwić dalszą walkę w sądzie. Tymczasem pomoc dla frankowiczów, świadczona przez wyspecjalizowane kancelarie, może przynieść ogromne korzyści i znacznie rozjaśnić sytuację kredytobiorców.

Pomoc od A do Z

Frankowicze coraz częściej decydują się walczyć o swoje prawa, jednak już na samym początku napotykają wiele przeszkód. Trudno im bowiem we własnym zakresie przeanalizować zapisy umowy decydując, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Dlatego warto zgłosić się do specjalistycznej kancelarii świadczącej pomoc dla frankowiczów. Zatrudnia ona profesjonalistów, którzy mają szeroką wiedzę z zakresu prawa bankowego oraz samej bankowości. Przeanalizują umowę, a następnie podpowiedzą, jakie dalsze kroki można podjąć w konkretnej sprawie. Specjaliści przygotują wszelkie potrzebne dokumenty, będą również reprezentować klienta w czasie negocjacji z bankiem oraz sprawy sądowej. Świadczone usługi mają charakter kompleksowy, dzięki czemu frankowicze nigdy nie zostają ze swoim problemem sami.

Jak znaleźć dobrą kancelarię frankową?

Pomoc dla frankowiczów świadczona jest przez różne podmioty, jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie specjalizują się właśnie w sprawach frankowych. Coraz częściej pomoc frankowiczom pojawia się w ofertach kancelarii adwokackich, które do tej pory specjalizowały się głównie w prawie karnym czy cywilnym. Warto pamiętać, że sprawy frankowe są bardzo specyficzne i wymagają interdyscyplinarnego podejścia. Nie wystarczy znajomość prawa, trzeba jeszcze posiadać szeroką wiedzę z zakresu finansów i bankowości. Dlatego warto nawiązać współpracę z wyspecjalizowaną kancelarią, która zajmuje się wyłącznie lub w dużej mierze sprawami frankowiczów. W tej kwestii bardzo ważne jest też doświadczenie, które – choć póki co niewielkie, gdyż sprawy frankowe toczą się dopiero od kilku lat – daje dobrą bazę do dalszej pracy.

Co mogą zyskać frankowicze?

Głównym celem większości frankowiczów jest unieważnienie umowy, które łączy ich z bankiem. Niemniej jednak nie w każdym przypadku takie rozwiązanie będzie możliwe. Wiele zależy od zapisów samej umowy, które w każdej sytuacji są inne. Warto więc szczegółowo przeanalizować całą dokumentację. Specjaliści przedstawią klientom konkretne kroki, które w ich przypadku można podjąć, jednocześnie oceniając szansę na pomyślne zakończenie batalii. Trzeba jednak przygotować się na dłuższą współpracę, gdyż większość spraw kończy się w sądzie. Cała procedura trwa minimum kilkanaście miesięcy, a czasami nawet kilka lat. Dużą rolę odgrywa tutaj podejście banków, które z jednej strony grają na czas, z drugiej strony chcą doprowadzić do tego, by klient podpisał niekorzystną dla niego ugodę. Przed podjęciem jakiegokolwiek działania frankowicze powinni skontaktować się z prawnikami, którzy podpowiedzą, czy konkretna czynność będzie dla nich korzystna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.