Czteroosobowa rodzina ma ubezpieczenie na życie
Kategorie:

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na życie? Ubezpieczenie na życie i dożycie – jaka jest różnica

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł partnera.

Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów ubezpieczeń na życie. Umowy ubezpieczenia mogą być terminowe i bezterminowe.  Warto przy tej okazji wspomnieć o ubezpieczeniu na życie i dożycie, które jest ubezpieczeniem terminowym, gwarantującym wypłatę dwóch rodzajów świadczeń – ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia po dożyciu do określonego wieku (końca okresu ubezpieczenia), a w przypadku jego śmierci w okresie ubezpieczenia, świadczenie otrzymuje wskazana przez niego osoba uposażona.

Takie rozwiązanie wybierane jest m.in. przez osoby, które chciałyby się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w przyszłości lub po prostu zwiększyć swoje finansowe możliwości w okresie, w którym nie będą już aktywne zawodowo (np. w czasie emerytury). Taka forma ubezpieczenia na życie stanowi więc sposób na gromadzenie kapitału na przyszłość. To  pokazuje, jak wiele możliwości daje polisa na życie.

Kiedy warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie?

Najważniejszą potrzebą, z której wynika chęć zakupienia ubezpieczenia na życie jest ochrona własnego życia lub zdrowia. W ten sposób zabezpieczamy się przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń w przyszłości. Jak? Szczegółowe warunki ochrony dokładnie opisane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Warto dokładnie się z nimi zapoznać, by znać zakres ochrony, ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, rodzaj przysługującego świadczenia.

Nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego

Ubezpieczenie na życie to nie jest wyłącznie finansowe zabezpieczenie najbliższych na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Taki cel przyświeca nam na przykład w przypadku posiadania kredytu hipotecznego. Zawieramy wtedy polisę na życie, aby po śmierci umożliwić najbliższej osobie spłatę lub przynajmniej częściową spłatę wspólnego zadłużenia. Często takie ubezpieczenie oferowane jest przez bank w momencie zawierania umowy kredytowej. Najlepiej zestawić sobie taką ofertę z ubezpieczeniem znalezionym na własną rękę i wtedy podjąć decyzję o wyborze polisy. Kredyt hipoteczny i zabezpieczenie najbliższych na trudno do przewidzenia przyszłość to nie jedyny powód zawarcia polisy. Polisa na życie może się przydać także w innych sytuacjach, w czasie życia ubezpieczonej osoby. Więcej informacji znajdziesz np. na stronie Compensy: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zycie/.

Utrata pracy, poważne zachorowanie i nieszczęśliwy wypadek

Niezdolność do pracy po nieszczęśliwym wypadku lub w wyniku poważnej choroby to z pewnością wydarzenie, które powoduje, że świat z dnia na dzień się zmienia. W takiej trudnej sytuacji polisa umożliwi otrzymanie świadczenia, które zapewni wsparcie finansowe w momencie utraty ważnego lub jedynego źródła dochodu. Poważne zachorowanie czy zdiagnozowanie choroby nowotworowej to kolejne zdarzenia, które z dnia na dzień mogą zmienić nasze dotychczasowe życie i postawić szereg znaków zapytania na temat przyszłości. Również w kontekście takich sytuacji warto mieć w zanadrzu polisę na życie z szerokim zakresem ochrony i z sumami ubezpieczenia pozwalającymi na poradzenie sobie w danej sytuacji. Dobrą i wszechstronną opcją, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie z możliwością inwestowania i gromadzenia kapitału jest Compensa Maxima.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.