konto bankowe
Kategorie:

Darmowe konto bankowe – czy to w ogóle możliwe?

Chcesz założyć rachunek osobisty na korzystnych warunkach? Nowoczesny produkt bankowy obecnie oferuje znacznie więcej niż tylko możliwość bezpiecznego przechowywania środków pieniężnych i wykonywania przelewów. Do tego często jest reklamowany jako „konto za zero”. Czy to w ogóle możliwe? Tak i nie. Zazwyczaj wszystko zależy od Ciebie i tego, czy spełnisz warunki takiej bezpłatności. Co trzeba zrobić, by bez ponoszenia dodatkowych kosztów cieszyć się funkcjonalnościami, jakie daje ROR? Kiedy zwolnienie z opłat jest możliwe? Czy darmowe konta bankowe są rzeczywiście bezpłatne? W dalszej części poznasz odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszamy do lektury!

 

Wybierz bezpieczny i nowoczesny bank

Rynek usług bankowych proponuje wiele opcji, więc nie podejmuj decyzji pochopnie. Chcąc założyć darmowy rachunek, porównaj różne oferty. Zobacz, co proponuje każda z nich i wybierz tę, która da Ci najwięcej korzyści. Zwróć uwagę na rozwiązania technologiczne oraz zakres usług. Dowiedz się, jak uniknąć opłat i zyskać całkowicie bezpłatne konto.

Przyjrzyj się też zabezpieczeniom, jakie stosuje dany bank. Bankowość internetowa musi zapewniać Ci bezpieczeństwo podczas realizowania transakcji online. Chcąc dokonać najlepszego wyboru, możesz też poszukać opinii na temat wybranej instytucji w internecie. Postaw na podmiot, który nowocześnie podchodzi do bankowania!

Zwolnienie z opłat – co trzeba zrobić?

Co sprawi, że Twoje konto w banku będzie darmowe? Warunki bezpłatności mogą być różne – w zależności od tego, na jaką instytucję się zdecydujesz. W większości jednak są one bardzo podobne. By prowadzenie rachunku i inne operacje były wolne od opłat, należy:

 • wykonać jedną płatność w miesiącu – kartą lub poprzez BLIK,
 • zapewnić wpływy na konto o określonej wysokości – zwykle jest to min. 500-1000 zł.

To najpopularniejsze wymogi stawiane przez instytucje finansowe. Są one łatwe do spełnienia, więc w prosty sposób możesz mieć darmowe konto bankowe. Niektóre podmioty zamiast powyższych warunków proponują całkowicie bezpłatne rachunki, ale… do pewnego momentu. Po przekroczeniu np. 5 transakcji (nieobwarowanych kosztami) przyjdzie Ci zapłacić za:

 • przelewy internetowe,
 • korzystanie z karty,
 • wypłaty z bankomatu.

Dlatego najlepiej zapoznaj się z zapisami umowy oraz Tabelą opłat i prowizji, by uniknąć niemiłej niespodzianki.

Czy darmowe konto to najlepsze konto?

Założenie konta bankowego daje Ci dostęp do wielu usług finansowych. Czy wszystkie ROR-y proponują te same korzyści? Nie! Czy darmowe rozwiązania zapewnią Ci najważniejsze funkcjonalności? Tak! Czy są one najlepsze? To zależy. Dobry produkt, pomijając, że jest wolny od opłat, oferuje także:

 • zwrot wydatków kartą – to coraz częściej spotykany bonus; dokonując płatności u partnerów danego programu można odzyskać część wydanych pieniędzy,
 • dostęp do elektronicznych narzędzi – zaliczają się do nich m.in. BLIK oraz wirtualna karta płatnicza, która umożliwia realizowanie płatności telefonem,
 • bezpłatne pobieranie gotówki z urządzeń należących do banku – sprawdzając, gdzie znajdują się najbliższe bankomaty danego podmiotu – możesz uniknąć opłat,
 • darmowe przelewy natychmiastowe – odbiorca może otrzymać środki dosłownie w kilka chwil.

Konto osobiste, które zapewnia te i inne korzyści, można uznać za najlepsze!

Wykorzystuj narzędzia mobilne!

Dobrą ofertę wyróżnia także rozbudowana bankowość mobilna, która pozwala na bieżąco kontrolować rachunek. Dzięki niej zapomnisz także o noszeniu ze sobą portfela. Twoją kartą stanie się smartfon. Mając konto bankowe i telefon wyposażony w technologię NFC możesz dokonywać darmowych płatności zbliżeniowych bez podawania PIN-u (do 100 zł). Aplikacja mobilna daje Ci dostęp do nowoczesnych narzędzi płatniczych, w tym Apple Pay oraz Google Pay.

Karta bankomatowa także przestaje być niezbędna. Wystarczy smartfon i aplikacja. Chcąc pobrać środki, wybierz opcję wypłaty poprzez BLIK. Bankomat „poprosi” Cię o podanie 6-cyfrowego kodu i to wszystko!

Konto za zero? Dlaczego nie!

Jak widać, bezpłatne rachunki naprawdę istnieją. Gdzie możesz założyć darmowe konto bankowe? Ciekawą ofertę przygotował Santander Bank Polska. Jeśli zapewnisz miesięczne wpływy w wysokości 500 zł i dokonasz jednej transakcji kartą lub BLIKIEM, możesz uniknąć opłat za:

 • prowadzenie rachunku,
 • przelewy zwykłe i natychmiastowe,
 • wypłaty z bankomatów należących do banku,
 • korzystanie z karty.

Dodatkowo otrzymujesz dostęp do intuicyjnej aplikacji mobilnej oraz możliwość uzyskania zwrotów za rachunki (1% od kwoty na fakturze). Sprawdź już dziś, ile korzyści oferuje Ci otwarcie nowoczesnego konta osobistego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.