Banknoty w dłoni
Kategorie:

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Kiedy warto starać się o konsolidację kredytów gotówkowych?

Konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku kilku zaciągniętych pożyczek. Zamiast spłacać 2 lub trzy raty w miesiącu, można zdecydować się na połączenie tych zobowiązań, ujednolicenie stopy procentowej i wydłużenie okresu spłaty. Kiedy więc warto starać się o konsolidację kredytów gotówkowych?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedno, ma to na celu umożliwienie spłaty wielu zobowiązań osobom, które mają problemy finansowe. Produkt ten charakteryzuje się niższą ratą i wydłużeniem okresu spłaty. Dzięki temu, osoby które mają chwilowe kłopoty finansowe, nie muszą wpaść w długi. Z reguły banki oferują korzystniejsze warunki oferty, co umożliwia spłatę zobowiązań nawet przy ograniczonym budżecie. Kredyt gotówkowy konsolidacyjny jest oferowany przez coraz więcej banków (www.direct.money.pl), warto więc sprawdzić, jakie warunki proponują różne instytucje finansowe. Szczególną uwagę należy zwrócić na oprocentowanie, prowizję, RRSO i miesięczną ratę. Pomocne jest korzystanie z porównywarek kredytów konsolidacyjnych, do których wystarczy wpisać kwotę zobowiązań i okres kredytowania, by dowiedzieć się, gdzie można znaleźć najlepszą ofertę.

 

Kredyt konsolidacyjny – czym się charakteryzuje?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który często pomaga wyjść z długów lub ich uniknąć. Wszystko dzięki temu, że wydłuża się okres kredytowania, a przez to zmniejsza miesięczna rata zobowiązań. Możliwość spłacania jednego kredytu na lepszych niż dotychczas warunkach, faktycznie poprawia sytuację kredytobiorcy. Warunkiem skorzystania z takiej możliwości jest jednak posiadanie zdolności kredytowej, bez tego banki mogą nie udzielić takiego „wsparcia”. Oprócz kredytu gotówkowego konsolidacyjnego wyróżnia się jeszcze kredyt konsolidacyjny hipoteczny, który wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości oraz kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, który łączy różnego rodzaju zobowiązania finansowe o charakterze konsumpcyjnym i krótszy jest jego okres spłaty. Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny ma pewne ograniczenia w postaci maksymalnej kwoty. To jednak jest uzależnione od banków, niektóre z nich umożliwiają kredyt na kwotę nawet do 200 000 złotych.

 

Kredyt konsolidacyjny – jakie dokumenty?

Staranie się o kredyt konsolidacyjny nie wymaga wielu formalności. Banki zazwyczaj wymagają przedstawienia dowodu osobistego, zaświadczenia od pracodawcy o rodzaju zatrudnienia, zaświadczenia o wysokości dochodów, a także dokumentów potwierdzających zaciągnięcie kredytów. Niektóre banki oferują także kredyt konsolidacyjny online, co przyspiesza proces wnioskowania o połączenie kilku zobowiązań w jedno. Korzystne jest także korzystanie z kalkulatorów lub porównywarek kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, dzięki którym można wybrać odpowiednią ofertę już w kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.