Mężczyźni segregują dokumenty do kredytu obrotowego
Kategorie:

Co trzeba wiedzieć o kredycie obrotowym dla firm?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw jest jedną z możliwości pozyskania przez nie środków finansowych, które posłużą na pokrycie bieżących wydatków, np. wynagrodzeń czy zobowiązań. Jest udzielany wyłącznie podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą już przez jakiś czas. Obecnie banki oferują takie kredyty w rachunkach bieżących bądź kredytowych. Sprawdź, co to jest kredyt obrotowy i na czym polega.

Kto może otrzymać kredyt obrotowy?

Z kredytu obrotowego na ogół korzystają podmioty, które mają problem z płynnością finansową. Są to firmy, które już jakiś czas funkcjonują na rynku, cechujące się regularnymi wpływami (przychodami). Przedsiębiorstwa, które utrzymują współpracę z wieloma kontrahentami, mogą liczyć w wielu bankach na wysoki limit w ramach niniejszego kredytu. Łatwiej będzie go dostać firmie, która w danym banku ma rachunek rozliczeniowy oraz ma wysoką zdolność kredytową. Dzięki tak pozyskanym środkom ma ona szansę na zachowanie płynności finansowej w okresie, gdy np. należności spływają z dużym opóźnieniem.

Rodzaje kredytów obrotowych

Kredyt obrotowy może być udzielony w kilku formach, wyróżnia się:

  • kredyt w rachunku bieżącym,
  • kredyt w rachunku kredytowym,
  • kredyt odnawialny i nieodnawialny.

Profesjonalne firmy doradcze, np. dfinance.pl, pomagają firmom uzyskać środki finansowe w ramach kredytu obrotowego na atrakcyjnych warunkach. Bogate doświadczenie przekłada się na wybór optymalnego zobowiązania, najkorzystniejszego
z punktu widzenia podmiotu.

Na co przeznacza się kredyt obrotowy?

Kredyt obrotowy ma na celu przede wszystkim umożliwienie odzyskania płynności finansowej, a przez to utrzymanie kondycji rynkowej. Dzięki niemu podmiot uzyskuje silne podstawy do dalszych działań, a nawet rozwoju. Jest to również sprawdzony sposób na przejściowe problemy z regulowaniem zobowiązań, które wynikają z wydłużonych terminów zapłaty za wystawione faktury. Może on zostać przyznany na preferencyjnych warunkach, przy stosunkowo niskim oprocentowaniu.

Ta forma finansowania działalności gospodarczej jest porównywana do pożyczki lub kredytu gotówkowego, z uwagi na fakt, że uzyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel. Jedynym wymogiem jest, by wiązał się on z głównymi założeniami prowadzonej działalności. Można dzięki niemu sfinansować bieżące wynagrodzenia, rachunki, raty wcześniej zaciągniętych kredytów itp. Należy pamiętać, że nie może on być wykorzystany na cel inny, niż wskazany we wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.