kalkulator
Kategorie:

Co to jest kredyt konsolidacyjny i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Konsolidacja kredytu to sposób na zamianę wielu zobowiązań w jedno. Jego forma pozwala nie tylko na zmniejszenie kosztu kredytu ale również ułatwia spłatę kredytobiorcy. Nie ma potrzeby pamiętania o terminach zapłaty różnych kredytów, a do spłaty wszystkich zobowiązań dochodzi jednym przelewem. Zobacz, czym jest kredyt konsolidacyjny i na co warto zwrócić uwagę decydując się na niego.

Sprawdź też ranking kredytów konsolidacyjnych na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – do czego służy?

Ten produkt finansowy może okazać się zbawienny dla kredytobiorców, którzy są obciążeni wieloma zobowiązaniami, które znacznie utrudniają stworzenie budżetu finansowego kredytobiorcy. Dzięki niemu można połączyć część lub wszystkie zobowiązania w jedno, co sprawia, że miesięczna rata kredytu zmniejsza się. Dzieje się tak ze względu na znaczne obniżenie kosztów kredytu a także nowy, wydłużony harmonogram spłaty.

Co może być przedmiotem konsolidacji?

Praktycznie wszystkie produkty finansowe mogą ulec skonsolidowaniu, są nimi przede wszystkim:

  • pożyczki bankowe
  • kredyt hipoteczny
  • kredyty gotówkowe
  • debet na karcie kredytowej

Ponadto często zdarza się, że banki zezwalają również na objęcie konsolidacją pożyczek parabankowych czyli tzw. chwilówek.

Kto może uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja jest atrakcyjna dla wielu kredytobiorców, lecz dostępność tego kredytu jest ograniczona, oznacza to, że nie każdy klient będzie mógł z niego skorzystać.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to zupełnie nowe zobowiązanie finansowe, za którego pomocą bank zaspakaja wszystkie starsze zobowiązania posiadane przez kredytobiorcę. Dlatego najważniejszą przesłanką uzyskania kredytu konsolidacyjnego jest posiadanie zdolności kredytowej w dniu składania wniosku o kredyt konsolidacyjny. Jest to ważne, gdyż do obliczenia zdolności kredytowej wliczać się będą wszystkie poprzednie posiadane przez klienta zobowiązania, które ten kredyt pochłonie. W tym celu bank zbada ocenę scoringową w BIK, poprosi o zaświadczenie o dochodach a także wskazanie przez kredytobiorcę wydatków jakie musi ponieść każdego miesiąca.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie go uzyskać?

Wiele klientów zadaje sobie pytanie „Gdzie najszybciej dostanę kredyt konsolidacyjny?„. Sugerując się ofertami banków dostępnymi na stronach internetowych najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego posiada obecnie Bank Citi Handlowy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu (RRSO) w jego przypadku wynosi około 9,22% obliczona dla zobowiązania w wysokości 100tys. złotych rozłożonego na okres spłaty wynoszący 5 lat. Innymi bankami, których oferty warto wziąć pod uwagę są:

  • Alior Bank (RRSO 9,30%)
  • Santander Bank Polska (RRSO 10%)
  • BNP Paribas (RRSO 11,50%)
  • PKO BP (RRSO 12,30%)

Podczas uzyskiwania oferty kredytu konsolidacyjnego warto brać pod uwagę fakt, czy będziemy nowym klientem banku czy może już korzystaliśmy z produktów oferowanych przez niego, gdyż będzie mieć to niebagatelne znaczenie podczas negocjacji warunków umowy konsolidacyjnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.